Otevřít menu Zavřít menu

Srpnové sportovní události, které se vyplatí sledovat

Biz

Srpen. Měsíc, kdy vyvrcholí nebo začíná spousta světových šampionátů či, kdy zahájí svou sezónu nejlepší evropské fotbalové soutěže. Top události čekají i na příznivce tenisu, golfu či cyklistiky. A Česká republika bude hostit na Autodromu v Brně seriál MotoGP. Co dále si ze světa sportu nenechat v tomto měsíci ujít?

Atletika

Diamantová liga ve Stockholmu, Birminghamu či Curychu, tato trojice mítinků v rámci známé série čeká na atletickou špičku v srpnu. Ale to nejhlavnější pro české reprezentanty a hlavní letní atletická akce v roce 2014 se odehraje také ve Švýcarsku. Curych bude hostit mistrovství Evropy v lehké atletice.

Motorismus

V srpnu rally zavítá do Finska a Německa, dvanáctý závod seriálu Formule 1 bude pokračovat na evropském kontinentu Velkou cenou Belgie na okruhu ve SPA. Pro českého fanouška bude zajímavý zejména seriál MotoGP, který kromě do USA a Velké Británie zavítá tradičně i do České republiky. Akce, kterou pravidelně hostí brněnský autodrom však může být na nějaký čas poslední. Padesátý ročník, jenž je plánovaný na příští rok, je totiž kvůli finančním podmínkám na Autodromu Brno v ohrožení.

Cyklistika

Kola na Tour de France již utichla a pomalu vyhlížejí další z velké trojky nejprestižnějších závodů. Ten další využívá těžkého terénu Pyrenejí, kde se prosadí pouze ti nejlepší z nejlepších. Španělsko se tak opět může těšit na tradiční Vueltu.

Tenis

Flushing Meadows či Forest Hills. I takto se nazývá poslední grandslamový turnaj sezóny, který svůj známější název – US Open – získal zejména po roce 1968, kdy se otevřel profesionálům. Turnaj se tradičně odehrává na tvrdém povrchu na přelomu srpna a září. Z pohledu českého bude po Wimbledonu zajímavé sledovat, zda opět český tenis ovládne ženskou část.

UEFA Super Cup

39. ročník jednozápasové soutěže se tentokrát přesune na stadion Cardiff City Stadium do hlavního města Walesu – do Cardiffu. Po minulém roce, kdy se utkání odehrálo v pražském Edenu, se tento rok ponese v nadvládě Španělů. V utkání proti sobě stanou vítěz Ligy mistrů, Real Madrid, a vítěz Evropské ligy, Sevilla FC.

Start Evropských pohárů

Jen co se rozhodne o novém evropském „superšampionovi“, rozeběhnou se naplno i evropské poháry, z kterých se na zmíněný super pohár dá kvalifikovat (příští Super Cup bude hostit stadion Micheila Meschiho v hlavním městě Gruzie – v Tbilisi). V srpnu vyvrcholí kvalifikace, kde má český fotbal čtyři zástupce a zejména u Sparty a Plzně se počítá, že skupinová fáze se zahájí i s nimi.

Začátek evropských fotbalových soutěží

Česká SYNOT liga je již v plném proudu, ale ty nejvýznamnější evropské soutěže na svůj výkop teprve čekají. Premier League, o týden později Bundesliga či Primera Division a o další i Serie A – takové značky s popiskem START mají fotbaloví příznivci ve svých kalendářích. Fotbalové léto přineslo mnoho zajímavých přesunů a kádry těch nejlepších týmů nezůstaly v klidu, proto je na co se těšit.

Basketbalový šampionát

Těšit se na srpen může i fanoušek basketbalu, tedy spíše na jeho konec. Závěrem měsíce startuje 17. Mistrovství světa v basketbalu mužů. Mezi čtyřiadvacítkou účastníků bude titul světových basketbalových králů obhajovat tým spojených států. Ty nejlepší basketbalisty uvidí v Madridu, Barceloně, Granadě, Barakaldu, Seville či Las Palmas.

Czech Open ve florbalu

Další z halových sportů – florbal – mistrovství čeká až v prosinci, ale již v srpnu se tradičně ti nejlepší týmy sjedou na největší florbalový turnaj světa, Czech Open. A pokud se o tom turnaji může říci, že je silně obsazen, tentokrát to platí dvojnásobně. Své mistry budou mít všechny země z velké čtyřky, tedy Švédsko, Finsko, Švýcarsko a Česká republika.

Mistrovství světa v ragby žen

Jedna z největších sportovních událostí tohoto roku v ženském sportu startuje hned z počátku měsíce a půjde zřejmě o přelomovou akci. Utkání už od základních skupin bude přenášet devět televizních stanic do několika desítek zemí. Diváci ze zemí, které nejsou smluvně pokryty televizním signálem, budou moci MS sledovat online. Finále se bude hrát 17. 8. na stadionu Jeana Bouina v Paříži s kapacitou 20 000 diváků.

PGA Championship

Nejlukrativnější a finální ze čtyř golfových majorů. Letos se odehraje 96. ročník a titul bude obhajovat Jason Dufner.

Ostatní

Z ostatní sportovních událostí si sportovní fanoušek může najít například mistrovství světa v judu, které bude hostit Čeljabinsk. Světový šampionát čeká i na horská kola, kdy se tentokrát pojede v Jihoafrické republice. Další mistrovství světa čaká rychlostní kanoistiku v Moskvě, v Kodani se sjedou ti nejlepší badmintonisté či Amsterdam bude hostit mistrovství světa ve veslování. NFL v srpnu uvede další legendy do síně slávy a začne vysokoškolská sezóna fotbalu NCAA.

Na jakou sportovní událost v srpnu se nejvíce těšíte vy?

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitelem agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

BundesligaCzech OpenDiamantová ligaFormule 1MotoGPPGA ChampionshipPremier LeaguePrimera DivisiónrallySerie AUEFA Super CupUS OpenVuelta

podobné články

Fandí Češi fotbalu více než Brazilci?


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.