Otevřít menu Zavřít menu

Ženský fotbal v Česku přepisoval rekordy!

Ačkoliv fotbalistky Slavie ve čtvrtfinálovém dvojzápase Ligy mistryň podlehly favorizovaném Bayernu Mnichov a mezi nejlepší čtyři celky neprošly, zapsaly se do historie českého sportu. Na první duel na stadionu v Edenu totiž dorazilo 6 882 diváků, kteří přepsali rekord v návštěvnosti klubového ženského fotbalového zápasu u nás! A navíc přispěli i k tomu, že vznikl jeden z nejemotivnějších pozápasových rozhovorů poslední doby.

Slávistky v prvním čtvrtfinálovém zápase v domácím prostředí Sinobo Stadium v Edenu srdnatě bojovaly a vyválčily cennou a nadějnou remízu 1:1. V odvetě na půdě německého velkoklubu už ale padly vysoko 1:5 a na historický postup do semifinále nedosáhly. Přesto se jim díky diváckému rekordu, který překonal dosavadní maximum 4 224 diváků na duelu proti Barceloně před čtyřmi lety, podařilo zaujmout sportovní média.


Ani sám klub neočekával, že by do Edenu dorazilo téměř sedm tisíc fanoušků, a tak musel narychlo otevírat další vchody. „V současné Slavii je možné doslova vše. Návštěva 6 až 8 tisíc na ženský fotbal v ČR je něco neskutečného. Jakkoliv jsme si to přáli, klub to trochu zaskočilo. Omlouváme se. Moc děkujeme jménem vedení klubu a týmu děvčat za úžasnou podporu,“ reagoval na Twitteru Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie.


Téměř sedm tisíc diváků připravilo slávistickým fotbalistkám nezapomenutelný a jedinečný zážitek. „Návštěva byla úžasná. Já osobně jsem si ale nějakou nervozitu nepřipouštěla. Navíc já si to tady s lidmi po zápase dost užívám,“ pochvalovala si na webu SKS gólmanka Barbora Votíková.

Ještě emotivnější byl duel pro nejlepší českou fotbalistku roku 2018 Kateřinu Svitkovou, která v den utkání slavila 23. narozeniny a vstřelila vyrovnávací gól na 1:1. „Tohle byl můj nejsilnější zážitek, asi to už nic nepřekoná. Tolik diváků jsem opravdu nečekala a bylo neuvěřitelné před nimi hrát. Myslím si, že na tenhle den nikdy nezapomenu. Byla jsem opravdu dojatá, bylo to nádherné,“ rozplývala se v rozhovoru na klubovém webu.

Srdce sportovních fanoušků si Svitková získala především tím, že ji vysoká návštěva dojala až k slzám v přímém přenosu. Její emotivní pozápasový rozhovor pro O2 TV Sport, která oba duely Slavie v Lize mistryň přenášela živě, se začal mezi sportovními fanoušky okamžitě virálně šířit. Aktuálně má jeho záznam na Facebooku téměř 6 tisíc shlédnutí a přes 200 sdílení a hitem je i na dalších sociálních sítích.

„Jiný rozhovor než jsem zvyklý…Většinou se směju, nyní jsem dojatý!!! Ona nešla zápas od zápasu! Ona nechválila dobrou trenérovu taktiku! Ona neřekla, že do toho daly srdíčko! Asi se začnu zajímat o holčičí fotbal ze Slavie. P.S. Klobouk dolů, dobrý rozhovor, krásný gól, výborný výsledek,“ napsal do komentářů pod videem Petr Zavřel a v podobném duchu se nesly i další pozitivní komentáře.

Ve srovnání se světem je ale český ženský fotbal stále na okraji zájmu. Celkový rekord v návštěvnosti ženského utkání drží finále mistrovství světa v roce 1999, kdy na duel domácích Američanek proti Číňankám dorazilo 90 185 diváků. V klubové sféře byl světový rekord překonán letos, když v březnu přišlo na souboj Atlética Madrid s Barcelonou v ženské španělské lize 60 739 fanoušků.

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy

diváciFotbalnávštěvnostŽeny

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.