Otevřít menu Zavřít menu

Vrtulník, náklaďák nebo rolba. Koukněte se na ice bucket výzvy hráčů NHL

Ice Bucket Challenge, neboli kyblíková výzva, kdy si může kdokoliv vylít na hlavu vědro ledové vody, aby upozornil na amyotrofickou laterální sklerózu, dosahuje svého vrcholu. Už totiž nezbývá moc lidí, které byste rádi viděli polité, aniž by to již skutečně neudělali.

Pravidla výzvy jsou již všeobecně známá – vyklopíte si na hlavu kbelík s ledovou vodou a vyzvete tři další, kteří musejí udělat to samé, nebo poslat sto dolarů na charitu. Vtip je v tom, že se počítají jen pokusy, které jsou zaznamenány videem a zveřejněny.

Celá akce je populární především v Americe a díky okurkovému období v profesionálních ligách se stalo během posledních dvou týdnů zejména v NHL a mezi jejími kluby jednou z hlavních komunikačních municí. Jedním z prvních byl Sidney Crosby, postupně se přidávali další.

Díky sociálním sítím mají podobné akce velmi silný virální účinek – rychle se rozšíří mezi uživatele sociálních sítí, ale už za pár dní o nich nebude vidu ani slechu.

A teď už konečně jedna klasicky splněná výzva od šéfa NHL Garyho Bettmana a tři originální polévačky.

Gary Bettman, komisionář NHL, není žádný suchar.

Rolba „pohřbívá“ Mariána Gáboríka.

Paul Bissonnette si na polévání pořídil dokonce vrtulník.

Ve velkém stylu to vzal také montrealský P.K. Subban.

SHARE
SHARE

Napsal
Tadeáš Drahorád

Tadeáš je od dětství sportovním fanouškem, a to zejména severoamerických profesionálních soutěží. Vedle sportovních výkonů ho zajímá spíše byznys a marketing. Má za sebou pětiletou redaktorsky-editorskou kariéru v Hospodářských novinách i několik realizovaných marketingových projektů.


Nejčtenější

Tagy

Ice Bucket ChallengeNHL

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.