Otevřít menu Zavřít menu

V hledišti: Na českém „SuperBowlu“

Reklamní masáž na finále České ligy amerického fotbalu slibovala hodně. Bohužel pro nezaujatého sportovního fanouška, pro kterého navíc americký fotbal je povětšinou španělská vesnice, očekávání nenaplnil. Kromě sportu samotného mohlo jít víc o show. S lepší hudební produkcí, nabitějším doprovodným programem. Tombola o prodloužené víkendy v penzionu a show roztleskávaček, které člověk nota bene sleduje celý zápas u laviček obou týmů, nestačí.

Ono už spojení Česká liga amerického fotbalu je podezřelé a tedy velkou kvalitu v porovnání s konkurencí v tomto sportu za hranicemi nenabízí. Pro bližší pochopení pravidel a cílů jednotlivých týmů v zápase výborně fungoval doplňující vysvětlující komentář z radia přímo na stadionu.

[sws_blue_box box_size=“630″] Zápas: Prague Black Panthers – Příbram Bobcats

Datum: 15. 07. 2014

Stadion: SynotTip Arena

Počet diváků: 3000 (14 % kapacity)

Poměr cena/zážitek: 5/10 (maximum je 10) [/sws_blue_box]

Akci chyběl výraznější sponzor, který by možná svojí aktivací dokázal nabídnout něco zajímavého. Hlavní partner, výrobce barev a laků společnost Kittfort, oblékl své hostesky do slušivých oblečků a nabízel propagační letáky. Od věci by nebyla třeba fandítka, která by pomohla atmosféře v úvodu zápasu. Víc fandění v průběhu zápasu se vzhledem k vývoji skóre pak asi už nedalo čekat.

Co si divák, který třeba nikdy nedržel míč na americký fotbal v ruce mohl zkusit a co bylo fajn, byla ukázka a příležitost vyzkoušet si některé herní dovednosti v prostoru před stadionem.

Aspoň na samotných hráčích (především tedy u Panterů) byla snaha se ukázat. Pokud se akce povedla, někteří její protagonisté se snažili rozpumpovat atmosféru gesty, zajímavými postoji a oslavnými manýry. Zápas ostatně odvysílala v přímém přenosu Česká televize, takže bylo komu se ukazovat.

[sws_button_icon_ui label=“OSTATNÍ ČLÁNKY RUBRIKY V HLEDIŠTI“ href=“https://www.sportbiz.cz/category/top/v-hledisti/“ ui_theme=“start“ icon=““ target=“_blank“] [/sws_button_icon_ui]

Popravdě – po shlédnutí záznamu přenosu – musel člověk konstatovat, že americký fotbal přinesl tentokrát u gauče doma lepší zážitek než na stadionu.

Třeba by lepšímu dojmu z akce pomohlo, kdyby se konala večer, za umělého osvětlení. Jistě, pronájem stadionu by byl pak dražší. Ale zase ohňostroj, který měl symbolicky „odpískat“ konec 21. sezony amerického fotbalu v Česku, by byl lépe vidět.

SynotTip Arena v pražském Edenu, kde se hrálo je krásné místo. Celému večeru by ale asi slušel menší stadion. A to akce taky ukázala. Takový malý hezký třeba pětitisícový „stánek“ metropoli chybí. Pro jednoho z šéfů českého sportu Miroslava Janstu, který se byl také na zápas podívat, může být i toto inspirace.

[sws_blue_box box_size=“630″]

Která věc se vám nejvíce líbila a mohla by být inspirací pro ostatní kluby?

Rozhodně vstupy komentátora zápasu do pauz mezi hrou, kdy vysvětlil, co se stalo a naznačil, co se asi může stát za chvíli.

Co byste pořadatelům nejvíce vytknul?

Absence chytlavějšího mimosportovního doprovodného programu.

Doporučil byste zážitek ze zápasu i svým přátelům: 4/10 (maximum je 10) [/sws_blue_box]

scorecard

 

SHARE
SHARE

Napsal
Michal Šenk

Michal Šenk je redaktorem sportovního byznysu Hospodářských novin. Kromě tradičních sportů, kterým se věnuje, jak to jen jde, rád žongluje, a to nejen se slovy. Pro web SportBiz.cz bude každé dva týdny nabízet "Pět důvodů proč". Do této rubriky se svými postřehy a nápady můžete zapojit i Vy.


Nejčtenější

Tagy

Česká liga amerického fotbaluPrague Black PanthersPříbram BobcatsSynotTip Arena

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.