Otevřít menu Zavřít menu

Nehrajeme? Nevadí. Na sítích to musí žít i v době sportovního ticha

Epidemie koronaviru neovlivnila jen chod v samotných sportovních subjektech i institucí a jejich ekonomiku, ale rovněž i způsob, jakým způsobem byly nuceny změnit svojí komunikaci na sociálních sítích. Ta se totiž vždy z velké části točí kolem aktuálních sportovních výsledků, přestupů, změn v kádrech a podobně… Co ale dělat, a jak se zachovat, když se nic z toho neodehrává? V předchozím článku jsme se zaměřili na CSR aktivity, nyní se podíváme na nejzajímavější dlouhodobé kampaně v rámci sociálních sítí, které v nás v uplynulých dvou měsících nejvíce zaujaly.

Virtuální MS v hokeji (IIHF)

Ačkoli ze sportovních asociací či federací, které letos měly uspořádat velkou sportovní akci tak učinila téměř jako poslední, i IIHF nakonec musela pod vlivem sílící pandemie koronaviru odvolat svojí nejprestižnejší akci. Světový šampionát, který v květnu 2020 měla hostit švýcarská města Curych a Lausanne, byl definitivně zrušen 21. března. Přesto však alespoň v online prostoru přišla Mezinárodní hokejová federace se zajímavou náhradou.

V jejím rámci se fanoušci jednotlivých zemí měli možnost zapojit do virtuálního hokejového mistrovství. IIHF přitom zůstala zcela věrná plánovanému rozpisu zápasů, časovému rozvrhu, jakož i rozdělení do skupin. Fanoušci tak prostřednictvím hlasování mohli rozhodnout o vítězi jednotlivých zápasů jak v rámci skupin, tak i následného play off. Poměr hlasů byl pak díky speciálnímu vzorci vždy přepočítán na konkrétní výsledek.

Celkovou komunikaci na sociálních sítích pak IIHF koncipovala přesně tak, jakoby se zápasy skutečně odehrávaly. A to včetně programů, výsledkových grafik, tabulek o oblíbeného power-rankingu. A jak to celé dopadlo? Vítězem virtuálního mistrovství světa se stali fanoušci Lotyšska, kteří ve finálovém souboji zdolali Finsko. Neztratili se ale ani čeští fanoušci, kteří v souboji o bronzové medaile těsně přetlačili Slovensko.

Greatest moments of the season (NHL)

I druhý počin je ze světa hokeje. NHL se sice podle posledních zpráv v okleštěné formě znovu rozjede a dohraje se až do posledního utkání finále Stanley Cupu, admini sociálních sítí NHL však ani v mezidobí nezaháleli. Nejprestižnější hokejová soutěž na světě se může dlouhodobě spolehnout na bohatý archiv videomateriálu, především pak nejrůznějších zápasových sestřihů, jednotlivých akcí, střel, zákroků a dalších zajímavostí.

A právě na nich je založena komunikace kampaně o nejlepší moment sezony. Z dané dvojice mohou fanoušci vybírat každý den na oficiálním twitteru či Instagram Stories soutěže. Vítězný moment postoupí v klasickém pavouku dál, poražený končí. Souboje přitom probíhají podobně jako v reálné sezoně v rámci konferencí, ve finále se pak střetne nejlepší moment z východu a západu.

Fanoušci přitom zdaleka nemusí volit jen ze zápasových situací. Do výběru se dostaly i takové perličky jako hrdinná akce obránce Senators Marka Borowieckiho, který během prosincové procházky po Vancoveru zastavil zloděje, který se pokoušel ukrást věci ze zaparkovaného auta či interview Jakea DeBruska, které s křídelníkem Bruins vedl jeho otec.

Rozhovory u Baru (Barbora Strýcová)

Do třetice trochu jinak a tentokrát ze světa tenisu. I ten se musel s ohledem na pandemii koronaviru zastavit a toho využila aktuálně druhá nejlepší deblistka světa, Barbora Strýcová, a na svém Instagramu spustila vlastní pořad, který sama moderuje a do kterého si online prostřednictvím sdíleného vysílání zve další známé osobnosti, nejen ze sportovního světa. Otázky na hosty přitom mohou pokládat v komentářích sami fanoušci.

Strýcová vypustila do světa již osm dílů, ve kterých vyzpovídala mimo jiné Jaromíra Jágra, Libora Boučka, Moniku Marešovou, či Dominiku Cibulkovou. Další díl je naplánován již na tento čtvrtek, kdy v Rozhovorech u Baru dojde na dalšího hosta z tenisové branže, Petru Kvitovou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

U Baru je zase tady! A tentokrát s Petrou Kvitovou, o kterou jste si hojně psali. A jako vždy – své otázky posílejte buď do komentáře pod fotku, nebo do soukromé zprávy. #UBaru @petra.kvitova

Příspěvek sdílený Barbora Strycova🐝 (@barborastrycova),

 

FOTO: hub.jhu.edu

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy

hokejSociální sítětenis

podobné články

NHL čeká nejistá sezóna

NHL míří do Seattlu! Vítání Krakenů a přesouvání licencí...


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.