Otevřít menu Zavřít menu

Červencové sportovní události, které se vyplatí sledovat

Biz

Červenec. Měsíc, kdy vyvrcholí dvě ostře sledované akce a na které naváže událost, jež očekávají všichni příznivci cyklistiky. Tedy světový fotbalový šampionát a tenisový grand slam ve Wimbledonu poznají své vítěze, naopak Tour de France zahájí svou další pouť. Co dále si ze světa sportu nenechat v tomto měsíci ujít?

Atletika

Další čtyři meetingy nabídne atletická Diamantová liga. Špička královny sportu se představí ve švýcarském Lausanne, francouzském hlavním městě Paříži, Londýně a Monaku. Všechny tyto akce budou jakýmsi předkrmem před srpnovým Mistrovstvím Evropy v Atletice, které se odehraje ve světovém bankovním středisku, v Curichu.

Motorismus

Zahálet nebude ani svět rychlých kol. Na programu jsou zajímavé podniky Formule 1 v Evropě – devátý závod sezóny se pojede ve Velké Británii na okruhu v Silverstonu, v Německu na Hockenheimringu a v Maďarsku na Hungaroringu, kde v tomto roce načínají čtvrtou desítku let od doby, kdy se zde jel první závod. Chybět nebudou ani závody MotoGP a v zámoří oblíbené NASCAR, kde v rámci vybraných závodů pokračuje projekt „Troops to the Track“, tedy podpora Nadaci ozbrojených sil. Kdy kromě finanční podpory navštíví vybraní vojáci a jejich rodiny závody včetně setkání se samotnými řidiči.

Fotbalové mistrovství světa

Většina z porce šedesáti čtyř utkání se odehrála již v červnu, avšak ten nejzajímavější fotbal s nervy drásajícími zápletkami se odehrává právě v červenci, kdy se šampionát dostal do své vyřazovací fáze. Nový král světového fotbalu po vypadnutí Španělů bude znám 13. července.

Start SYNOT ligy

Přední evropské fotbalové soutěže si na svůj start musejí ještě do srpna počkat. Česká nejvyšší fotbalová soutěž v Česku, ale startuje již 25. července a hned s jednou zásadní novinkou – novým názvem. Po 17 letech pozici titulárního partnera opouští pivní značka Gambrinus, kterou nahradí skupina SYNOT. Bude tedy zajímavé sledovat, jak rychle se nový název mezi fanoušky zaběhne a jak dlouho ještě na stadionech uslyšíme pojem nyní již neplatný.

Wimbledon

Wimbledon je další sportovní událostí, jež svůj program rozděluje do dvou kalendářních měsíců. A ačkoliv je nyní možné ve velkém stínu fotbalového šampionátu, tak zraky českých sportovních fanoušků míří do All England Clubu zejména směrem k ženskému tenisu, kde české zástupkyně zastínily velká světová jména a s předstihem bylo jasné, že český tenis bude mít opět zástupkyni ve finále.

Čtěte také: WIMBLEDONSKÉ REKVIZITY: JAHODY VS. TENISÁKY, 15:0 PRO JAHODY

Tour de France

Naopak Tour de France je tím podnikem, který žezlo po fotbalovém mistrovství světa převezme. Slavný cyklistický závod, který se jede ve Francii, je vždy vrcholnou cyklistickou akcí, jejíž vítěz se nesmazatelně zapíše do historie sportu. Závodit se bude jak v rovinatých etapách, časovkách, tak i v atraktivních a rozhodujících horských etapách, kde se oddělují ti nejlepší od zbytku startovního pole. Cíl závodu je tradičně v Paříži na Champs-Élysées. Zajímavostí je, že první tři etapy se pojedou na území Anglie, například peloton projede skrze opevněné město York.

MLB

Na fanoušky baseballu a Major League Baseball čeká v červenci mnoho zajímavých akcí zejména spjatých s utkání hvězd v Minneapolis. Jednou z akcí je T-Mobile All-Star FanFest, což největší interaktivní zábavní baseballový park na světě, kde si fanoušci mohou vyzkoušet mnoho baseballových dovedností či ulovit cenné hráčské autogramy. Podívejte se, jak takový festival vypadá či si rovnou kupte lístky na tento svátek baseballu. Další z programu je Target All-Star Concert, kde vystoupí například Imagine Dragons – pozor lístky jsou zdarma, avšak o těžší je se k nim dostat. Chybět nebude ani běžecký závod – The Color Run MLB All-Star 5K, jeho první ročník poběží baseballové legendy, maskoti, fanoušci či celé rodiny a když jde o běh, tak chybět nebude ani partnerství s Nike, samozřejmostí je i propojení s různými charitativními programy. Součástí hlavního programu Taco Bell All-Star Sunday na Target Field bude SiriusXM All-Star Futures Game, kdy soupisky volí čtenáři časopisu Baseball America a utkávají se proti sobě hráči světa a Ameriky. Den před Home Run Derby se odehraje také All-Star Legends & Celebrity Softball Game, kde se jak již název napovídá utkají celebrity a hvězdy z let nedávno minulých. Ve stejný den se uskuteční i MLB All-Star Summer Pepsi Block Party a o den později Gatorade All-Star Workout Day. Vše vyvrcholí závěrečným dnem, kdy je na pořadu All-Star Game Red Carpet Show a především osmdesáté páté utkání hvězd MLB.

The Open

Nejstarší ze čtyř hlavních turnajů v profesionálním golfu a jediný konaný mimo americký kontinent, to je The Open Championship či jinak British Open. Tento rok se bude hrát v Royal Liverpool Golf Club v Hoylake (Anglie). Hraje se na 72 jamek přičemž cut proběhne po 36 jamkách.

BMX world championship

V nizozemském Rotterdamu se mezi 22. a 27. červencem uskuteční světový šampionát v jízdě na BMX, který se koná na základě předpisů UCI. Vítězové jsou ocenění nejen zlatou medailí ale i známým duhovým trikotem, který jeho majitelé mají nárok nosit až do dalšího šampionátu, avšak jen v disciplíně, kterou daný závodník vyhrál.

Commonwealth Games

Každé čtyři roky a v letech zimních olympijských her se konají i hry Commonwealthu. Tedy hry pro sportovce ze zemí spadající pod zmíněné společenství národů. Pro svou velikost jsou hry zařazený na třetí příčku multisportovní událostí za Olympijské hry a Asijské hry. Zajímavostí je zařazení zejména tradičních sportů, jež jsou provozovány v zemích Commonwealthu. Tento rok se hry uskuteční ve skotském Glasgow od 23. července. Závodit se bude v 17 sportech a z toho 3 týmových. Účastnit se bude 70 států a celková vítězství v žebříčku států bude již po sedmé v řadě obhajovat Austrálie.

Chybí vám nějaká událost? Podělte se o ni s námi.

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitelem agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

All-Star ConcertAll-Star FanFestAll-Star Futures GameAll-Star Game Red Carpet ShowAll-Star SundayBMX world championshipBritish OpenCommonwealth GamesDiamantová ligaFormule 1GambrinusHome Run DerbyMLBMotoGPNASCARSYNOT ligaTarget FieldThe OpenTour de FranceWimbledon

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.