Otevřít menu Zavřít menu

Jaká je tržní hodnota české fotbalové reprezentace vs. ostatní účastníci Eura 2012?

Jakou tržní hodnotu má český národní tým? A jak si na tom stojí v porovnání s ostatními účastníky Eura 2012? Která skupina nabízí největší láci a která naopak „stojí“ nejvíc? Odpovědi na všechny tyto otázky naleznete uvnitř článku, který je publikován v rámci spolupráce s portugalským serverem Futebol Finance.

Poprvé Futebol Finance ocenil účastníky MS v Jižní Africe v roce 2010. Základem pro ocenění každého týmu byla tržní hodnota jednotlivých hráčů každého týmu. Pokusme se o to samé v předvečer Eura 2012 v Polsku a na Ukrajině, kde se v 16 reprezentačních týmech představí celkem 368 fotbalistů.

Celková hodnota všech hráčů na turnaji je 3,845 miliardy eur. To odpovídá průměrné tržní hodnotě jednoho hráče ve výši 10,4 miliónů eur. Na prvním místě se umístil úřadující mistr světa i Evropy Španělsko s hodnotou 625 milionů eur (27 milionů eur na hráče). Na opačném konci je Irsko s hodnotou týmu 70 milionů eur (3 miliony eur na hráče).

Zajímavý pohled skýtá i celková hodnota jednotlivých skupin základní části šampionátu. Nejhodnotnější je bez překvapení skupina „smrti“, tzn. skupina B, kde hrají Holandsko, Portugalsko, Německo a Dánsko. Její hodnota je 1,235 miliardy eur.

Naopak „nejlevnější“ je skupina A, ve které kromě Česka hrají Rusko, domácí Polsko a Řecko. Její hodnota je skoro třikrát nižší, tj. 450 milionů eur. Nejlepším týmem této skupiny je Rusko, které je aktuálně na osmém místě žebříčku FIFA.

Pozn. Tržní hodnota jednotlivých hráčů byla stanovena na základě konzultací s několika licencovanými agenty FIFA a scoutingovými agenturami. Při stanovená trřní hodnoty byly brány v potaz parametry jako věk, mezinárodní zkušenosti, poslední přestupové částky a sportovní výkony.

[sws_blue_box box_size=“616″] Tento článek je publikován v rámci spolupráce mezi SportBiz.cz a portugalského serveru Futebol Finance, jež se dlouhodobě zabývá fotbalovým byznysem. Článek byl na Futebol Finance původně publikován 5. června 2012. Z portugalštiny přeložil Tomáš Janča. [/sws_blue_box]

SHARE
SHARE

Napsal
Futebol Finance

Futebol Finance je předním evropským portálem o fotbalovém byznysu. Byl založen v roce 2008 a klade si za cíl zkoumat, analyzovat a zveřejňovat informace o fotbalové ekonomice a obecně o financích v profesionálním fotbale.


Nejčtenější

Tagy

Euro 2012

podobné články

Která země nejlépe zhodnotila svou účast na Euru 2012?

Zprávy ze světa sportovního byznysu: ATP, Tiger Woods a ESPN

Když McDonald’s hledá doprovod pro Petra Čecha


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.