Rebranding sportovních organizací
SBL
:
17
12. 3. 2019
Vnitroblock Tusarova 31, Praha

Rebranding sportovních organizací

Jak se mění strategie značky a vizuální identita českých sportů?
TémaŘečníciProgramVstupenky

Téma

Svazy, asociace, unie. To všechno se u zastřešujících sportovních organizací v České republice postupně stává minulostí. Přícházejí totiž s novými komplexními plány strategického rozvoje, jejichž součástí je i redefinice značky a změna vizuální identity či názvu subjektu. Co všechno tento proces obsahuje, jak probíhá a jaká pozitiva či komplikace přináší, představí v diskusi zástupci tří českých kolektivních sportů - hokeje, florbalu a volejbalu.

Moderuje

Zdeněk Novotný

Zdeněk Novotný
Zdeněk Novotný

Řečníci

Alan Záruba
Alan Záruba

Alan Záruba

Creative Director Skupina Nova a TV Markíza

Alan Záruba má téměř 25 let zkušeností z oblasti grafického designu a vizuální komunikace. Posledních 13 let se věnuje naplno práci designéra a art directora v oblasti TV médií. V letech 2007–11 působil v České televizi nejdříve jako vedoucí designér a posléze jako art director ČT24 a ČT4 (nyní ČT Sport). V roce 2012 přešel do TV Nova, kde pracoval jako Art Director zpravodajství a publicistiky. Od roku 2014 je kreativním ředitelem Skupiny Nova a vedoucím odborným konzultantem mediální skupiny CME. Zde v posledních letech vedl projekty redesignu digitální komunikace, zpravodajství a publicistiky v České republice, Rumunsku, nebo Bulharsku. Od roku 2017 vede také kreativní tým na Slovensku v TV Markíza. V oblasti sportu se podílel na redesignu stanic ČT4, Nova Sport a úzce spolupracuje s evropskými centrálami NHL a NBA pro vysílání na stanicích Nova Sport. V průběhu let byl členem řady odborných porot na projektech redesignu (např. ČT, ČR, Předsednictví ČR v EU, NG v Praze). Jako odborný konzultant se podílel na projektech rebrandingu Českého florbalu (2015) a Českého hokeje (2018). Je externím pedagogem pražské UMPRUM, členem TDC a ADC.

Zdeněk Zikmund
Zdeněk Zikmund

Zdeněk Zikmund

Tiskový mluvčí Český hokej

Zdeněk Zikmund v minulosti působil jako konzultant a žurnalista. Publikuje v oblasti sportu, sportovního marketingu a novodobé historie. V letech 2004 až 2011 byl tiskovým mluvčím společnosti Sazka. V současné době je tiskovým mluvčím Českého hokeje a Media Managerem hokejové reprezentace.

Tomáš Janča
Tomáš Janča

Tomáš Janča

Bývalý člen Výkonného výboru Český florbal

Tomáš Janča se jako strategický či kreativní lídr se podílel na desítkách projektů ve sportovním marketingu, a to jak na úrovni klubů a soutěží, tak i sportovních federací a sportovních akcí. Naposledy měl marketingově a komunikačně na starosti mistrovství světa ve florbale 2018. Čtyři roky byl členem výkonného výboru Českého florbalu, kde byl zodpovědný za marketing a komunikaci – v rámci této role mimo jiné vedl projekt rebrandingu České florbalové unie. V roce 2010 založil platformu SportBiz.cz. Je aktivním sportovcem a miluje bojové sporty.

Marek Pakosta
Marek Pakosta

Marek Pakosta

Předseda Český volejbal

Bývalý vynikající volejbalista je čtyřnásobným domácím mistrem, trojnásobným mistrem Francie, vítězem Champions league, dvojnásobným držitelem Poháru vítězů pohárů a mistrem Evropy. Poté působil v manažerských pozicích a řídil nadnárodní projekty. Od května 2017 je šéfem Českého volejbalu.

Program

17:30
Otevíráme dveře a nabídneme občerstvení.

18:00
Jdeme na to. Prostor dáme i vašim otázkám.

20:00
Přesun do blízké restaurace na neformální networking.

Vstupenky

Běžná cena
Cena pro studenty
Na místě