Otevřít menu Zavřít menu

SportBiz Awards volná kategorie. Aneb co vás ještě zaujalo?

Jaký projekt či počin si v rámci českého sportu či jeho podpory zaslouží uznání? Co ještě v roce 2017 zaujalo a nevešlo se do dříve publikovaných kategorií? Podívejme se, co ještě zaujalo čtenáře SportBiz.cz.

POŘAD TIKI TAKA A REAL TOP PRAHA

Sportovní talk show Tiki-Taka vnesla začátkem roku 2017 čestvý vítr do televizního vysílání a zejména pak mezi fotbalové fanoušky. Moderátor Petr Svěcený každé pondělí behěm fotbalové sezony společně s hosty hodnotí výkony zejména z českých hřišť, ale suchá niť nezůstane ani na výkonech reprezentace či událostmi, které hýbou fotbalovým světem.

Hosté však jsou velice různorodí, všechny ale spojuje vztah k fotbalu. U stolu zejména v útrobách O2 areny či nákupního centra Harfa zasedají jak současní, tak zejména bývalí fotbalisté, zástupci fotbalové vlády a zejména osobnosti showbyznysu.

Výborně se tak jeví spolupráce producentů pořadu v čele právě s moderátorem Petrem Svěceným a uskupením Real Top Praha, které se profiluje zejména v rámci exhibičních fotbalových utkání charitativního rázu. Real Top se dostává publicita podporující zmíněné charitatní projekty a pořad získává zajímavá jména do diskuze.

Ačkoliv je často diskuze spíše odlehčeného až bulvárního rázu, jedná se přesně o formát, který televizní a sportovní populace ráda konzumuje.

MAXIM HABANEC

Skateboardista Maxim Habanec je prototyp ideálního sportovce z pohledu marketingu. Je nejen skvělý v jízdě na prkně s kolečky, ale také uvědomělý, co se týká práce s brandem. A to nejen se svým jménem, ale i projekty, které produkuje.

Jedním z nich je Skate of Mind, cestovně-sportovní dokumentární série, které promuje životní styl, který skateboarding přináší. A zejména pak je finančním zdrojem pro cestování týmu kolem zmíněného sportovce.

Když se řekne tým, každý si představí, že Maxim je jen loutkou, jehož podobu života skrze sociální sítě řídí agentura či digitální tým. Naopak jedná se o sportovce, který nad prací se sociálními sítěmi přemýšlí. Možná i proto, že inspirací nehledá mezi ostatními sportovci, ale mezi influencery kulturního života.

Do jeho týmu patří i značka Red Bull, kdy tohoto partnerství umí naplno využít při cestování po světě i nad rámec finanční podpory. I přes spoustu práce mimo sport nezapomíná na gro jeho činnosti a to sportovní výkony, které rozhodně nestrádají.

FUTSAL ZA ŽIVOT

Dobrých skutků není nikdy dost a je skvělé, že sport může pomáhat těm, kterým osud přihrál do cesty nečekanou překážku. O to více když zákeřné onemocnění zachvátí sportovce či člověka, který se kolem sportu pohybuje.

To je příklad Vládi Mikuláše, bývalého fotbalisty a zejména fyzioterapeuta futsalových a fotbalových reprezentací, kterého přepadla nevyléčitelná nemoc – amyotrofická laterální skleróza.

Proto vznikl projekt Futsal za život, který si dal za cíl získat prostředky na boj se zmíněnou nemocí. Respektive mobilzovat všechny, kteří by mohli přispět. A to darem na transparetní účet, koupí merchandisingu a zejména skrze speciální akci – exhibičně-charitativní futsalový zápas futsalistů proti fotbalové reprezentaci.

Akce se zúčastnil Vláda Mikuláš sám a na hřišti diváky bavili reprezentanti Sivok, Gebreselasie, Škoda, Krmenčík, Novák a tým samozřejmě vedl trenér Karel Jarolím.

Nejdůležitějším výsledkem utkání nebylo skóre, ale vybraná částka. Ta v průběhu roku přesáhla milion a čtvrt korun českých.

STŘÍDAČKY GAMBRINUS

Věc, která přesáhla rámec českého sportovního markletingu a objevila se v mnoha světových mediích. Fotbalová Plzeň ve spolupráci s dlouholetým partnerem, plzeňským pivovarem Gamrinus, proměnila střídačky v plechovky stejnojmeného piva.

Prvek, který nikdo na stadionu nepřehlédne, zejména pak fanoušci na hlavní tribuně Doosan areny, je unikátem nejen českým, ale i světovým.

A myslelo se i na hráče, které čeká nyní větší komfort než na střídačkách původních.

Určitý smysl pro vtip, tak přinesl nejlepší product placement na sportovních stadionech v roce 2017 a inspiraci třeba pro fotbalové týmy z Lipska či Salzburku.

A co chybělo v letošních SportBiz Awards vám? Podělte se o vaše názory na Facebooku SportBizu.

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy

O2 TV SportREAL TOP PRAHAtiki taky

podobné články

Na obrazovky jsme přinesli velkou vysílací revoluci, říká Jan...


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.