Otevřít menu Zavřít menu

České sportovní léto: Historické softbalové MS i další skvělé akce

Že je léto pro sport okurkovou sezonou? Ale kdeže, na území České republiky nás v letních měsících čeká hned několik světových akcí! V důležitosti jim jasné vévodí mistrovství světa v softbalu, které od čtvrtka 13. června hostí Praha a Havlíčkův Brod. To je o to důležitější, že se vůbec poprvé klání nejlepších softbalistů planety koná v Evropě! Na své si přijdou i fanoušci florbalu, vodního slalomu, hokeje či motorismu.

MS mužů v softbale (13. až 23. června 2019, Praha a Havlíčkův Brod)

Pro české reprezentanty jde o vrchol sportovní kariéry, kterou musí jako neprofesionální sportovci kombinovat se svým zaměstnáním. Jde totiž o historicky první šampionát na evropské půdě a hostit ho budou park Svoboda v pražských Bohnicích a Hippos aréna v Havlíčkově Brodě. Turnaj dostává se mu v českých médiích obrovské pozornosti, na kterou u nás softbal není úplně zvyklý.

Domácí Češi, kteří se těší na podporu v hledišti, se hned na úvod turnaje ve čtvrtek večer střetnou s obhájci titulu z Nového Zélandu. Šampionát vyvrcholí v neděli 23. června. „Očekáváme, že vůbec první mistrovství světa mužů v Evropě bude tou nejsledovanější událostí softbalu v historii,“ řekl na tiskové konferenci Tommy Velazquez, předseda softbalové sekce WBSC. Všechny zápasy turnaje budou živě přenášeny na Youtube, duely českého týmu bude vysílat i Česká televize.

Více: www.prague2019.com

Zlatá tretra (20. června 2019, Ostrava)

Tradiční atletický mítink Zlatá tretra se tento rok uskuteční ve čtvrtek 20. června. Soutěžit se bude v devíti mužských a pěti ženských disciplínách a největší domácí hvězdou bude oštěpařka Barbora Špotáková. Ta původně na ostravském podniku startovat neměla, ale po mítinku Diamantové ligy v Římě se rozhodla před domácím publikem přece jen startovat. Ze zahraničních hvězd se fanoušci mohou těšit na amerického sprintera Christiana Colemana či na olympijského vítěze v hodu koulí Ryana Crousera.

Více: www.zlatatretra.cz

ME juniorů v rychlostní kanoistice (11. až 14. července 2019, Račice)

V polovině července se v Labe aréně Ústeckého kraje v Račicích uskuteční mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice. Na domácí půdě se představí hned 34 českých zástupců, kteří vybojovali účast na šampionátu v červnových nominačních závodech.

Více: www.canoeracice.com

MotoGP: Velká cena České republiky (2. až 4. srpna 2019, Brno)

Pro fanoušky motorportu jde bezesporu o největší událost roku na české půdě. Seriál MotoGP se o prvním srpnovém víkendu opět představí v Brně na Masarykově okruhu a nebudou chybět ani čeští jezdci Karel Abraham, Jakub Kornfeil a nováček Filip Salač. Je ovšem dost dobře možné, že aktuální ročník je poslední Velkou cenou v Brně a příští rok už se nepojede. Akce je totiž ztrátová a není možné ji pořádat bez finančního přispění státu. Vláda přitom v dubnu schválila pro letošní ročník dotaci pouze 39 milionů místo požadovaných 65 milionů. Více o tématu ZDE.

Více: www.automotodrombrno.cz/moto-gp

Hlinka Gretzky Memorial Cup (5. až 10. srpna 2019, Břeclav a Piešťany)

Největší hokejové naděje i hokejoví agenti a hledači talentů zamíří v srpnu do Evropy. Po roční odmlce, během které se nejkvalitnější hokejový turnaj kategorie do 18 let konal v Kanadě, se vrací zpět na českou a slovenskou půdu. Původně se mělo hrát v Břeclavi a Bratislavě, nakonec se slovenská část turnaje přesunula do Piešťan. V břeclavské skupině A se kromě Čechů představí obhajující Kanada, Finsko a Švýcarsko, ve skupině B Slovensko, USA, Švédsko a Rusko.

Florbalové Czech Open (8. až 11. srpna 2019, Praha)

Florbalový turnaj Czech Open se v Praze koná už od roku 1993. V aktuálním ročníku budou týmy ze všech koutů Evropy (a několik mimoevropských celků) bojovat o vítězství hned v šesti kategoriích včetně nové mužské kategorie Under 21, ty nejlepší mužské a ženské celky budou samozřejmě v kategoriích Elita, které jsou šestnáctičlenné. Více než 200 týmů bude své zápasy hrát v sedmnácti halách po celé Praze, o druhém srpnovém víkendu tedy můžete očekávat častý výskyt osob s florbalovými bagy v pražské MHD.

Více: www.czechopen.cz

Finále Světového poháru kanoistů ve vodním slalomu (5. až 8. září 2019, Praha)

Vodní slalom má i vzhledem k mnoha medailovým úspěchům v Česku tradici, na kterou v úvodu září v pražské Troji naváže vyvrcholením světového poháru, které bude navíc spojeno s mistrovstvím světa v extreme slalomu. „A proč zrovna Praha? Kde jinde pořádat finále Světového poháru kanoistů, než v Praze. Češi jsou velmocí a závody pořádané v českém hlavním městě vždy přilákaly velké množství místních fanoušků a zároveň těch nejlepších závodníků na světě,“ pochvaluje si ICF. V Troji by se měly představit české hvězdy v čele s Jiřím Prskavcem, Vítem Přindišem či Kateřinou Kudějovou.

Více: www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/prague-2019

SHARE
SHARE

Napsal
Tereza Velikovská

Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Univerzitě Karlově. Sport si zamilovala, když v 10 letech sledovala Nagano, od té doby už bylo její směřování jasné. Pracovala v hokejovém klubu, sportovní redakci i pro sportovní marketingovou agenturu, aktuálně spravuje sociální sítě sportovní televize. Aktivně se věnovala florbalu, trénovala kickbox, zahraje si badminton a v posledních letech ji chytly Bungee Workout nebo Aero jóga. Je nadšenou fanynkou bojových sportů.


Nejčtenější

Tagy


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.