B

Petr Billy

marketingový ředitel Alpine Pro

Petr Billy vedl digitální oddělení a poté i marketing značky Alpine Pro. Řídil strategii a veškeré PR aktivity pro Česko, Slovensko a Polsko.

C

Šimon Čapek

marketingový manažer Red Bull

Šimon Čapek je dlouholetou tváří marketingového oddělení společnosti Red Bull. Sedm a půl roku vedl marketing firmy v Česku a na Slovensku, poté mu byl svěřen asijský trh.

Martin Charvát

kreativní ředitel Konektor

Pracoval kolem reklamy v Česku i ve světě. Spoluzakládal a byl kreativním ředitelem agentury Konektor. Stejnou funkci pak odešel zastávat do agentury Remembership.

Zástupce Coca-Cola

bude oznámeno Coca-Cola

bude oznámeno

D

Roberto De Blasio

organizátor fotbalového CEE Cup

V rodné Itálii se Robertu De Blasiovi zalíbil mládežnický turnaj, na který se sjížděly pozdější hvězdy světového fotbalu. Inspiroval se jím a v Česku založil jeho obdobu CEE Cup, jenž láká známé kluby z celého světa. De Blasio zároveň patří do týmu RunCzech, který organizuje běžecké závody.

David Dinda

obchodní a marketingový ředitel Piráti Chomutov

David Dinda působil u Pirátů Chomutov na pozici obchodního a marketingového ředitele. Z ní se posunul do funkce výkonného ředitele. Po třinácti letech strávených v klubu se začal věnovat politice.

Jakub Doubrava

Provozní ředitel FbŠ Bohemians Praha

Jakub Doubrava je provozním ředitelem florbalového klubu FbŠ Bohemians Praha. V organizaci působí již dvě dekády, z toho posledních osm let v nejužším vedení. V rámci Českého florbalu má na starosti jeden z projektů k MS 2018, podílel se také na florbalovém Superfinále a stál u zrodu projektů School Match či Open Air.

Jan Dumek

výkonný manažer úseku beachvolejbalu Český volejbalový svaz

Profesionální hráč beach volejbalu Jan Dumek působí i v zákulisí, v Českém volejbalovém svazu. Po roli výkonného manažera v úseku beach volejbalu převzal manažerskou úlohu přímo u mužské beach volejbalové reprezentace.

E

Jan Exner

právník Český olympijský výbor

Jan Exner je právník Českého olympijského výboru. Do jeho agendy spadají veškeré právní záležitosti týkající se Českého olympijského výboru, včetně těch plynoucích z ochrany olympijských symbolik a nejrůznějších forem propagace v souvislosti s olympijskými hrami. Nad rámec práva ve sportu se Jan Exner věnuje i právu Evropské unie.

F

Petr Fousek

předseda organizačního výboru ME U21 ve fotbale 2015

Petr Fousek předsedal organizačnímu výboru prvního domácího evropského šampionátu fotbalistů do 21 let. Zároveň je dlouholetým funkcionářem FIFA a UEFA a deleguje utkání. V minulosti byl generálním sekretářem tehdejšího Českomoravského fotbalového svazu (dnes Fotbalová asociace České republiky).

Vilém Franěk

CMO Czech Video Center

Při studiu Lékařské fakulty v Plzni přičuchl k marketingu skrze komunikaci nově vznikající univerzitní hokejové ligy. Následně začal poznávat digitální svět v internetové televizi Stream.cz a po několika letech skončil až prací na digitální komunikaci hokejové NHL. Při tom stál u zrodu internetové televize MALL.TV, ve které dnes zastává roli marketingového ředitele. Podílel se také na vzniku pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem.

H

Pavel Hacker

marketingový ředitel Brandz Friendz

Pavel Hacker se specializoval na sociální sítě a virální videa. Působil jako marketingový ředitel ve společnosti Brandz Friendz, odkud zamířil do thajského Bangkoku do Bamboo Labs.

Daniel Hajný

Ředitel komunikace ligových soutěží Ligová fotbalová asociace

Daniel Hajný zastřešuje komunikaci profesionálního fotbalu v České republice, tedy současné HET ligy a Fortuna národní ligy. V minulosti působil v deníku Sport a Deníku. Je vášnivým fanouškem Manchesteru United.

Daniel Hajný

Obchodní a marketingový ředitel Ligová fotbalová asociace

Daniel Hajný zastřešuje oblast marketingu a obchodu v rámci profesionálního fotbalu v České republice, tedy současně FORTUNA:LIGY, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY i esportové soutěže DATART e:LIGA. Je vášnivým fanouškem Manchesteru United.

Petr Hercík

výkonný ředitel Sport Invest

Petr Hercík je výkonný ředitel firmy SPORT INVEST Marketing, kde zodpovídá za fungování jednotlivých oddělení a aktivit společnosti. Zároveň má osobně na starost kompletní agendu kolem Martiny Sáblíkové, Markéty Slukové/Barbory Hermannové, získávání nových spoluprací a je accountem několika stávajících obchodních klientů.

Matěj Horn

viceprezident Asociace malého fotbalu České republiky

Matěj Horn je viceprezidentem Asociace malého fotbalu České republiky. Jeho další vášní jsou vlaky – je ředitelem projektu Království železnic a ředitelem Ústavu modelů ve vzdělávání.

Tomáš Houska

PR a digitální komunikace Český olympijský výbor

Tomáš je velkým fanouškem žurnalistiky, sportu, facebooku, PR a marketingu. Ve světě sociálních médií a sportu se pohybuje již dlouhou dobu a ze své vášně udělal povolání. Nyní vede digitální komunikaci Českého olympijského výboru. S komunikací radí i řadě českých sportovců.

Jan The Johny Hradil

Profesionální hráč FIFY AC Sparta Praha Esports

Profesionální hráč FIFY reprezentující AC Sparta Praha Esports. Zároveň je studentem Vyšší odborné školy publicistiky, livestreamerem, či tvůrcem videí na YouTube. Aktivně hraje fotbal za Union Vršovice a věnuje se dalším sportovním zálibám.

Vavřinec Hradilek

stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu z Londýna 2012

Vavřinec Hradilek je profesionální vodní slalomář. Na olympijských hrách v Londýně si na kajaku dojel pro stříbrnou medaili. Kromě toho, že vodu sjíždí, provozuje v Praze na Vltavě bar.

J

Tomáš Janča

Bývalý člen Výkonného výboru Český florbal

Tomáš Janča se jako strategický či kreativní lídr se podílel na desítkách projektů ve sportovním marketingu, a to jak na úrovni klubů a soutěží, tak i sportovních federací a sportovních akcí. Naposledy měl marketingově a komunikačně na starosti mistrovství světa ve florbale 2018. Čtyři roky byl členem výkonného výboru Českého florbalu, kde byl zodpovědný za marketing a komunikaci – v rámci této role mimo jiné vedl projekt rebrandingu České florbalové unie. V roce 2010 založil platformu SportBiz.cz. Je aktivním sportovcem a miluje bojové sporty.

Pavel Janega

Brand Manager Czech News Center

Bývalý novinář, který se v mediálním prostředí pohybuje přes jedenáct let. Dříve pracoval jako redaktor v deníku Sport a iSport.cz, v současné době působí na marketingovém poli na pozici brand managera Czech News Center, pod jehož správu patří tituly a projekty deníku Sport, včetně eSports akcí iSport Cup a iSport LIGA.

Miroslav Jiřík

marketingový ředitel Prague International Marathon

Miroslav Jiřík působil v roli marketingového ředitele Pražského mezinárodního maratonu v letech 2011 až 2013.

K

Zuzana Kadlečková

social media manager Coca-Cola

Zuzana Kadlečková je manažerkou sociálních médií pro Českou republiku ve společnosti Coca-Cola. Je součástí mezinárodního digitálního týmu, ve kterém se podílí na přípravě globálních konceptů a jejich implementace na český trh. Předtím byla pro značku Coca-Cola dva roky zodpovědná za eventy a postupně převzala řízení kompletní brand experience místní pobočky Coca-Cola Hellenic.

Ondřej Kasík

ředitel komunikace AC Sparta Praha

Potřebuje-li někdo komunikovat s fotbalovou Spartou, pak komunikuje s Ondřejem Kasíkem. Na Letné zajišťuje komunikaci v rámci klubu i se sponzory a médii. V minulosti působil ve vydavatelství Ringier Axel Springer.

Alexandr Kliment

manažer komunikace Český olympijský výbor

Alexandr Kliment je konzultantem PR a komunikace na volné noze. Necelých sedm let vedl komunikaci Českého olympijského výboru. Předtím působil ve fotbalové Slavii na pozici PR manažera a tiskového mluvčího.

Jakub Kohák

režisér a herec

Jakub Kohák je autorem televizních reklam, spotů a videoklipů. Na festivalu v Cannes byl zařazen do světového výběru Young Directors. Vedle tvorby pro významné soukromé společnosti režíroval i reklamní spot k domácímu mistrovství Evropy ve fotbale 2015.

Tomáš Kolář

ředitel odboru korporátní marketing Česká spořitelna

Na přelomu tisíciletí byl Tomáš Kolář marketingovým manažerem Pražského mezinárodního maratonu. Poté nastoupil do České spořitelny, kde pracoval nejprve jako marketingový specialista a posléze vedl marketing brandu Erste a sponzoring.

Michal Konečný

generální sekretář Česká basketbalová federace

Michal Konečný usedá v sekretariátu České basketbalové federace, která v roce 2017 hostí evropský šampionát žen.

Petr Koukal

nejlepší český badmintonista a účastník LOH

Zúčastnil se olympijských her v Pekingu 2008, v Londýně 2012 a Riu de Janeiru 2016, po nichž ukončil profesionální badmintonovou kariéru. Petr Koukal u sportu zůstal, v Českém olympijském výboru je předsedou Komise sportovců.

Michal Krček

předseda TJ Kovo Praha

Michal Krček je bývalým předsedou a trenérem hokejbalistů TJ Kovo Praha. V klubu TJ Kovo mu zůstala funkce člena výkonného výboru.

David Krejbich

viceprezident Prague Black Panthers

David Krejbich je viceprezidentem nejúspěšnějšího českého týmu amerického fotbalu Prague Black Panthers. V roce 2011 byl Českou asociací amerického fotbalu vyhlášen hráčem roku.

Tomáš Křivda

marketingový ředitel AC Sparta Praha

Za slavný Real Madrid žádný z českých fotbalistů ještě nehrál, ale Tomáš Křivda se může pochlubit tím, že v královském klubu absolvoval stáž. V pražské Spartě začínal jako asistent marketingového oddělení, které posléze převzal.

Tomáš Kučera

marketingový a PR ředitel ČEZ Motor České Budějovice

Vystudoval právo, ale svůj profesní život zasvětil hokeji. Před působením v Motoru České Budějovice sbíral Tomáš Kučera první zkušenosti s klubovým marketingem v hokejové Spartě, poté pracoval v televizi Nova.

Tomáš Kučera

hokejový historik a spisovatel, ředitel marketingu a PR HC Motor České Budějovice

Bývalý PR manažer HC Sparta Praha a komentátor a reportér televize Nova Sport momentálně už 8 let řídí marketing a PR klubu HC Motor České Budějovice. Velký zájem o hokejovou historii proměnil také ve dvě knihy. Po prvotině „200 neznámých hokejových příběhů“ přišel interaktivní projekt „Legendy se nerodí přes noc“, který propojil publikaci o historii českého hokeje se sběratelskou vášní i audiovizuálním obsahem.

L

Martin Liberský

Ředitel Agentura Grunex

Zakladatel a ředitel herní agentury Grunex, která přes 10 let poskytuje lokální služby v oblasti herního marketingu, PR a v poslední době zejména v oblasti full-service eSport projektů. Grunex zároveň vlastní a provozuje největší lokální síť médií zaměřených na počítačové a konzolové hráče (herní pořad Re-Play na Prima COOL, šest herních webových stránek, vlastní eSport turnajová online platforma a množství herních stránek a skupin na soc. sítích). Agentura Grunex organizuje mimo jiné i CZC.cz iSport FIFA ligu nebo Datart e:Ligu (oficiální virtuální fotbalovou ligu od LFA).

M

Martin Malík

generální ředitel STES

Martin Malík působí jako CEO společnosti STES, oficiálního marketingového partnera Fotbalové asociace České republiky. Do fotbalového prostředí přišel od filmu, dříve pracoval pro Warner Bros.

Martin Musil

prezident FbŠ Bohemians

Martin Musil v největším českém florbalovém klubu FbŠ Bohemians začínal trénovat starší žáky C, pak i sám hrát a nakonec byl jmenován jeho prezidentem.

N

Petr Němeček

reklamní režisér

Petr Němeček je reklamním režisérem. Mezi jeho nejznámější díla patří spoty pro společnost Sazka s hokejistou Jaromírem Jágrem.

Petr Nitsche

vedoucí hokejové sekce BPA sport marketing

Petr Nitsche od roku 2004 pracuje v agentuře BPA sport marketing, která poskytuje marketingové služby zejména v českém hokeji.

O

Jakub Ouvín

freerider na horském kole

Jakub Ouvín, přezdívaný Buba, už na střední škole založil tým freeriderů. Vedle sjíždění svahů a překonávání překážek na horském kole se věnuje také moderování.

P

Marek Pakosta

Předseda Český volejbal

Bývalý vynikající volejbalista je čtyřnásobným domácím mistrem, trojnásobným mistrem Francie, vítězem Champions league, dvojnásobným držitelem Poháru vítězů pohárů a mistrem Evropy. Poté působil v manažerských pozicích a řídil nadnárodní projekty. Od května 2017 je šéfem Českého volejbalu.

R

Jan Rachota

organizační a PR manažer HC Lev Praha

Z Bílých Tygrů Liberec to Jan Rachota vzal přes Lev Praha do hokejové Sparty. Zastával pozice tiskového mluvčího a PR manažera, ředitele a manažera komunikace a marketingového a organizačního manažera.

S

Jiří Sládek

manažer komunikace a marketingu MS v nohejbalu

Jiří Sládek řídil komunikaci a marketing historicky prvního světového šampionátu v nohejbalu v České republice. O čtyři roky později měl na stejném turnaji funkci hlavního koordinátora a v minulosti pracoval také jako generální sekretář Evropské nohejbalové asociace.

Pavel Stara

předseda představenstva BK Pardubice

Pavel Stara chtěl být architektem, ale nakonec se usadil ve sportovním prostředí. Je předsedou představenstva pardubického basketbalového klubu a zároveň i jeho spolumajitelem.

Eva Šťastná

marketingová manažerka sportovců Sport Invest Marketing

Eva Šťastná od příchodu do společnosti Sport Invest vystřídala před mateřskou dovolenou řadu pozic – od provozní e-shopu, přes asistentku produkce sportovních akcí až po manažerku individuálních profesionálních sportovců.

Markéta Štěrbová

generální sekretářka organizačního výboru MS v ledním hokeji 2015

Je vystudovanou právničkou a dlouho pracovala pro Sazku, odkud přešla do Českého svazu ledního hokeje. V roce 2015 coby první žena v historii řídila organizaci domácího mistrovství světa z pozice generální sekretářky.

František Suchan

spoluzakladatel a ředitel obsahu Bez frází

Tvůrce stylu vyprávění Bez frází. Autor knih z hokejového prostředí, jehož cesta vedla přes deník Sport a festival sportu pro děti až k přesvědčení, že inspirativní příběhy dokáží kultivovat naši společnost.

Filip Šuman

prezident Český florbal

Filip Šuman spojil svůj profesní život s florbalem. V Česku mu šéfuje už od roku 2002 a ve funkci setrvá i po domácím mistrovství světa mužů, které se bude hrát v roce 2018. Šuman je také viceprezidentem Mezinárodní florbalové federace.

T

Lukáš Tomek

šéfredaktor Deník Sport

Lukáš Tomek začínal jako sportovní novinář v Lidových novinách, odkud se přesunul do vydavatelství Ringier Axel Springer. Dnes řídí v Czech News Center integrovaný newsroom Deníku Sport, webu iSport.cz, časopisu Góóól a dalších titulů.

Vlasta Toušek

manažer prodeje gohd.cz

Pracoval pro oficiálního distributora kamer GoPro do České republiky. S kamerami, které využívají profesionální sportovci i amatéři, operuje i nadále a patří do týmu marketingové agentury Fox Hunter.

Martin Troup

brand manažer Radegast

Martin Troup pracuje pro Plzeňský Prazdroj jako brand manažer značky Radegast. Začínal ve společnosti Karlovarské minerální vody, kde do jeho kompetencí spadaly značky jako Aquila, Granini, YO či Mattoni.

David Trunda

Výkonný ředitel HC Kometa Brno

David Trunda je výkonným ředitelem HC Kometa Brno. Před svým příchodem do týmu extraligového mistra byl generálním ředitelem a členem představenstva fotbalové Slavie. V minulosti byl také šéfem promotérské společnosti Relmost, jež v tuzemsku pořádá nejprestižnější golfové turnaje jako jsou D+D Real Czech Challenge, D+D Real Czech Masters nebo Prague Golf Challenge.

U

Robert Urbánek

předseda organizačního výboru Světová liga ve volejbalu

Místopředseda Českého volejbalového svazu Robert Urbánek má na starost organizaci mezinárodních akcí a je odpovědný za marketing. Předsedal organizačnímu výboru světové ligy, světové tour v beach volejbalu i mistrovství světa mužů i žen do 20 let.

V

Matěj Valdner

marketingový manažer UFA Sports Slovakia

Marketingová agentura UFA Sports Slovakia, která již nese jméno U! Sports, působí ve slovenském fotbale. Matěj Valdner v ní dříve zastával funkci marketingového manažera, poté se posunul do pozice výkonného ředitele.

Aleš Valenta

olympijský vítěz v akrobatické lyžování ze Salt Lake City 2002

Jako první člověk na světě skočil na lyžích trojité salto s pěti vruty, za které si z olympijských her v Salt Lake City odvezl zlatou medaili. Po ukončení kariéry se Aleš Valenta vydal na moderátorskou dráhu a také ve Štítech vybudoval tréninkový komplex pro akrobatické lyžování, snowboarding a další sporty.

Kamil Veselý

Marketingový ředitel AC Sparta Praha

Kamil Veselý je zodpovědný za veškerou marketingovou strategii fotbalového klubu AC Sparta Praha. Je zakladatelem sportovní marketingové agentury 2Score, kterou více než pět let vedl. V minulosti působil také jako marketingový manažer v agentuře STES či ve sportovním úseku České televize.

Z

Alan Záruba

Creative Director Skupina Nova a TV Markíza

Alan Záruba má téměř 25 let zkušeností z oblasti grafického designu a vizuální komunikace. Posledních 13 let se věnuje naplno práci designéra a art directora v oblasti TV médií. V letech 2007–11 působil v České televizi nejdříve jako vedoucí designér a posléze jako art director ČT24 a ČT4 (nyní ČT Sport). V roce 2012 přešel do TV Nova, kde pracoval jako Art Director zpravodajství a publicistiky. Od roku 2014 je kreativním ředitelem Skupiny Nova a vedoucím odborným konzultantem mediální skupiny CME. Zde v posledních letech vedl projekty redesignu digitální komunikace, zpravodajství a publicistiky v České republice, Rumunsku, nebo Bulharsku. Od roku 2017 vede také kreativní tým na Slovensku v TV Markíza. V oblasti sportu se podílel na redesignu stanic ČT4, Nova Sport a úzce spolupracuje s evropskými centrálami NHL a NBA pro vysílání na stanicích Nova Sport. V průběhu let byl členem řady odborných porot na projektech redesignu (např. ČT, ČR, Předsednictví ČR v EU, NG v Praze). Jako odborný konzultant se podílel na projektech rebrandingu Českého florbalu (2015) a Českého hokeje (2018). Je externím pedagogem pražské UMPRUM, členem TDC a ADC.

Zdeněk Zikmund

Tiskový mluvčí Český hokej

Zdeněk Zikmund v minulosti působil jako konzultant a žurnalista. Publikuje v oblasti sportu, sportovního marketingu a novodobé historie. V letech 2004 až 2011 byl tiskovým mluvčím společnosti Sazka. V současné době je tiskovým mluvčím Českého hokeje a Media Managerem hokejové reprezentace.