Otevřít menu Zavřít menu

Nejlepší reklamní spoty k MS v ragby 2015

Historicky osmé MS v ragby je již za dveřmi a tentokrát se uskuteční v průběhu měsíce září a října v kolébce tohoto sportu, Anglii. Největší sportovní událost roku, je zároveň skvělou příležitostí pro oficiální sponzory a zavedené značky k prezentaci. Vybrali jsme pro vás celkem 13 nejpovedenějších reklamních spotů.

S vtipným reklamním spotem na podporu domácích reprezentací, jak již napovídá i jeho název „Strictly for the home nations only“, přišla značka Lucozade, výrobce sportovních nápojů a dalších energetických doplňků.

Se svým příspěvkem nemůže chybět také pivní brand Guinness, který tentokrát v reklamním spotu „Never Alone“ angažoval bývalého velšského reprezentanta Garetha Thomase. Guinness je sponzorem anglické, irské, skotské a velšské ragbyové reprezentace a dalších týmů na klubové úrovni.

A i v dalším ze sportů Guinnessu s příznačným názvem „The Right Path“, hrají svojí roli emoce. Dalšího komentáře není třeba…

Spot další pivní značky Steinlager upomíná na první ragbyové mužstvo Nového Zelándu, které se v letech 1905 – 1906 vydalo na turné po Evropě a Severní Americe. „The Original All Blacks“ během svých zápasů na Britských ostrovech, ve Francii s Spojených státech ztratili z 35 zápasů jediný, když nestačili na tým Walesu…

Legendy anglického rugby jako například Jason Leonard či Lawrence Dallaglio učí herce a baviče Jacka Whitehalla základům ragby. Takový je spot značky Samsung, která je oficiálním sponzorem Rugby Football Union.

Na podporu fanoušků a patriotismus Britů hraje vtipnou formou spot dalšího reprezentačního sponzora, O2. Video s příznačným názvem „Wear the rose“, ve němž účinkují také členové kapely Take That je součástí kampaně, v rámci které došlo například k rebrandingu 377 poboček O2 logem anglické ragbyové reprezentace, kterým je právě růže.

Filmová hvězda Charles Dance, v poslední době známá především postavou Tywina Lennistera ze seriálu Game Of Thrones vede přesně ve stylu této postavy řeč směrem ke „svému“ netradičnímu týmu hráčů, fanoušků, rozhodčích a dalších účastníků mistrovství světa v rugby. To je spot organizačního výboru MS v ragby 2015.

Jedná se přitom pouze o první díl ze série pěti spotů, v jehož jedné části účinkuje také současná členka ženského anglického národního ragbyového týmu Maggie Alphonsi. Podívejte se na další části této minisérie, jejíž názvy jednotlivých části spojují sportovní atributy s těmi, kterými se chtějí prezentovat právě výrobky značky Samsung. Síla, styl, rychlost, načasování a přesnost.

A někdy stačí prostě jen trocha toho nečekáneho vtipu:

Že je rugby sportem všech a nehraje se jen na vrcholové úrovni se pak snaží ukázat spot značky Land Rover s jasným poselstvím v závěru:

Světový šampionát odstartuje v pátek 18. září duelem domácí Anglie s reprezentací Fidži…

SHARE
SHARE

Napsal
Robin Mana

Robin se v minulosti věnoval hned několika sportům, což ho nakonec zavedlo do světa sportovního marketingu a týmu agentury 2Score, kde se již několikátou sezonu věnuje správě sociálních sítí velkých sportovních subjektů a také vedení redakce SportBiz.cz.


Nejčtenější

Tagy

Rugby World Cup

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.