Otevřít menu Zavřít menu

Jak se plní sny v Českých Budějovicích a v New Yorku?

Biz

Roman Bernat patřil mezi velké hokejové naděje a měl našlápnuto na slibnou kariéru. Trenéři si ho dokonce v 18 letech vytáhli na letní přípravu do A týmu Českých Budějovic. Před dvěma a půl lety však po nešťastné nehodě při cyklistickém tréninku přišel a dolní končetinu a jeho sen o profesionální hráčské kariéře se rozplynul. Roman Bernat však ukázal, že je bojovník a dokázal se vrátit do normálního života. Studuje vysokou školu, trénuje hokejovou mládež a díky hokejovému klubu ČEZ Motor České Budějovice se mu splnilo i jedno přání. Jednadvacetiletý mladík si mohl totiž v prosinci na jeden den vyzkoušet, jaké to je být profesionálním hokejistou.

Motor pro Romana Bernata

Vše začalo podpisem formální smlouvy, díky níž se stal Roman Bernat hráčem Motoru a s týmem absolvovat celý hrací den. Rozcvička, taktická porada, rozbruslení, třetina na střídačce, autogramiáda, rozhovory – to vše si mohl vyzkoušet na vlastní kůži. Klub v čele s bývalým mistrem světa a vítězem Stanley Cupu Romanem Turkem dokázal pro tento speciální zápas zajistit partnera utkání – Nadaci ČEZ. Ta věnovala Romanu Bernatovi 100 000 korun a dalších 200 000 korun na podporu hokejové mládeže v Českých Budějovicích.

Klub chtěl samozřejmě do podpory Romana Bernata zapojit i fanoušky. Na zápas s lídrem tabulky Chomutovem se očekávala vyprodaná aréna a tento předpoklad se nakonec téměř vyplnil. Do Budvar arény dorazilo 6079 fanoušků, což představuje přibližně 95 % kapacity. Fanoušci mohli přispět do speciálních kasiček, které byly připraveny u vchodů do arény a také zakoupením speciálního náramku s nápisem Motor pro Romana. Ten mohli zakoupit ve fanshopu za 40 korun, a přispět tak na speciální ortopedické pomůcky, které Roman Bernat potřebuje.

1512728_822234457818695_4284725450889288162_n

Další finanční prostředky přidali chomutovští Piráti. Hráči a fanklub severočeského klubu (Pirátské srdce) vybrali sumu 24,5 tisíce. Překvapený Roman Bernat se o tomto daru dozvěděl těsně před zápasem, když symbolický šek přebíral.

10405538_823420981033376_580797446921955883_n

Roman Bernat si díky Motoru mohl zažít ten neskutečný pocit, když celá aréna skanduje vaše jméno. Během rozbruslení měl na helmě zabudovanou GoPro kameru, a tak vzniklo následující video zachycující okamžiky, na které tento bojovník zřejmě nikdy nezapomene. Díky skvělému nápadu a dobré práci klubu, si tak mohl vyzkoušet to, co by pro něj zřejmě bylo rutinou hráčského hokejového života.

Rangers představili „posilu“

Podobný příběh jako v Českých Budějovicích se udál také v nejprestižnější hokejové soutěži světa – NHL. Hlavní roli v něm sehráli patnáctiletý Chris Falzone a organizace New York Rangers. Chris Falzone se od dětství věnoval lednímu hokeji, avšak na střední škole mu diagnostikovali rakovinu kostí a sport tak musel ze dne na den na vedlejší kolej.

Mladý hokejista však zůstal pozitivně naladěn a po několikaměsíční léčbě, kdy nejhorší chvíle překonával myšlenkami na hokej, zvládl svůj nejtěžší boj v životě. Vrátil se do hokejového týmu na střední škole a Rangers se rozhodli ocenit jeho statečnost a odhodlání.

gdf-120814

Uzavřeli s Chrisem Falzonem jednodenní smlouvu, a ten se tak na 24 hodin stal profesionálním hráčem NHL. Uzavření kontraktu samozřejmě doprovázela tisková konference, na které Jezdci svou novou posilu představili. V den zápasu proti Pittsburghu Penguins si mladý Američan oblékl výstroj a vyrazil s týmem na trénink, během kterého „vyškolil“ i brankářskou jedničku Rangers Henrika Lundquista.

Zřejmě nejsilnější zážitek přišel na řadu, když Chris Falzone absolvoval s týmem předzápasové rozbruslení a na druhé půlce kluziště mohl sledovat, jak se na zápas připravuje kapitán Tučňáků Sidney Crosby a další hvězdy NHL.

10846323_10152645651249858_9149339691603511575_n

Nezáleží na tom jestli se podobné akce realizují v 1. české hokejové lize nebo v NHL. Díky aktivitě sportovních organizací si mohou vybraní „šťastlivci“ plnit své sny a veřejnost a fanoušci se dozví o jejich životních příbězích.

SHARE
SHARE

Napsal
Roman Cermak

Roman si svůj život bez sportu neumí představit. Od dětství se pohybuje ve sportovním prostředí zejména pak v prostředí ledního hokeje, kde také přišel první kontakt se sportovním marketingem, který ho okamžitě zaujal natolik, že se rozhodl ho studovat a poté i pracovat v tomto oboru. Dlouhá léta působí v 2Score, kde má na starost video content.


Nejčtenější

Tagy

Chris FalzoneRoman Bernat

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.