Otevřít menu Zavřít menu

Sportovci na sociálních sítích v době koronavirové

Většina ligových soutěží byla vinou koronavirové pandemie ukončena nebo přerušena a karanténa se samozřejmě týká i hráčů a hráček ze všech odvětví. Co to znamená pro sociální sítě sportovců, sportovních soutěží a organizací? Někdo se je využívá k osvětě a podpoře, další se snaží lidem zpříjemnit pobyt v domácí izolaci vtipem. Podívejte se na několik příkladů z českého sportovního prostředí.

Hokejová Tipsport extraliga skončila předčasně už během předkola a svého vítěze v sezoně 2019/2020 nepoznala, ale o tom, kdo jsou v této době skuteční vítězové, má jasno. Tohle je skutečná sestava hvězd.

>
Mnoho sportovních klubů se rozhodlo pomoci i materiálně. Hokejová Sparta nechala trička připravená pro vyřazovací boje přešít na roušky, které poté předala zástupcům nemocnice a policie. Do plzeňské nemocnice zase putovaly roušky, které fanoušci Západočechů ve spolupráci s klubem sami našili.

Tenistka Karolína Muchová, která se v současné době nemůže prohánět po kurtech, překvapila fanoušky na svém Instagramu. Ukázala totiž, že ani zpěv a hra na kytaru jí není cizí. Sklidila za to pochvalné komentáře a například australská herečka Rebel Wilson jí dokonce navrhla, aby nahrála celé album.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Just made up short message to you all!🎶 What are you doing to stay active and creative? Stay healthy and take care of each other! 🖐🏽❤️ . #hometeam @adidastennis @adidas

Příspěvek sdílený Karolína Muchová (@karolinamuchova),

Další tenistka Barbora Strýcová, stejně jako mnoho dalších sportovců, využila svůj Instagram k podpoře nošení roušek. A také k tomu, aby fanouškům ukázala svůj domácí trénink, který si mohou sami vyzkoušet.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Stejně jako většina z vás musím dál pracovat. Moje kancelář – fitko – je zavřená. Home office si vzít nemůžu. Nezbývá mi než pracovat venku. V parku. Musím se ve svém věku udržovat, jinak se už nerozhýbu. 🐌Doufám, že tam nepotkám nikoho bez zakrytých úst. Buďte ohleduplní k sobě a okolí. Nestyďte se, noste roušky!! #behatsrouskouneniprdel

Příspěvek sdílený Barbora Strycova🐝 (@barborastrycova),

Jak pomoci ochránit zdraví sebe i ostatních napověděla pomocí nápaditých grafik na svém facebookovém profilu také česká hokejová reprezentace.

V době bez sportu si fanoušci mohou připomenout slavné zápasy z minulosti. Velice aktivní je v tomto směru fotbalová Viktoria Plzeň, která na svých sociálních sítí připomíná vybrané souboje pomocí grafik, fotografií i video záznamů.

Druholigová Zbrojovka Brno rozjela Zbrojováckou výzvu, v jejímž rámci si mohou lidé zakoupit virtuální vstupenku na stadion Za Lužánkami, výtěžek poputuje do brněnské fakultní nemocnice. Na sociálních sítích aktivitu podporuje vzkazy slavných osobností, které už přispěly. Mezi nimi je třeba olympijský vítěz David Kostelecký.

Rozhýbat Čechy v domácí karanténě chce i český olympijský tým, do jehož tréninkové výzvy se zapojila i celá řada sportovců.

A na závěr jedna krásná aktivita hokejové Plzně na Twitteru. O každém z extraligových soupeřů si můžete přečíst něco hezkého.

SHARE
SHARE

Napsal
Tereza Velikovská

Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Univerzitě Karlově. Sport si zamilovala, když v 10 letech sledovala Nagano, od té doby už bylo její směřování jasné. Pracovala v hokejovém klubu, sportovní redakci i pro sportovní marketingovou agenturu, aktuálně spravuje sociální sítě sportovní televize. Aktivně se věnovala florbalu, trénovala kickbox, zahraje si badminton a v posledních letech ji chytly Bungee Workout nebo Aero jóga. Je nadšenou fanynkou bojových sportů.


Nejčtenější

Tagy

sportSportBiz

podobné články

Konference Sport Alive chce změnit myšlení lidí v českém sportu

Sport a válka. Jak se sportovní organizace postavily k ruským a...

Konference Sport Alive již letos v říjnu!

Manscaped: „Podpásovka“, která naverbovala ty největší...


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu




Děkujeme za Váš email.