Otevřít menu Zavřít menu

Netflix & sport: Dokumenty o sportu a sportovcích

Sportovní svět je ovlivněn koronavirovou pandemií, mnoho soutěží včetně těch českých prošlo či prochází nucenou pauzou a další se hrají bez diváků. Abychom sportovním fanouškům zpříjemnili krušné časy, připravili jsme pro ně výběr ze sportovních dokumentů, které můžete zhlédnout online z bezpečí domova na Netflixu.

Sunderland ´Til I Die (1. série 2018, 2. série 2020)
O téhle fotbalové dokumentární sérii, v češtině vtipně přeloženou jako „Dycky Sunderland“, jste už nejspíš slyšeli. První osmidílná série z roku 2018 mapuje sezonu 2017/2018, kdy se Black Cats pokouší dostat z EFL Championship zpět mezi elitu pro sestupu z Premier League. Po velkém úspěchu vznikla druhá série, která v šesti dílech přibližuje vývoj klubu po nástupu nového majitele Stewarta Donalda.
Hodnocení na CSFD.cz: 91 %, hodnocení na IMDb.com: 8,2

The Last Dance (2020)
Původní série Netflixu a ESPN (v češtině pod názvem „Poslední představení“), která v deseti epizodách mapuje vzestup a kariéru basketbalové superstar Michaela Jordana a týmu Chicago Bulls. V jeho dresu Jordan hrál NBA od roku 1984 až do sezony 1997/1998, kdy tohle spojení přineslo už šestý mistrovský titul.
Hodnocení na CSFD.cz: 96 %, hodnocení na IMDb.com: 9,2

Formula 1: Drive to Survive (1. série 2019, 2. série 2020)
Pojďme se přesunout ke zcela jinému sportu v dokumentu Formula 1: Drive to Survive (v češtině F1: Touha po vítězství). První desetidílná série je z roku 2019, druhá z letošního roku. Obě mapují zákulisí královny automobilového sportu během jedné závodní sezony, nebídnou pohled do soukromí jezdců i jednotlivých týmů. V první sérii se do natáčení nezapojily Ferrari a Mercedes, ve druhé už nechybí.
Hodnocení na CSFD.cz: 94 %, hodnocení na IMDb.com: 8,6

Barca Dream (2015)
Ve dvouhodinovém dokumentárním filmu španělské produkce se podíváme do historie slavného katalánského velkoklubu a promluví i ty největší hvězdy, které jím prošly. Například Lionel Messi, Andrés Iniesta nebo nizozemská legenda Johan Cruyff.
Hodnocení na CSFD.cz: 74 %, hodnocení na IMDb.com: 7,2

Athlete A (2020)
Dokumentární film „Atletka A“ přibližuje rozkrývání skandálu, který otřásl sportovním světem. Věnuje se výpovědím amerických reprezentačních gymnastek, které svědčily proti lékaři Larrymu Nassarovi odsouzenému za sexuální obtěžování, a reportérům The Indianapolis Star odkrývajícím celou kauzu, kterou se vedení USA Gymnastics pokoušelo ututlat.
Hodnocení na CSFD.cz: 74 %, hodnocení na IMDb.com: 7,7

Anelka: Misunderstood (2020)
Francouzského útočníka Nicolase Anelku si fanoušci pamatují nejen pro jeho fotbalové umění, ale stejně tak i pro jeho průšvihy. V dokumentu Anelka: Misunderstood (v češtině „Anelka: Nepochopený střelec“) se kontroverzní hráč ohlíží za svou kariérou i za svými přešlapy a problémy.
Hodnocení na CSFD.cz: 74 %, hodnocení na IMDb.com: 6,4

The Playbook: A Coach´s Rules for Life (2020)
V pěti půlhodinových epizodách dokumentární série „Playbook: Vítězné strategie“ se nad tím, jak dosáhnout sportovních úspěchů, ohlíží pět vynikajících trenérek a trenérů. Konkrétně José Mourinho (fotbal), Doc Rivers (basketbal), Jill Ellis (fotbal), Patrick Mouratoglou (tenis) a Dawn Staley (basketbal).
Hodnocení na CSFD.cz: 84 %, hodnocení na IMDb.com: 7,5

Last Chance U (pět sérií od roku 2016 do roku 2020)
Výborně hodnocená dokumentární série s českým názvem „Univerzita poslední šance“ se dočkala už pěti sezon po šesti až osmi epizodách. Podíváme se v ní do zákulisí univerzitního amerického fotbalu, konkrétně na tři univerzity z Mississippi, Kansasu a Kalifornie, kde bojují o svoji sportovní budoucnost hráči s mnohdy složitými životními příběhy.
Hodnocení na CSFD.cz: 92 %, hodnocení na IMDb.com: 8,5

SHARE
SHARE

Napsal
Tereza Velikovská

Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Univerzitě Karlově. Sport si zamilovala, když v 10 letech sledovala Nagano, od té doby už bylo její směřování jasné. Pracovala v hokejovém klubu, sportovní redakci i pro sportovní marketingovou agenturu, aktuálně spravuje sociální sítě sportovní televize. Aktivně se věnovala florbalu, trénovala kickbox, zahraje si badminton a v posledních letech ji chytly Bungee Workout nebo Aero jóga. Je nadšenou fanynkou bojových sportů.


Nejčtenější

Tagy


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.