Otevřít menu Zavřít menu

Červnové sportovní události, které se vyplatí sledovat

Biz

Červen. To je měsíc, který s velkým očekáváním vyhlížejí fotbaloví fanoušci po celém světě. Fotbalové mistrovství světa je jednou z největších sportovních událostí tohoto roku a událostí, kterou kromě sportovních fanoušků sledují i sportovní marketéři, díky zajímavým aktivacím jak těch oficiálních partnerů, tak na šampionátu parazitujících značek. Co dále si nenechat ujít? 

FIFA MS 2014 v Brazílii

Ligové soutěže jsou minulostí. Nejrozšířenější a nejoblíbenější hra na světě se chystá na svůj svátek. Fotbal se vrací do země tomuto sportu zaslíbené. Fotbalové mistrovství světa bude od 12.6. hostit Brazilie. Po celý měsíc se tak dá očekávat velkolepá oslava fotbalu. Zajímavé bude sledovat nejen, zda titul obhájí Španělé, či jej uzmou domácí, nebo jak budou stadiony a celá země na MS připravena, ale také na aktivace známých celosvětových značek. Těch jistě bude celá řada a chybět by neměl ani ambush ze strany značek, jež nejsou oficiálními partnery.

Přečtěte si také: Boj sportovních značek na fotbalovém MS

Podívejte se, jak vypadala generálka na MS pohledem dobrovolníka: 1.díl2. díl

Finále NHL

Hokejové mistrovství světa zažilo nedávno jeden z nejpozdnějších termínů vůbec. To NHL je na červnové vyvrcholení již zvyklá. Od 5.6. si o trofej Lorda Stanleyho zahrají LA Kings a New York Rangers. V sérii, která začne v Kalifornii, se bohužel po sedmi letech neobjeví žádný z českých zástupců.

Finále NBA

Takřka stejný jízdní řád má i zámořská basketbalová soutěž. Do své cílové stanice míří NBA a ve vlaku zůstávají poslední dva cestující – Miami Heat a San Antonio Spurs. Série startuje 5. 6. a vítěz bude znám nejpozději 20. června.

Diamantová liga

Čtvrtá sezóna Diamanotové ligy pokračuje dalšími třemi mítinky. Tentokrát se atletická špička představí v Římě, Oslu a za oceánem v New Yorku.

Zlatá tretra 17.6.

Čeští příznivci atletiky s očekávání vyhlížejí zejména mítink Zlatá tretra, která každoročně přináší úžasné zážitky s českými či zahraničními hvězdami královny sportu. Tradičně tuto významnou českou atletickou událost bude hostit rekonstruovaný stadion v Ostravě Vítkovicích.

Motorismus

Svět motorismu pokračuje dalšími podniky. V zámoří mnoho diváků opět připoutá k obrazovkám závody Nascar, či dva závody F1, jež se pojedou právě v USA a Kanadě, konkrétně na okruhu Circuit Gilles-Villeneuve. Třetí ze závodů F1 se již pojede na evropském kontinentu a to v Rakousku. MotoGP se v červnu představí v Itálii a Katalánsku. Na Polsko zase čeká Rally.

MS na divoké vodě v Itálii

Tentokrát v italské Valtelině se pojede mistrovství světa na divoké vodě a v očekávání jsou opět české úspěchy.

French Open

Osmého června vyvrcholí druhý grandslamový turnaj sezóny. V tradičním dějišti hlavního města Francie Paříži se hraje na antukových dvorcích a dá se očekávat, že do závěrečných bojů se dostane obhájce titulu z minulého roku Rafael Nadal. To Američanka Serena Williamsová jistě trofej neobhájí. Naopak ve hře je stále český tenista Tomáš Berdych.

Wimbledon

Po antuce upře tenisový svět svůj hled na trávu. Třetí grand slam tradičně bude hostit londýnský All England Club. Obhájcem titulu v mužské dvouhře je domácí tenista Andy Murray, v ženské části turnaje vyhrála v roce 2013 Marion Bartoliová. Zajímavé bude srovnat partnerské aktivace s minulým rokem.

Liga mistrů a super den v házené

Final4 v Kolíně vyvrcholí letošní ročník házenkářské Ligy mistrů a šanci na triumf má i český zástupce, Filip Jícha. Tímto závěrečným turnajem vyvrcholí pohárová sezóna házené. Ta reprezentační naopak super dnem v Brně, kdy se mužský výběr utká s Polskem o postup na EURO 2014 a ten ženský se Srbskem o postup na MS 2015.

X Games

Od pátého do osmého se v americkém Austinu ve státě Texas uskuteční známá sportovní událost ze světa spíše extrémních a progresivních sportovních disciplín. X-Games, jež hned v prvním ročníku přinesly obrovský úspěch, co se televizní sledovanosti týká, jsou právě projektem americké sportovní stanice ESPN.

U.S. Open

Druhý ze čtyř hlavních golfových majorů a článek PGA a European tour, to je U.S. Open jehož závěr, přeje-li počasí, se hraje na den otců. Letos se turnaj odehraje na hřišti číslo dvě v Pinehurst Resort v Severní Karolíně.

Drafty zámořských soutěží

Výběr hráčů z řad amatérských či vysokoškolských klubů čeká na tři zámořské elitní soutěže. Od pátého do sedmého se v New Jersey uskuteční Firts-Team Player Draft MLB a právo první volby bude mít Houston Astros. Každoroční sešlost čeká i na NBA a NHL.  Ta hokejová se letos uskuteční ve Philadelphii ve Wells Fargo Center od 27. do 28. a ta basketbalová o den dříve v Barclays Center v New Yorku. Právo první volby vyhráli v Draft Lottery Cleveland Cavaliers. Skrze mnoho talentovaných hráčů, jež jsou ve hře a kterým se předpovídá velká budoucnost se dá očekávat velká sledovanost ESPN, která je majitelem vysílacích práv.

MS v in-line hokeji

Hned od prvního červnového dnes startuje v Pardubicích mistrovství světa v in-line hokeji. Šampionát pod hlavičkou IIHF se do ČEZ arény vrací po třech letech, kdy domácí celek bral naposledy medaili a rovnou zlatou. Zatímco v historickém pořadí patří České republice příčka pátá, co se organizace týká, bylo zmíněné mistrovství jedno z nejpovedenějších. Cílem pořadatelů je však i tuto laťku překonat a částečně se připravit i na velké MS s ledovým podkladem. V domácí sestavě se kromě jiných extraligových hokejových hvězd objeví Dušan Salfický, kdy tento turnaj bude pro pardubického sportovního manažera loučením se s vrcholovým sportem z pozice aktivního sportovce.

Chybí vám nějaká událost? Podělte se o ni s námi.

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitelem agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

FIFA MSFormule1French OpenMotoGPNASCARNBANHLU.S. OpenWimbledonX GamesZlatá tretra

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.