Otevřít menu Zavřít menu

Historie hokeje v audiovizuální podobě na internetu

V roce 2015 byla slavnostně otevřena Síň slávy českého hokeje. Její návštěvníci zde naleznou mimo jiné i mnoho historických artefaktů a dobových materiálů. U příležitosti 110. výročí Českého hokeje vznikla nyní též audiovizuální internetová časová osa věnovaná nejvýznamnějším milníkům z pohledu dosavadní historie českého, resp. československého hokeje. Již od listopadu se mohou různé generace hokejových fanoušků vrátit do minulosti na internetovém odkazu 110ceskyhokej.cz. Postačí jim k tomu jen počítač, tablet či chytrý telefon s internetovým připojením.

Projekt, mapující období od roku 1908 po současnost, vznikl ve spolupráci ČSLH, BPA sport marketing a digitální agentury InCUBE, jež byla vybrána jako dodavatel webového řešení.

„Vytvoření časové osy historie hokeje bylo na základě námi předložené koncepce připomínání oslav 110 let od vzniku Českého svazu ledního hokeje schváleno již na podzim minulého roku, nicméně mnoho času zabrala rešerše archivních materiálů, licenční podmínky pro užití na internetu, následně také korektura a diskuze o rozsahu užití jednotlivých materiálů,“ uvádí Petr Nitsche z BPA, který se ujal koordinace tohoto projektu, a doplňuje: „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem kolegům z Českého hokeje, Vaškovi Jáchimovi z hokej.cz, Síně slávy a u nás v BPA, kteří se na tomto projektu podíleli, a rovněž všem subjektům, které nám pomohly s materiály v čele s Národním filmovým archivem, Českou televizí, Českým  rozhlasem, TV NOVA, Deníkem Sport a archivem Síně slávy českého hokeje.“

Internetová timeline si neklade za cíl pokrýt všechny roky hokejové historie ani jít zcela do hloubky, ale prostřednictvím audiovizuálně zajímavé formy připomenout ty nejdůležitější milníky a osobnosti, u nichž mohou společně zavzpomínat jak dědeček, tatínek i vnuk.

Webové řešení bylo svěřeno do rukou specializované agentury inCUBE interactive, pro kterou bylo výzvou především projít velké množství historických fotografií, videí a dalších materiálů. Vdechnout život a barvy třeba i sto let starým fotografiím. Vše zpracovat do zajímavé formy, aby skrolování více než 60.000 pixelů dlouhou stránkou bylo zábavné a uživatel měl chuť prozkoumat všechny významné momenty.

„Navržený koncept webu zaujme nejen originálním obsahem, ale také interaktivním zpracováním s animacemi a tzv. parallax efekty při skrolování, které budou na webu nasazeny v nejbližších dnech. Na projektu, který se na naší straně připravuje více než 2 měsíce a zabral přes 350 hodin práce, se podílelo několik designérů a kóderů,“ Štěpán Šubert, Creative Partner inCUBE interactive.

„Za Český hokej jsem rád, že máme kromě kamenné Síně slávy i tento moderní odkaz 110 let trvající hokejové historie. Doufám, že se v nejbližší době rozšíří o další milníky a úspěchy českých hokejistů či hokejistek,“ těší prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále.

 

 

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy

hokejtisková zpráva

podobné články

NHL čeká nejistá sezóna

NHL míří do Seattlu! Vítání Krakenů a přesouvání licencí...

Nehrajeme? Nevadí. Na sítích to musí žít i v době sportovního...

Fenomén Jágr: Jak se jeho přítomnost odráží na marketingu...


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.