Otevřít menu Zavřít menu

Videokonference s fanoušky: rozhovor o prvních zkušenostech v Dynamu České Budějovice

Není to tak dávno, co SportBiz psal o tom, jak evropské fotbalové velkokluby využívají nového nástroje Google+ Hangout k pořádání videokonferencí s fanoušky. První klub, který se o to pokusil v Česku, byla fotbalová Slavia. Ta však nevyužila hlavní funkcionalitu nástroje a nezatáhla do videokonference fanoušky jako její přímé účastníky. Prvním klubem, kterému se to povedlo je Dynamo České Budějovice. Záznam videokonference si můžete prohlédnout zde.

Jaké mají s Hangoutem zkušenosti v Českých Budějovicích? Jaký byl ohlas? A na co by si měli dát pozor všichni, co Hangout plánují? Přečtete si rozhovor s obchodním a marketingovým ředitelem klubu Radimem Šupkou.

Google+ Hangout umožňuje pozvat jen deset lidí. Jakým způsobem jste vybrali fanoušky, kteří se toho zúčastnili? Proběhla nějaká soutěž?

Zvolili jsme skutečně ten nejjednodušší způsob a to rychlost. Takže našeho historicky prvního Google+ Hangoutu se měli možnost zúčastnit ti fanoušci, kteří se nám jako první přihlásili na náš zveřejněný e-mail.

Jakým způsobem jste historicky první Google+ Hangout komunikovali a zvali k jeho sledování??

Nevolili jsme žádné nadstandartní komunikační kanály, pouze pro naše fanoušky ty nejčastěji používané, tzn. Facebook, Twitter, Google+ a webové stránky. Myslím, že to bylo pro první Hangout zcela dostačující a neměli jsme problémy s počtem fanoušků, kteří měli zájem se zúčastnit.

A jaká byla sledovanost videokonference a ohlas fanoušků? Jste spokojeni?

Před vlastním začátkem jsme na sledovanost neměli žádné cíle ani očekávání, takže jsme vlastně ani nemohli být zklamáni, ale pouze pozitivně překvapeni, což se opravdu i stalo. Ve vlastním průběhu videokonference nám sledovanost neustále rostla, a to až do úplného konce, kdy nás na G+ sledovalo 65 fanoušků. Kolik dalších fanoušků nás sledovalo online na YouTube bohužel nevíme.

Jak často to chcete realizovat? Plánujete do budoucna ještě nějaké vylepšení?

Po této první a velmi pozitivní zkušenosti, bychom chtěli tuto netradiční formu online rozhovorů využívat pravidelně zhruba 1x měsíčně a zcela takto nahradit naše tradiční offline rozhovory s hráči. Byli jsme totiž skutečně příjemně překvapeni vlastním průběhem, kdy místo plánovaných 30 minut se Hangout protáhl na 50 minut a po celou dobu se fanoušci zapojovali.

Něco, co byste doporučil ostatním klubům, kteří uvažují o něčem podobném? Na co by si měli dát největší pozor?

Určitě je potřeba si dát pozor na techniku a to jak na straně fanoušků tak i vás jako organizátorů videokonference.  Přesto, že jsme měli vše připravené a několikrát předtím i vyzkoušené, nastal na naší straně problém s kvalitou vysílání. Stejně tak jsme měli v plánu zapojit do videokonference větší počet fanoušků, kteří byli přihlášeni a byli u svých PC, ale technické problémy na jejich straně nám toto bohužel nedovolili.  Proto doporučuji vše několikrát vyzkoušet a to i s fanoušky přímo před začátkem.

Díky za rozhovor!

 

SHARE
SHARE

Napsal
Tomáš Janča

Tomáš Janča se sice zajímá o sport i marketing, ale narozdíl od marketingu jej aktivní sport nikdy neživil. V agentuře 2Score měl na starosti strategické a kreativní vedení sportovně-marketingových projektů. Byl členem výkonného výboru České florbalové unie, kde byl zodpovědný za oblast marketingu. Nyní vede organizační výbor pro florbalové MS 2018 v Praze.


Nejčtenější

Tagy

Dynamo České Budějovice

podobné články

Proč jsou Sparta, Slovácko a Viktoria Plzeň tři kluby, které...


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.