Otevřít menu Zavřít menu

V hledišti – Na NHL ve Philadephii

Recept na to, jak se setkat s Jaromírem Jágrem je v podstatě jednoduchý. Stačí se odstěhovat do Spojených statů a dvanáct let počkat ve Philadelphii, až tam Jágr podepíše kontrakt. Alespoň tak se to povedlo mně.

[sws_blue_box box_size=“616″] Zápas: Philadelphia Flyers – Pittsburgh Penguins

Datum: 18. 2. 2012

Stadion: Wells Fargo Center, Philadelphia

Diváků: 19 958 (100% kapacity) [/sws_blue_box]

V půlce února se fanoušci NHL v Pennsylvanii těšili na derby mezi Pittsburgh Penguins a Philadelphia Flyers.  Myslím, že je to podobný příklad jako v Česku Sparta a Slavie. Přestup Jaromíra Jágra do Flyers to rivalitu ještě umocnil. Obzvláště, když v průběhu osmnácti vteřin zavěsil Jágr do sítě Penguins dvě branky. Avšak ani tyto parádní trefy nestačily na výhru a Flyers doma prohráli 6:4.

Hokej, baseball, basketball a americký fotbal jsou v USA nejpopulárnější sporty a Philadelphie není výjimkou. Všechny stadiony jsou rozmístěny v těsné  blízkosti – leží  zhruba uprostřed vzdálenosti mezi centrem města a mezinárodním letistěm. Přístup k hokejovému stadionu je jednoduchý. Prostě sjedete z mezistátní dálnice I95 a jste na parkovišti u stadionu. Bývá zde trochu zácpa, pokud se rozhodnete přijet na poslední chvíli.

Máte několik možností, jak si koupit lístek na hokej. Vstupenky se shánějí těžko. Permanentka na dobré sedadlo stojí až 8000 dolarů, do horních pater se dají sehnat kolem 3000. Ke vstupenkám je možno dokoupit např. posezení v Cadillac grillu, kde je dvě hodiny před zápasem a hodinu po něm servírováno občerstvení formou bufetu. Za jídlo si však musíte připlatit ještě asi 50 dolarů na osobu – pak můžete sníst, kolik chcete.

Na parkovišti jsme zaparkovali poměrně snadno, neboť můj lístek byl včetně rezervace placeného parkoviště. Hurá na stadion, který se pomalu za zvuku hudby zaplňuje. Multimediální kostka nad kluzištěm a světelné bannery kolem hlediště nás informují srozumitelně o tom, co se bude dít.

Je dobře si před zápasem ještě koupit nějaké občerstvení. Zamezíte tím čekání ve frontě o přestávce. Jak nám tabule ukáže za chvíli, na stadionu je 19 958 diváků, takže i při sebelepší organizaci se zástupům lidí ve frontách neubráníte.

I když je ve Philadelphii v barech striktní zákaz kouření, na stadionu byl v době zápasu jeden bar vyhrazený také pro kuřáky. Možná to ale bylo jen díky chladnému počasí, protože v jiných dnech se kouří ve vyhrazeném prostoru venku.

Takže jsme zpátky na sedačce (sedím ve druhé řadě u ledu hned za trestnými lavicemi a časomírou). Za hlubokého bručení a občasného pískotu vyjíždějí na ledovou plochu hráči Penguins a take domácí hráči. Už vidím i “naše Kladeňáky“ 68 a 93 – oba bez přileb. Začíná  rozcvička – hned před námi se rozcvičuje Jaromír Jágr, takže ho mám jako na dlani.

Za chvíli je po rozbruslení, rolby vyžehlí led a po zpěvu narodní hymny se začíná hrát. O zápase jako takovém se můžete dočíst jinde. Jen bych asi dodal, že pro ty dvě branky, co dal Jágr, lidé chodí na hokej. O přestávce ještě najel na led krásný VW, o který soutěžili ve střelbě vylosování diváci. Nijak zvlášť jsem to nesledoval, ale jedno vím jistě, tentokrát se radovali pořadatelé. Nikdo z diváků se netrefil ani na několik pokusů.

Zápas pro některé diváky skončil zřejmě o trošku dříve, protože se za stavu 6:4 pro Tučňáky rozhodli raději dříve opustit parkoviště před očekávaným dopravním kolapsem. Výjezd z parkoviště je opravdu zážitek a musíte být obrněni trpělivostí a ohleduplností, protože dostat 20 000 divaků z parkoviště během půl hodiny není zrovna jednoduché.

[sws_blue_box box_size=“616″]

Která věc se mi líbila a mohla by být inspirací pro ostatní kluby?

V podstatě se mi líbilo všechno –  stadion je nádherný, atmosféra dobrá, a návštěva téměř 20 000 – úžasná.

Co bych vytknul pořadatelům?

Opouštění parkoviště by mohlo byt lépe organizované.

Doporučil bych svému známému zážitek ze stadionu?  10/10 (maximum je 10)[/sws_blue_box]

 

Dosud byly v rámci rubriky “V hledišti” publikovány reportáže z těchto zápasů:

Rytíři Kladno – HC Kometa Brno (Městský zimní stadion Kladno), Hodnocení: 2/10

Severstal Čerepovec – HC Lev Poprad (Ice Palace, Čerepovec), Hodnocení: 6/10

AC Milán – SSC Neapol (San Siro, Milán), Hodnocení: 3/10

HC Lev Poprad – Avtomobilist Jekaterinburg (Zimný štadión mesta Poprad), Hodnocení: 5/10

 

Partnerem této rubriky je cestovní kancelář sportzajezdy.cz – specialista na zábavní turistiku za sportem a kulturou.

SHARE
SHARE

Napsal
Vladimír Šmíro

Vladimír Šmíro st. žije již více než 12 let ve Spojených státech, kde podniká ve stavebnictví. Sport sleduje pravidelně a zajímá se o něj, zejména o hokej a NHL, kde navštívil již několik utkání. Vladimír nemá vyhraněný oblíbený sportovní tým, a proto sportovní organizace nehodnotí pouze ze sportovního hlediska, ale zejména ze stránky toho, jak kluby pečují o fanouška.


Nejčtenější

Tagy

NHLPhiladelphia FlyersPittsburgh Penguins

podobné články

NHL čeká nejistá sezóna

NHL míří do Seattlu! Vítání Krakenů a přesouvání licencí...

Motorismus, dostihy a tenis. To jsou taháky měsíce října ve...

Vrtulník, náklaďák nebo rolba. Koukněte se na ice bucket výzvy...


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.