Otevřít menu Zavřít menu

V hledišti – Na hokeji v Čerepovci

Hokejová KHL se sice s NHL nemůže svojí atraktivitou měřit, ale velmi pravděpodobně je hned za zámořskou ligou soutěží číslo dvě. A to nejen díky skvělým hráčům, kteří v lize nastupují. Severstal Čerepovec je průměrným klubem, hrající KHL. Sídlí v průmyslovém městě, kde žije tři sta tisíc obyvatel a kde je hokej jedním z mála druhů zábavy. Severstal, jak se jmenují i obří ocelárny ve městě, hraje v nové útulné hale pro šest tisíc diváků.


[sws_blue_box box_size=“616″] Zápas: Severstal Čerepovec – HC Lev Poprad

Datum: 3. února 2012

Stadión: Ice Palace, Čerepovec

Počet diváků: 3 160 (53% kapacity stadionu)

Poměr cena/zážitek: 6/10 (maximum je 10) [/sws_blue_box]

Zábava či jakýkoliv zajímavější společenský život před arenou těsně před zápasem je po většinu měsíců vyloučen, protože v Čerepovci jsou podobně jako ve většině Ruska nepříjemné mrazy. Na zápas s Lvem dorazilo do hlediště 3160 diváků, což je na tamní poměry dost nízká návštěva – Poprad není pro fanoušky moc atraktivní, podobně jako další kluby, které nepatří k ligové špičce. Na tradiční či silné soupeře chodí v Čerepovci pravidelně pětitisícové návštěvy. Na programu se však nezdálo, že by se klub snažil fanouškům podívanou na horšího soupeře něčím vykompenzovat.

Samotnému zápasu předcházelo poměrně pěkné vyhlášení hráčů s nástupem a hymny zemí obou týmů. V průběhu zápasu se nedělo nic zvláštního, pořadatele limituje nepřítomnost multimediální kostky nad ledem. Co však v Čerepovci mají, je asi dvacetimetrové podium na jedné z kratších stran hřiště, kde není tribuna. Tam prakticky po celý zápas tančí parta dvaceti roztleskávaček, která se za utkání několikrát převleče. Vrchol tentokrát přišel o druhé přestávce, kdy byl na programu poměrně zábavný, i když příliš hlasitý, houslový koncert.

Velmi příjemný je pro fanoušky ale konec po vyhraném zápase. Halou se rozezní energií nabitá disko hudba, téměř nikdo z lidí neodchází – nechce si nechat ujít třešničku. Poté, co všichni hráči odejdou do kabin, dva z nich se vrátí, rozjedou se proti kotli a po zadku k nim dopádlují. Poté zamávají a do hlediště rozhází několik plyšových maskotů. Fanoušci tleskají a s úsměvem odcházejí domů. Ideální nálada na to, zeptat se kamaráda, kdy je příští zápas.

Slabší je to v ochozech se servisem pro návštěvníky. Jednoduché stánky s občerstvením nabízejí jednotný sortiment ruských pochutin – párek v těstíčku, topinky s tatarkou, s nápoji se navíc nesmí do hlediště. Široká není ani nabídka suvenýrů, které se prodávají na rozprostřených stolech. Záchody silně zapáchají močí.

[sws_blue_box box_size=“616″] Která věc se vám nejvíce líbila a mohla by být inspirací pro ostatní kluby?

Po vyhraném zápase přídavek v podobě show od samotných hráčů – lidé dostali něco navíc a odcházejí domů spokojení.

Co byste pořadatelům nevíce vytknul?

Občerstvení. Není možné se slušně najíst, navíc se s jídlem a pitím nemůže do hlediště.

Doporučil byste zážitek ze zápasu i svým přátelům: 6/10 (maximum je 10) [/sws_blue_box]

 

 

Dosud byly v rámci rubriky „V hledišti“ publikovány reportáže z těchto zápasů:

AC Milán – SSC Neapol (San Siro), Hodnocení: 3/10

HC Lev Poprad – Avtomobilist Jekaterinburg (Zimný štadión mesta Poprad), Hodnocení: 5/10

Partnerem této rubriky je cestovní kancelář sportzajezdy.cz – specialista na zábavní turistiku za sportem a kulturou.

SHARE
SHARE

Napsal
Radim Kadlec

Autor je velký sportovní fanoušek, který cestuje po světových stadionech a rád se nechává bavit, a to nejen sportovními výkony, ale i tím, jak kluby pracují s fanoušky.


Nejčtenější

Tagy

KHLSeverstal Čerepovec

podobné články

Dubnové sportovní události, které se vyplatí sledovat!

10 otázek pro Ondřeje Kaláta, web content managera HC Lev Praha

V hledišti – Medveščak Záhřeb a jeho horkokrevná hokejová...

V hledišti – Ruský hokej pod Tatrami


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.