Otevřít menu Zavřít menu

SportBiz LIVE 9: Strategický fotbalový marketing

VIDEO - Devátý SportBiz LIVE odstartoval druhý ročník již tradičních setkání profesionálů z oboru sportovního marketingu a managementu či jeho příznivců. Od posledního pokračování, které přineslo téma sportovního PR, uběhlo 103 dnů a tentokrát jsme se zaměřili na strategický fotbalový marketing.

Pozvání přijali zástupci marketingu české a slovenské nejvyšší fotbalové soutěže, tedy Gambrinus ligy a Corgoň ligy.

Matěj Valdner ze společnosti UFA Sports ukázal stav slovenského fotbalu a jak kluby pracují s fanoušky, kde má zjevně fotbal u východních sousedů příležitosti k práci na progresu. Zajímavé bylo právě představení geografického rozmístění diváckých návštěv a možných příčin jejich nižších hodnot.

Martin Malík ze společnosti STES, jakožto marketingového partnera FAČR, představil aktivity, kterými Gambrinus liga oslovuje a zapojuje do dění fanoušky. Zaujaly zejména grafy cen TV práv evropských fotbalových soutěží, kde bylo vidět, že potenciál Gambrinus ligy je jistě vyšší.

V publiku bylo vidět jak zástupce klubů slovenské soutěže, tak také zástupce například Zbrojovky Brno, Slavie Praha, Sparty Praha či Teplic. Nechyběli však ani zástupci ze světa ostatních sportů.

Na závěr proběhl tradiční networking nad pivem v nedaleké restauraci U Pinkasů.

Další SportBiz LIVE s pořadovým číslem 10 se uskuteční ve středu 21.5. od 18:00 tradičně v ERA Světu, avšak jeho podoba bude lehce netradiční.

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitelem agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

Corgoň ligaGambrinus ligaSportBiz LIVESTESUFA Sports

podobné články

Visegrádská finanční liga


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.