Otevřít menu Zavřít menu

Sokol oslovuje díky ambasadorům mladé lidi

Atletka Barbora Malíková, šermíř Alexander Choupenitch a florbalista Filip Langer vyrostli v Sokole a od jara 2020 jsou i jeho ambasadory. Trio patří v současnosti k nejlepším sportovcům své generace, a tak jejich prostřednictvím plánuje Česká obec sokolská oslovit zejména mladé lidi využívající sociální sítě.

Česká obec sokolská zhruba před rokem představila strategii Sokol 2030, její součástí je mimo jiné i nová vizuální identita, která má za cíl změnit vnímání Sokola širokou veřejností, sjednotit roztříštěnost komunikace, dát svým zhruba sto šedesáti tisícům členů další důvod k hrdosti na příslušnost k této instituci a v neposlední řadě přilákat pozornost mladé generace.

A právě zaujmout a přilákat mladé k fenoménu Sokola mají ambasadoři. Kromě komunikace na sociálních sítích se nadějní sportovci stanou tvářemi různých sokolských kampaní a projektů. Aktuálně je bylo možné vidět ve videu v roli modelů předvádějících nové jednotné oblečení pro sokoly od společnosti Under Armour nebo při představování nového sokolského webu.

Kdo jsou noví ambasadoři?

Šestadvacetiletý fleretista Alexander Choupenitch sbírá úspěchy již od roku 2011, kdy se stal mistrem Evropy kadetů. V roce 2014 vyhrál juniorské mistrovství Evropy. Stal se také dvojnásobným vítězem celkové klasifikace juniorského světového poháru. Mezi dospělými vybojoval např. bronzovou medaili na mistrovství Evropy 2018. Českou republiku reprezentoval na olympijských hrách v Riu de Janeiru. Kromě sportu se věnuje rapu a skládání hudebních textů. V roce 2019 mu vyšel první singl.

Florbalista Filip Langer působí v Tatranu Střešovice. Osmnáctiletý útočník byl v sezóně 2019/20 týmovým kapitánem. Do historických tabulek se zapsal nejen jako nejmladší kapitán v nejvyšší soutěži, ale také jako nejmladší reprezentant Česka na mistrovství světa. Mezi jeho největší úspěchy patří zlatá medaile z juniorského mistrovství světa.

Barbora Malíková se věnuje atletice, konkrétně běhu na 400 a 800 metrů. V roce 2017 vyhrála v pouhých patnácti letech mistrovství světa v atletice do 17 let na trati 400 metrů a stala se tak nejmladší vítězkou na této trati v historii. K jejím dalším úspěchům patří např. dvě zlaté medaile z mistrovství Evropy v atletice do 17 let nebo zlato z letní olympiády mládeže.

Je skvělé, že takové mladé hvězdy, které jsou už nyní vzory pro své vrstevníky, chtějí se Sokolem spojit své jméno a pomoci nám šířit naše hodnoty. Vybrali jsme sportovce, kteří mají se Sokolem pozitivní zkušenost a cítí se být součástí naší komunity,“ uvedl výkonný ředitel České obce sokolské Marek Tesař.

Úvodní foto: Sokol

SHARE
SHARE

Napsal
Martina Mlynářová

Martina se podílela na komunikaci řady marketingových projektů napříč sportovními odvětvími. Momentálně působí jako tisková mluvčí vysoké školy. Ve volném čase jí můžete potkat v běžkařské stopě nebo na skialpech, léto si neumí představit bez vyjížděk na silničním kole a běhání.


Nejčtenější

Tagy

Sokol

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.