Otevřít menu Zavřít menu

Nejlepší tvůrci digitálního obsahu mezi českými sportovci v roce 2015

Po vyhlášení nejlepších krátkodobých kampaní a dlouhodobých marketingových projektů, které se objevily v loňském roce v českém sportu, se přesuneme do tří dalších kategorií. Ty souvisí s tvorbou contentu, což přeloženo do češtiny znamená veškerý obsah publikovaný napříč kanály. Může jít o fotky, videa, ale i složitější aplikace, filmy, či jen prosté textové vzkazy fanouškům.

Jako první jsme vybrali 5 sportovců, kteří podle našeho soudu nejlépe splňují nároky na atraktivnost a jedinečnost obsahu, jeho konzistenci (jedna povedená věc nestačí!), správné využití více komunikačních kanálů a také to, jakým způsobem jsou otevření interakci s fanoušky.

Nejde nám o to, kolik má kdo fanoušků na Facebooku nebo Twitteru. To je samozřejmě podstatný ukazatel nejen obecné popularity sportovce, ale také efektivity práce sportovců s fanoušky a právě zajímavosti sdíleného obsahu. Podstatnější je pro nás cesta k tomuto cíli.

Byl to těžký výběr, adeptů bylo více, ale nakonec jsme přesvědčeni, že následující pětice si zasloužila být ve výběru těch nejlepších.

 

Tomáš Berdych

Český tenista patří dlouhodobě mezi nejlepší domácí sportovce ve využití moderních komunikačních nástrojů.

Proč tomu tak je? Dává do toho nejen svou kůži (zákulisí a soukromí), a to zejména na Instagramu, ale také nápady. Zrovna minulý týden jako jeden z prvních použil video aplikaci VDROP. Za zmínku také stojí dlouholetá práce na čínské sociální síti Weibo.

berdych1

berdych2

 

Petr Čech

Letní přestup nejlepšího českého brankáře mezi londýnskými rivaly přinesl mnoho pozdvižení mezi fanoušky, ale i změnu brandingu na všech komunikačních kanálech. Standardní obsah najdete na Čechově Facebooku. Je tam opravdu vše od videí, článků, souhrnů a aktivací partnerů. Každý den čerstvé novinky.

Pokud chcete ale poznat, jaký je český brankář doopravdy, zjistíte to jen na jeho twitterovém účtu. V tom je Čech jednička. Vyniká hlavně schopností vtipně odpovídat na dotěrné dotazy fanoušků (i těch soupeře).

Jak ještě změnil content po přestupu? Třeba smazal všechny fotky v barvách Blues na Instagramu. Důvod je jednoduchý – chce se soustředit jen a pouze na svou budoucnost s Arsenalem.

To, co však Čecha nejvíce odlišuje od ostatních sportovců je jeho proslulá série hudebních coverů na bicí. Petr Čech je sice fotbalová hvězda, ale v této disciplíně se učí a nebojí se nechat sledovat jeho progres.

 

Cech_twitter

Jaromír Jágr

Česká legenda baví fanoušky na ledě i na sociálních sítích. Jeho neortodoxní styl jen odráží jeho přístup k hokeji, kterému obětoval celý život.

Přestože nesdílí selfíčko každý den (četnost jeho příspěvku není vysoká), s lehkostí dokáže probrat vážná témata a nebojí si udělat srandu i sám ze sebe. Dodává inspiraci a životní drajv ostatním. Na Facebooku píše hlavně v češtině, na Twitteru se věnuje anglofonímu publiku. Aš s nim člověk souhlasí nebo ne, autenticitu Jágrových myšlenek a pocitů upřít nelze.

A nesmíme zapomenout na to, že Jaromír Jágr nedávno slíbil, že si nechá opět nechá narůst legendární mullet. Opět je to další minipříběh, který povyšuje obyčejný post na kvalitní obsah.

 

Jagr 2

jagr_mullet

 

Eva Samková

#samicze je nedravější zvíře mezi českými sportovci. Asi každý zná její knírek, obrácenou bundu, svěží humor, upřímnost a bezprostřednost.

Kromě toho se taky nebojí vyfotit v plavkách a umí na ukulele. Na playtvak.cz má vlastní několikadílní videoblog „Eva tropí hlouposti“. S tvorbou obsahu (video i foto) ji partnersky pomáhá také RedBull – naposledy v minidokumentu Holka z hor v BC z freeridového výletu v Kanadě.

Jediným mínusem je její twitterový účet, který mlčí od března 2015.

Samkova

 

Lucie Šafářová

Česká tenistka pracuje stejně jako ostatní z naší elitní pětky již dlouho a poctivě na budování vztahu se svými fanoušky. Ale až s letošním sportovním úspěchem se práce začala úročit. Odvážný projev na tenisovém dvorci přenesla teniska i do komunikace. Velký podíl na celkové pozitivní změně nese určitě i její kanadský trenér a videonadšenec Rob Steckley, se kterým natočila sérii videí, která měla úspěch.

 

Koho nejraději sledujete vy? Souhlasíte s výběrem nebo byste vybrali jiné české sportovce?

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy

Eva SamkováJaromír JágrLucie ŠafářováPetr ČechTomáš Berdych

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.