Otevřít menu Zavřít menu

Květnové sportovní události, které se vyplatí sledovat

Biz

Vrcholy zejména fotbalových soutěží a hokejové mistrovství světa či Roland Garos, s těmito událostmi sportovními událostmi má nejčastěji fanoušek spojený měsíc květen. Co přinesou tyto vrcholy z hlediska marketingu či jaké další události se vyplatí sledovat?

Hokejové Mistrovství světa

Po dvou letech na území skandinávských zemí se každoroční hokejový svátek stěhuje do Běloruska. V olympijské sezóně bude zajímavé sledovat, jaký zájem u fanoušků tento šampionát vyvolá jak přímo v dějišti, tak i u českých televizorů a v barech. Z pohledu marketingového se těšme zejména na to, co připraví hlavní partner Škoda Auto, který načíná již 20. rok v této roli. A věrných partnerů má MS více jako třeba Tissot, či Zepter a další. Mistrovství začíná v pátek 9.5. a jeho vítěz bude znám 25.5.

Finále Ligy mistrů

Champions League je tradičně tou nejvýznamnější klubou každoroční soutěží. Dosah mezi fanoušky sahá daleko mimo hranice Evropy, a proto není překvapením, že finále je nejsledovanější sportovní událostí roku a překová i SuperBowl. Po minuloročním poklesu sledovanosti na území USA se dá skrze účast populárního Realu Madrid tento rok očekávat růst. S takovou mírou sledovanosti roste i počet a kvalita partnerských aktivací. Liga mistrů má partnerů osm a jistě se vyplatí sledovat všechny. Letos vyvrcholí LM 24.5. v Lisabonu.

Stejně tak bude v květnu vrcholit i Evropská liga. Finále soutěže s přízviskem chudší sestra se letos odehraje 14.5. na stadionu Juventusu v Turině.

Závěr evropských fotbalových lig

Mnohé fotbalové soutěže již své mistry znají. V Gambrinus lize je s největší pravděpodobností o mistrovi rozhodnuto, co se však vyplatí sledovat také je boj o záchranu, kde je namočeno týmů více a i týmy, od kterých se tato role nečekala. V Anglii se zúžil počet adeptů na titul na tři a rozhodnout se může již tento víkend. Sledovaným utkání na Britských ostrovech bude také finále FA Cupu, nejstarší klubové soutěže hrané od roku 1872. V letošním finále se ve Wembley 17.5. střetne Arsenal s Hull City. Zatímco pro Hull půjde o premiérovou účast, Arsenal vyrovná Manchester United v počtu účastí ve finále a v případě vítězství i v počtu zisků trofeje. O týden později vyvrcholí ve Wembley i nižší anglické fotbalové soutěže v rámci svých playoff final. Neméně zajímavé budou i závěrečná kola v ostatních ligových soutěžích.

French Open

Druhý ze čtyř tenisových Grand Slamů odstartuje 25. května a své vítěze pozná 9. června. Fanoušci se na Rolland Garos se mohou těšit na zajímavé aktivace a zejména na známe detailní statistiky s prediktivními analýzami od technologického partnera IBM.

Giro d´Italia

Závod, který se poprvé konal v roce 1909, aby zvýšil prodej novin La Gazzetta dello Sport, je již známým podnikem pro UCI Pro teams. Velký start Gira proběhne tento rok v Belfastu a pokračovat bude v Dublinu. Na území Itálie se peloton i s vedoucím závodníkem v tradičním růžovém trikotu přesune až při čtvrté etapě.

Motorismus

Ve světě motorismu čekají příznivce dva závody F1 a to na území Španělska a Monaka. Zejména během závodu v Monte Carlu, který se jede na nejkratším okruhu v kalendáři F1, se musí pořadatelé věnovat více udržením pozornosti diváků, jelikož se jedná i o nejpomalejší závod z celé série. Na své si přijdou i milovníci motorů na dvou kolech. Ve Španělsku a Francii se pojede MotoGP  a na samém konci měsíce tradiční závod plochodrážníků na pražské Markétě. Pro fanoušky NASCAR se pojede v květnu pět závodů.

Diamond League

Série motivující atakovat osobní a světové rekordy, stejně jako podporující ekonomickou a organizační úroveň světové atletiky startuje svou čtvrtou sezónu a první mítink se uskuteční Dauhá a další taktéž v květnu v Šanghaji.

Stanley Cup Finals

Nejen mistrovstvím světa bude hokejový fanoušek v květnu živ. V plném proudu je playoff NHL a příznivci tak mohou sledovat, jak se jim podařilo natipovat v zámoří tradiční brackets. Pochopitelně, že celosvětový zájem poroste s finálovou sérií.

Rugby Super League Magic Weekend

Již třetím rokem po sobě se bude Magic Weekend konat na Etihad stadium v Manchesteru. Nadstavbová část rugbyové Super League se uskuteční o víkendu 17. – 18. května a mimo čtyři místní derby se potkají dva poslední finalisté Super League Grand Final, Wigan Warriors and Leeds Rhinos. Vlnu rozhořčení vyvolala zejména kolize akce s finále FA cupu, jelikož i během Magic Weekendu budou hrát zástupci Hullu.

The Players Championship

Golfový turnaj přezdívaný díky své prestiži jako neoficiální pátý major. Na oblibě mu zejména dodává prize money, jež se rozděluje a patří mezi vůbec nejvyšší (v roce 2014 10 mil. USD). Vítězi bude náležet 18 % z rozdělované částky.

NFL Draft

V pořadí 79. draft NFL oficiálně nazývaný  NFL Players Selection Meeting se bude letos od 8. do 10. Května konat v Radio City Music Hall v New Yorku.

Euroleague FinalFour

Tři ze čtyř účastníků Turkish Airlines Euroleague Final Four patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější celky Euroligy basketbalu. Tento rok se v Miláně představí Real Madrid, CSKA Moskva, Maccabi Electra Tel Aviv a FC Barcelona. 16. a 18. května tak lze očekávat velkolepá show evropského basketbalu.

Heineken Cup

Nejvyšší evropská klubová soutěž v rugby (mj. ve Francii z důvodu omezení sponzorství alkoholových značek pojmenována pouze H Cup) vyvrcholí 24. května na stadionu stadionu Millennium Stadium ve velšském Cardiffu, s kapacitou 72 500. O trofej, kterou navrhl Francouz Michel DeMarthin a na jejíž přední straně je zlatem znázorněna mapa Evropy, si to rozdají francouzský Toulon a anglický Saracens.

Kterou sportovní událost budete v dubnu sledovat vy? A navštívíte některou zmíněnou osobně?

 

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitelem agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

Champions LeagueDiamond LeagueEuroleagueFA CupFormule1French OpenGiro d´ItaliaMotoGPNASCARNFLNHLSüper LeagueThe Players

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.