Otevřít menu Zavřít menu

Česko sportuje spolupracuje s fenoménem mladé generace

Biz

Český olympijský výbor zahájil spolupráci s kapelou Slza, která má pomoct s oslovením mladé generace a představením sportovních aktivit jako zábavy. Pod hlavičkou kampaně Česko sportuje chce spolu s frontmany Petrem Lexou a Lukášem Bundilem cílit na děti a mládež, které je stále těžší přivést ke sportu.

Dlouhodobým cílem Českého olympijského výboru je velká aktivita v digitálním prostředí, zejména pak na sociálních sítích, které jsou pro komunikaci s mladou generací klíčové. „Na sociální sítě přivádíme sportovce a téma sportu jako takové. Ukazujeme tím mladým generacím, že i sportovci jsou zábavní, žijí zajímavým životem a mají co říci,“ popisuje šéf digitálních médií Tomáš Houska.

Pro spolupráci s kapelou Slza se olympijský výbor rozhodl po pozitivní zkušenosti na letošní Olympiádě dětí a mládeže v Brně. „Na brněnské olympiádě jsme zvolením Slzy jako kapely na zahájení akce potěšili tisíce dětí. Jejich úspěch u mladé generace ukazují i průzkumy – podle agentury Millward Brown je tato kapela u dětí a mládeže v oblíbenosti na jasném prvním místě. Důležité pro nás je také to, že kluky ze Slzy sport baví a chceme vzájemně spolupracovat dlouhodobě, “ dodává Houska.

Petr Lexa i Lukáš Bundil jsou z možnosti vyzkoušet si disciplíny, které děti trénují během školního roku v hodinách tělocviku, nadšení. Ke sportu jsem si našel cestu až před pár lety a dneska rád jezdím na snowboardu, na kole, denně se snažím zacvičit. Proto jsem moc rád, že jsme si mohli projít disciplíny Olympijského diplomu, které by nás jinak možná ani nenapadlo vyzkoušet,“ říká Bundil. Partnerem pro spolupráci je jedna z tváří olympijského výboru krasobruslař Tomáš Verner.

Od října tak může mládež na sociálních sítích Czechteamu a Slzy každý měsíc sledovat, jak si frontmani kapely poradili s osmi disciplínami Olympijského diplomu. Cílem tohoto nového videoseriálu je ukázat mladé generaci sport jako zábavu a motivovat je, aby jej zařadili do svých pravidelných aktivit.

Olympijský diplom je jednou z částí celoročního projektu pro školy Sazka Olympijský víceboj. Po absolvování všech osmi disciplín obdrží každý žák Olympijský diplom s analýzou svých pohybových schopností a doporučení na sporty, pro které má přirozené nadání.

(Tisková zpráva ČOV)

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy

Český olympijský výbor

podobné články

Jan Exner: Ochrana olympijských symbolik má svůj účel a smysl

SportBiz LIVE 10 – informace a registrace

Chceme-li být lídrem českého sportu, musíme hrát prim i v...


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.