Otevřít menu Zavřít menu

Nejlepší sportovní eventy roku 2017

Uplynulý rok přinesl na našem území spoustu zajímavých sportovních akcí. Které byly ty nejzajímavější a mohou být do budoucna inspirací pro ostatní? Pojďme se na ně podívat.

LAVER CUP

Krásné místo, dobrá organizace, skvělí fanoušci, jedinečný zážitek. Tato slova chvály se snesla na premiérový ročník unikátní akce, kterou má na svědomí jeden z nejlepších tenistů světa – Roger Federer. A nutno říci, velmi k úspěchu přispěli i čeští pořadatelé a vysočanská O2 Arena.

Málokdo tušil, co má od novinky v tenisovém kalendáři očekávat. Ale vysoké ambice dala již komunikační kampaň kolem celého eventu. Ta byla prémiová a šla ruku v ruce s eventem, jelikož ten se ukázal také jako exkluzivní.

Praha dala dalším ročníkům laťku vysoko a naplno prodala svůj potenciál směrem k dalším akcím světového formátu.

LETENSKÁ MÍLE

Běh. Nejpopulárnější sportovní aktivita, která strhává masy po celém světě. Spousta lidí běhá nikoliv s cílem úspěchu, ale udělat něco dobrého pro své tělo a vychutnat si trasu. S nápaditými trasami vzniká mnoho závodů a s jedním takovým přišla i fotbalová AC Sparta Praha. Ano, fotbalový klub.

Více než dvoukilometrová trať závodu vedla po tréninkovém hřišti, po útrobách stadionu, tribunách, ochozech a samozřejmě i po ploše sparťanského fotbalového stadionu na Letné. A nechybělo ani povzbuzování, o které se nyní postarali hráči, kteří skrze velkoplošné obrazovky motivovali běžce ke sportovním výkonům.

Témeř pět stovek závodníků, jistě složené z většiny fanoušků Sparty, bylo rozděleno do tří výkonnostních skupin – elite, hobby, rodina.

Kromě běhu po netradiční trase si celé rodiny mohly užít v areálu Generali areny dětský den. Vše navíc proběhlo v rámci oslav 100 let letenského stadionu.

HVĚZDY PRO LEGENDY

Švanice. Dřívé známá zejména pro hokejové kluziště a stadion. Dále také pro tenisový centrkurt, který v poslední době nehostí pouze muže a ženy s tenisovou raketou v ruce, ale i volejbalisty, florbalisty a v unikátní akci i házenkáře.

Akce zvaná Hvězdy pro legendy přivedla do Prahy esa světové házené. Výběr česko-slovenska se postavil světu a to jak v mužích. tak i v ženách. Celý program pak zahájilo netradiční utkání – házenkářský maraton s cílovým časem utkání – 41,195 hodin.

V rámci zahajovacích ceremoniálů byli oceněni pamětníci největších úspěchů české a slovenské házené. Exhibice pak přinesla vše, co do těchto utkání patří – triky, góly, srandičky, mexickou vlnu.

Pod širým nebem si házenou zahrály také osobnosti, mezi kterými nechyběli – fotbalisté Patrik Berger, Ivan Hašek či herec Jakub Kohák. A nezapomnělo se ani na charitu, kdy nadace pro transplantaci kostní dřeně získala 200 000 Kč.

Projekt, který měl za cíl ukázat úspěchy házené na československém území a zpopularizovat ji v současné době se ukázal v plné síle. Nemuselo přijít ani na krizový scénář a přesouvat se do sportovní haly na Podvinném mlýně.

Zaujal vás v roce 2017 i jiný sportovní event? A co očekáváte, že bude nejlepší v roce 2018? Sdílejte s námi své názory na Facebooku.

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy

AC Sparta Prahačeská házenáhvězdy pro legendylaver cupletenská míle

podobné články

Rebranding AC Sparta Praha: Nová vizuální identita na Letné. Jak...

SportBiz Talks s Pavlem Pillárem

Doteď jsme měli jen logo, teď máme identitu, říká Kamil Veselý

Hosté SportBiz live 14. Jak žijí na sociálních sítích?


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.