Otevřít menu Zavřít menu

Průvodce televizními právy pro fotbalového fanouška

Kde sledovat český fotbal, evropské ligové soutěže nebo Ligu mistrů? Hra s vysílacími právy se před sezonou 2021/2022 pořádně promíchala, vznikly dokonce úplně nové kanály, o které se často dělí několik vysílatelů. Jak to tedy aktuálně vypadá na českém televizním rybníčku?

Česká FORTUNA:LIGA

Českou nejvyšší soutěž vysílá placená O2 TV, do minulé sezony měla práva na jeden zápas z každého kola Česká televize. To už ovšem neplatí, z finančních důvodů už FORTUNA:LIGA na ČT nepokračuje. O2 TV prodloužila vysílací práva o další dvě sezony a tu aktuální 2021/2022 odstartovala s několika novinkami. Většina zápasů se hraje v sobotu a v neděli, na O2 TV Sport se vysílají vždy dva zápasy každý den a další běží v multidimenzi na O2 TV Fotbal. Televize představila také nové multifunkční studio s virtuální realitou a LED panely a v sobotu i v neděli nabízí rozšířené dvouzápasové studio.

 

Liga mistrů

Souboje nejlepších evropských velkoklubů do minulého ročníku vysílala rovněž O2 TV na svých kanálech O2 TV Sport a O2 TV Fotbal, nyní už je vše jinak. Úterní první volbu a středeční třetí bude vysílat nová stanice Premier Sport 2, kterou rovněž vyrábí ve svém studiu O2 TV. Další minimálně tři zápasy z každého hracího dne poběží na kanálech Nova Sport 3 a Nova Sport 4, které do svého sportovního portfolia nově zařadila TV Nova.

 

Evropská liga a Evropská konferenční liga

Kromě Ligy mistrů a Evropské ligy UEFA nově od aktuální sezony pořádá i Evropskou konferenční ligu, ve které si zahrají týmy vyřazené v předkolech Evropské ligy. O televizní práva se v obou případech dělí Česká televize, která bude vysílat každý hrací den jeden vybraný zápas plus finále, a Sport TV s kanály Sport 1 a Sport 2, která si bude vybírat z dalších utkání. A jak je to s českými želízky v ohni?

V Evropské lize je jediným českým zástupcem Sparta, která se ve skupině A střetne s francouzským Lyonem, skotskými Rangers a dánským Brøndby. Evropskou konferenční Ligu si zahrají Slavia a Jablonec. Českého mistra čekají ve skupině E nizozemský Feyenoord Rotterdam, německý Union Berlín a izraelské Maccabi Haifa. Jablonec bude mít za soupeře ve skupině D nizozemský Alkmaar, českým fanouškům dobře známou rumunskou Kluž a dánské Randers.

Anglická Premier League

Ostrovní fotbal vysílá od začátku sezony 2020/2021 kanál Premier Sport, kromě Premier League jde i o anglickou Championship a skotskou Premiership. Vysílací práva má ještě na aktuální sezonu, během které mohou fanoušci sledovat nejatraktivnější souboje živě a další ze záznamu. V případě kolize bude některé zápasy vysílat i nový kanál Premier Sport 2.

Španělská La Liga, německá Bundesliga, italská Serie A a francouzská Ligue 1

Další špičkové evropské ligy vysílá TV Nova. K francouzské nejvyšší soutěži přidala se vznikem nových kanálů Nova Sport 3 a Nova Sport 4 španělskou La Ligu, německou Bundesligu a italskou Serii A, z nichž nabízí vybrané zápasy.

SHARE
SHARE

Napsal
Tereza Velikovská

Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Univerzitě Karlově. Sport si zamilovala, když v 10 letech sledovala Nagano, od té doby už bylo její směřování jasné. Pracovala v hokejovém klubu, sportovní redakci i pro sportovní marketingovou agenturu, aktuálně spravuje sociální sítě sportovní televize. Aktivně se věnovala florbalu, trénovala kickbox, zahraje si badminton a v posledních letech ji chytly Bungee Workout nebo Aero jóga. Je nadšenou fanynkou bojových sportů.


Nejčtenější

Tagy


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.