Otevřít menu Zavřít menu

Google Glasses. Budoucnost sportu?

Biz

Moderní technologie se stávají čím dál více součástí sportu. I díky nim se zejména fanoušci mohou vžít do rolí samotných sportovců a pozorovat sport pohledem o jakém se divákům dříve ani nesnívalo. Právě zajímavé pohledy a užití do světa sportu přinášejí poslední dobou Google Glasses.

Již něčím neobvyklým nejsou velkoplošné obrazovky na stadionech, která nám přinášení statistiky z utkání či opakované záběry. Teď si však představte, že sedíte na utkání NHL a Jaromír Jágr střílí branku.

Vy díky Google Glasses můžete jednoduchým povelem zjistit, kolikátý gól to pro českou hokejovou hvězdu byl aniž byste odtrhli svůj zrak od hrací plochy, či si vybrat z pohledu kterého hráče se ve zpomaleném záběru na branku podíváte.

Zdá se to být utopie, ale trendy nových technologií ve sportu v poslední době ukazují, že k tomuto okamžiku zas tak daleko nejsme.

Revoluce v NFL?

Týmy NFL jsou známy svou inovativností, kdy se snaží nacházet nové technologie a začlenit je do hry. Nyní St Louis Rams vyzkoušeli, jaké je to trénovat s Google Glasses.

Brýle se pohodlně vejdou pod helmu na rozdíl od již vyzkoušené kamery GoPro, což si mohli během tréninku vyzkoušet hráči Rams Sam Bradford a Tavon Austin.

Diváci tak dostávají unikátní pohled na hru, což však mohou i pro rozbor hry či jednotlivých herních situací využít i trenéři. I když oba hráči byli zpočátku k využití skeptičtí postupem času sami nacházeli jejich využití v praxi.

Wimbledon pohledem Bethanie Mattekové

Jedním z prvních sportovců, jež dostali možnost využít novou technologii Google Glasses byla Bethanie Mattek-Sands. Aktuálně 46. hráčka světa dle žebříčku WTA ukázala ze svého pohledu svůj život mimo kurty a přípravy na Wimbledon.

Američanka se tak mohla o záběry podělit se svým trenérem, který tak mohl hledat alternativy pro zlepšení hry své svěřenkyně. Důležitější však bylo, že Bethanie nabídl kousek ze soukromí svým fanouškům.

Otázkou však je proč hráčka poutající na sebe pozornost i díky barevnosti svých vlasů nepoužila brýle i během londýnského grand slamu. Pravděpodobné vysvětlení může být zejména ve striktním dress codu a konzervativnosti v All England Clubu.

NBA Draft a Victor Oladipo

Jak na startu své profesionální kariéry dát o sobě pořádně vědět ukázal basketbalista Victor Oladipo, když se pokusil přiblížit NBA Draft 2013 pomocí Google Glasses.

Jednadvacetiletý hráč užití inovativních brýlí sdílel se svými fanoušky na sociálních sítích, zejména na svém Twitteru a síti Vine. Dokonce příspěvek s jeho fotkou Tweetoval i oficiální účet NBA a to ačkoliv byl Victor na draftu požádán, aby si tyto brýle sundal.

 

 

Fanoušci tak přišli o zajímavý pohled, když byl Oladipo vybrán jako celkově druhý v draftu týmem Orlando Magic. Okamžik kdy si Victor potřásl rukou s komisařem NBA Davidem Sternem, tak byl z pohledu draftovaného hráče divákům prozatím odepřen.

Co si myslíte vy? Jsou Google Glasses budoucnost sportu? Nebo se tím již ze sportu stává videohra? Kde jsou dle vás hranice?

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitelem agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

Google GlassesNBANFLWimbledon

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.