Otevřít menu Zavřít menu

Prosinec nabídne Turnaj čtyř můstků či fotbalové MS klubů

Biz

Předvánoční čas často bývá spjat s volnějším režimem, to se však zdaleka netýká sportovců, kteří v prosinci rozhodně nemají v plánu zahálet. Na sportovním poli se uskuteční celá řada významných sportovních událostí. I tentokrát jsme pro vás připravili přehled těch nejvýznamnějších.

MS v plavání v krátkém bazénu

Prosinec a plavání, to ve světě smrtelníků nejde dohromady. Ne tak mezi vrcholovými sportovci, kteří si začátkem prosince dali dostaveníčko v katarském Dauhá na mistrovství světa v krátkém bazénu. Na šampionátu se představí i čtrnáct českých sportovců, osm plavců a šest plavkyň.

ME v házené žen

Znovu po dvou letech se sejdou také nejlepší házenkářky Evropy. O evropský šampionát žen se tentokrát podělí dvě země – Chorvatsko a Maďarsko. Budapešť, Debrecín, Gÿor, Záhřeb, Osijek a Varaždín. To je šestice měst, ve kterých se mezi sedmým a jedenadvacátým prosincem rozhodne o nových mistryních Evropy. Titul obhajují házenkářky Černé Hory, které do hry vstoupí hned druhý hrací den duelem se Srbskem. Češky se na turnaj nekvalifikovali.

MS ve florbale

Závěr každého sudého roku také tradičně patří mistrovství světa ve florbale, které tentokrát bude hostit kolébka tohoto sportu, Švédsko. Češi se na turnaji, který se kompletně odehraje v Göteborgu, budou snažit napravit pošramocenou pověst z posledního světového šampionátu ve Švýcarsku. Tam skončili hráči se lvíčkem na prsou daleko za očekáváním, když obsadili až sedmé místo. Reprezentanti vstoupí do turnaje v sobotu 6. prosince zápasem s Norskem. V základní skupině je pak čekají ještě Švýcaři a Estonci.

Sparta v EL

V druhém prosincovém týdnu čeká fotbalovou Spartu závěrečný souboj v základní skupině Evropské ligy, ve kterém se na hřišti soupeře postaví švýcarskému Bernu, který v prvním vzájemném duelu na Letné porazila 3:1. Českému mistrovi bude na umělé trávě ve švýcarské metropoli tentokrát k postupu do jarní fáze soutěže stačit i remíza. Výkop je naplánován na 11. prosince v 21:05.

FIFA mistrovství světa klubů

Ačkoli většina fotbalových lig se ukládá k zimnímu spánku, v závěru roku je na programu ještě jeden fotbalový turnaj světové prestiže. Marocká města Marrákéš a Rabat budou hostit pod záštitou FIFA mistrovství světa klubů, na kterém se střetnou výherci kontinentálních klubových soutěží z loňské sezony. Starý kontinent budou reprezentovat fotbalisté Realu Madrid, úřadující vítězové Ligy mistrů.

Turné čtyř můstků

Ačkoli lyžařská sezona je již v plném proudu, skokané se svého vrcholu dočkají až po vánočních svátcích. To se totiž rozjede nejprestižnější skokanská série, Turnaj čtyř můstků. Jako obvykle celá série začne v německém Oberstdorfu, odkud se přesune do Ga-Pa, rakouskou část závodů obstará Innsbruck a Bischofshofen, kde se na Tři krále turné uzavře.

Hokejové MS juniorů a Winter Classic

Náš přehled uzavřeme významnými hokejovými  událostmi, které se obě uskuteční za mořem. Hokejové mistrovství světa juniorů hostí na přelomu roku kanadský Montreal a Toronto. Češi se zde budou snažit překonat čtvrtfinálovou účast z posledního turnaje ve švédském Malmö. Zápasy budou mít jistě velmi slušnou diváckou atmosféru. V Kanadě je totiž tento turnaj tradičně velmi sledovaný a bez nadsázky se dá říci, že po bojích o Stanley Cup se z hlediska zámoří jedná o druhou nejatraktivnější hokejovou událost.

A právě NHL nabídne co do počtu diváků svůj vrchol klasicky na Nový rok, kdy se uskuteční další z utkání pod otevřeným nebem. V rámci Winter Classic se tentokrát utkají v Nationals Parku ve Washingtonu, jehož hlediště má kapacitu více než 41 tisíc diváků, domácí Capitals s Chicagem Blackhawks.

Ostatní

Kromě výše zmíněných událostí je v plném proudu anglická Premier League a na fotbalovém poli finišují souboje v Lize mistrů. České hokejisty pak čeká v týdnu před Vánocemi druhý turnaj EHT. Channel One Cup se opět odehraje v ruském Soči.

SHARE
SHARE

Napsal
Robin Mana

Robin se v minulosti věnoval hned několika sportům, což ho nakonec zavedlo do světa sportovního marketingu a týmu agentury 2Score, kde se již několikátou sezonu věnuje správě sociálních sítí velkých sportovních subjektů a také vedení redakce SportBiz.cz.


Nejčtenější

Tagy


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.