Otevřít menu Zavřít menu

Dubnové sportovní události, které se vyplatí sledovat!

Biz

Počínaje dubnem vám SportBiz bude pravidelně přinášet výčet těch nejzajímavějších sportovních událostí následujícího měsíce, jež se vyplatí sledovat. A to ať pro svou marketingovou hodnotu nebo zajímavost, kterou daná událost skýtá. Hned duben nabízí několik vrcholů soutěží a starty zámořských play-off.

Davis Cup 

U nás velice známá a oblíbená soutěž reprezentačních tenisových družstev mužů. Od 4. do 6. proběhne čtvrtfinále 103. ročníku, kdy ten poslední ovládl výběr České republiky. Právě tým nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila je před soubojem v Zemi vycházejícího slunce značně oslaben (Hájek – zranění, Berdych – soustředí se na individuální kariéru) a bude zajímavé sledovat, jak si tříčlenná nominace poradí s domácími, kterým také možná bude chybět jednička Kei Nišikori.

Fotbalové derby

281. derby pražských „S“, dvou nesmiřitelných rivalů, jež mají v současnosti rozdílné problémy. Zatím co Sparta bude hájit náskok na čele Gambrinus ligy před plzeňskou Viktorií a je na dobré cestě k zisku mistrovského titulu, Slavia je naopak blíže k sestupu. Zápas tradičně slibuje zaplněnou Generali arénu a bouřlivou atmosféru v obou táborech fanoušků.

SuperFinále florbalu

Unikátní událost jednoho z neprogresivnějších sportů. Česká florbalová unie se inspirovala zaběhlým vyvrcholením soutěže ve Švédsku a již třetím rokem ukazuje, že i česká soutěž v halovém sportu může zaplnit největší českou arénu. Český florbal tak má výbornou platformu pro prezentaci svého sportu v tom nejlepším světle a zejména pro aktivace svých partnerství.

Jackie Robinson Day

Major League Baseball je známa pro množství tématických zápasů či celých zápasových dnů. Po zahájení sezóny v rámci Opening Series, Opening Night a Opening Day je na pořadu 15. dubna tzv. Jackie Robinson Day. Den věnovaný vzpomínce na debut Jackieho Robinsona, jakožto prvního hráče tmavé pleti v moderní éře MLB. Tento den je slaven od roku 2004 a každý hráč v poli nese na zádech jeho číslo 42. MLB takto vzdělává fanoušky a poukazuje na prolomování bariér jak ve sportu, tak v životě. Den je plný také aktivací obchodních partnerů MLB, proto bude zajímavé sledovat, co přinese 67. výročí.

NHL Play-off

Po 82 zápasech základní části začne, jak se často říká, úplně nová soutěž. Šestnáctka nejúspěšnějších týmů NHL začne bojovat o jednu neznámějších sportovních trofejí, věnovanou bývalému kanadskému guvernérovi Lordu Stanleymu z Prestonu, jež byla původně jako ocenění pro nejlepší amatérský klub v Kanadě. Cesta za Stanley Cupem začíná 16. dubna.

NBA Play-offs

O tři dny později oproti NHL začne nadstavbová soutěž další z velkých zámořských soutěží, NBA.

Maratony

Zatímco Praha nabídne v dubnu pouze půlmaraton, ve světě se boží hned dva podniky z velké šestky nazývané také World Marathon Majors. 13. dubna se poběží 34. maraton v Londýně a o osm dnů později v Bostonu. Zejména ten bostonský bude zajímavé sledovat jako případovou studii, co s tímto prestižním závodem udělá teroristický útok z minulého roku. Zajímavostí je tradice propojení maratonu s utkáním baseballového klubu Red Sox, kdy fanoušci jdou přímo z Fenway Parku podpořit běžce v závěrečné fázi závodu.

Gagarinův pohár

Play-off Kontinentální hokejové ligy již spěje do svého závěru a český hokej má ve hře o Gagarinův pohár stále svého zástupce. Praha tak i díky postupu Sparty v rámci play-off české Extraligy nabídne zajímavá hokejová utkání.

Play-off Tipsport Extraligy

Nadstavbová část české nejvyšší hokejové soutěže dospěla do semifinálové fáze a mezi čtveřicí nejlepších či nejšťastnějších není obhájce trofeje z Plzně. Nejdříve tak 22. dubna bude znám první majitel zbrusu nové trofeje, Poháru T. G. Masaryka. Bude zajímavé sledovat jak proběhne předání poháru, na jehož originál se nesmí sahat ani do něj cokoliv nalévat.

March Madness

První dubnový týden bude v USA vrcholit univerzitní basketbalový turnaj pod křídly NCAA, který je všeobecně známý jako March Madness. To obsahuje celkem 63 zápasů a na základě nové smlouvy je každý z nich vysílán živě na celostátní televizi (jen kontrakt s CBA přináší NCCA 10 miliard korun ročně).

Nedílným prvkem play-off jsou „brackets“, tzn. vyplňování pavouků, které se stala již tradiční zábavou napříč společností. Své pavouky vyplňuji i prezidenti a celebrity. Final Four se letos uskuteční v AT&T aréně v Indianapolisu a jako vždy jej bude doprovázet nejenom masivní medializace, ale i zajímavé aktivace přímo na místě.

Formule 1

Další tři závody nabídne motoristiká serie Formule 1 v měsíci dubnu. Nejdříve se pojede v Bahrajnu, dále pak v Číně a o týden později v Korei. F1 je s byznysem spojena jako žádný jiný sport. Sponzorské investice zde každoročně přesahují 830 miliónů dolarů a v televizi ji sleduje přes půl miliardy lidí. Co nabídne letošní ročník?

Red Bull Air Race

Nejrychlejší motoristická série na světe je po tříleté přestávce zpátky. V dubnu se vylepšený formát závodění představí v Chorvatské Rovinj a chybět by neměl ani český mistr Martin Šonka (master class) či Petr Kopfstein (challenger class).

Kterou sportovní událost budete v dubnu sledovat vy? A navštívíte některou zmíněnou osobně?

 

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitelem agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

Davis CupFormule1Gambrinus ligaKHLMarch MadnessMLBNBANHLRed Bull Air RaceSuperFináleTipsport extraliga

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.