Otevřít menu Zavřít menu

Prague Playoffs 2018 má za sebou povedenou premiéru

Premiéra největší světové akce v parkurovém skákání Global Champions Prague PlayOffs 2018 proměnila v uplynulých dnech českou metropoli v centrum světového parkuru. Galashow ovládli Australanka Edwina Topsová-Alexanderová, která jako jediná žena ve startovním poli triumfovala v hlavní individuální soutěži Longines Global Champions Tour Super Grand Prix, a jezdci Madrid in Motion jako šampioni týmové soutěže Global Champions League Super Cup.

„Koncept akce skvěle funguje. Včera i dnes to bylo drama až do poslední chvíle. Byl jsem spokojený naprosto se vším, zvládli jsme uspořádat skvělou show. Tento úspěch patří každému, kdo se na Global Champions Prague PlayOffs podílel,“ řekl Jan Tops, zakladatel seriálu Global Champions.

Na začátku letošního roku před námi stála ohromná výzva – uspořádat největší show v historii světového parkuru. Akci, jaká se dosud nikdy neuskutečnila. Nebyl to jednoduchý úkol, ale po uplynulém týdnu můžu konstatovat, že se čtyřdenní jezdecký svátek opravdu vydařil. V O2 areně jsme viděli úchvatné souboje nejlepších jezdců a koní planety,” řekl Jan Andrlík, předseda organizačního výboru.

Čtyři závodní dny sledovalo přímo v O2 areně 31 635 diváků.

Na největší show v historii světového parkuru, která se odehrála v Praze od 13. do 16. prosince, se podílelo celkem 2200 organizátorů.

Organizaci i atmosféru si jezdci pochvalovali. „Závodila jsem třikrát na olympijských hrách i všech závodech Světového poháru, nikdy jsem ale neměla takový pocit jako tady,“ přiznala vítězka hlavní soutěže jednotlivců Longines Global Champions Tour Super Grand Prix Edwina Topsová-Alexanderová po triumfu v sedle Californie.

Obdobně se vyjádřil také jezdec vítězného týmu Madrin in Motion Marc Houtzager. „Byla to skvělá show. Upřímně – něco takového jsem ještě nikdy neviděl. Během sezóny jsme neměli  úplně štěstí, ale tady se nám to podařilo zlomit. Je to pro nás skvělý výsledek.“

Nadšená byla i Anna Kellnerová, jež se blýskla v sobotním závodě CSI*5 s výškou překážek 150 cm – skončila pátá. „V životě jsem takovou podporu nezažila. Nemám slov, hrozně chci všem divákům poděkovat,“ těšila se česká jezdkyně.

Špičkovou úroveň Prague PlayOffs 2018 ocenil také italský designér parkurových tratí Uliano Vezzani. „Prague PlayOffs se uskutečnilo poprvé, ale kvalitou organizace jsem měl pocit, jako bychom byli v Praze posté. Zázemí se stájemi bylo perfektní, výborně připraveno bylo i kolbiště. Gratuluju organizátorům, byla to fantastická show a čtyři dokonalé dny,” řekl.

Nejlepší jezdce i fanoušky parkuru nepochybně potěší, že se v závěru příštího roku Global Champions PlayOffs do českého hlavního města vrátí.

Foto: Pavel Lebeda/Prague PlayOffs 2018, Pavel Lebeda/Prague PlayOffs 2018.

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.