Otevřít menu Zavřít menu

zprávy

RESET

Sociální média v Gambrinus lize v sezóně 2011/12

Analýzy | Fotbal

Sportovní kluby odedávna patřily k těm, kteří adaptovali nové marketingové nástroje s určitým zpožděním za ostatními komerčními značkami. V posledních letech se však tento stav začíná trochu měnit. Například na americkém trhu jsou to stále častěji naopak sportovní značky, které naopak ukazují ostatním možnosti práce s fanouškovskou bází. Jaká je však situace v Česku?

Plusy a mínusy prodeje permanentek v Gambrinus lize

Analýzy | Fotbal

Příjmy ze vstupného jsou nejvýznamnějším zdrojem příjmů pocházejícím přímo od fanoušků.  Je tedy žádoucí, aby jejich podpoře kluby věnovaly maximum pozornosti a péče. Podívejme se, jak fotbalové kluby komunikují a nabízejí sezónní vstupenky před samotným začátkem nejvyšší soutěže.

Jak (ne)vybrat jméno pro stadion v Edenu

Analýzy | Fotbal

Majitel fotbalového stadionu v Edenu se po ztrátě sponzora stadionu rozhodl získat pozitivní publicitu. Ve spolupráci s deníkem MFD a serverem iDnes.cz se vyzval fotbalové fanoušky, aby navrhli pro tento stadion nové jméno. Proč se to moc nepovedlo a jak by to šlo udělat lépe?

Milan Baroš a lekce sportovního marketingu

Analýzy | Fotbal

Tento článek je prvním ze čtyřdílné minisérie o marketingu českých sportovců. Cílem je na několika hodně aktuálních případech ukázat příležitosti marketingu sportovců. Většina z nich však nikdy nebyla využita. Tento díl je o Milanu Barošovi.

Ambush marketing slaví na Euru 2012 první úspěch

Biz | Fotbal

Málokoho ta zpráva minula. Dánský útočník Nicklas Bendtner oslavil svůj gól na Euru tím, že poodhalil zrovna tu část svých trenek, na které byl nápis Paddy Power. To není značka spodního prádla, nýbrž původem irská sázková kancelář. Ačkoliv Bendtner popřel jakýkoliv záměr, není pochyb o tom, že se jedná předem naplánovaný ambush marketing. Jaké jsou jeho okolnosti?

Fotbalová aktivace České spořitelny láme rekordy

Analýzy | Fotbal

Česká spořitelna se v roce fotbalového Eura rozhodla aktivovat partnerství s českým národním týmem a do své kampaně výrazně zapojit samotné fanoušky. Koncept připravila agentura Concept One a jeho hlavním klenotem je personalizované video. To má k dnešnímu dni již více než 1 milión zhlédnutí.

Ústí a Sokolov do ligy nejdou, raduje se Zbrojovka. Je to dobře?

Analýzy | Fotbal

Rozhodnutí ligové komise, která namísto vítěze 2.ligy z Ústí nad Labem "povolala" do nejvyšší soutěže až čtvrtou Zbrojovku Brno, je špatné rozhodnutí. Tímto přístupem, kdy Gambrinus ligu mohou hrát pouze kluby splňující přísná pravidla, se fotbalová liga de facto uzavírá.

Jaká je tržní hodnota české fotbalové reprezentace vs. ostatní...

Analýzy | Fotbal

Jakou tržní hodnotu má český národní tým? A jak si na tom stojí v porovnání s ostatními účastníky Eura 2012? Která skupina nabízí největší láci a která naopak „stojí“ nejvíc? Odpovědi na všechny tyto otázky naleznete uvnitř článku, který je publikován v rámci spolupráce s portugalským serverem Futebol Finance.

Digitální komunikace Eura 2012 na UEFA.com

Analýzy | Fotbal

Tento pátek začíná mistrovství Evropy ve fotbale. Jak jsem avizoval minulý týden, SportBiz se tento týden nebude věnovat ničemu jinému, a to jak zde na webu, tak i na své facebookové stránce. V dnešním článku jsem se pokusil vybrat to nejzajímavější z digitální komunikace samotného pořadatele šampionátu. Jedná se o mix počinů z dílny UEFA včetně brandovaných aktivit partnerů turnaje.

Pepsi surfuje na vlně fotbalu a muziky

Analýzy | Fotbal

Fotbal a muzika. To je recept značky Pepsi pro komunikaci na rok fotbalového Eura. Pepsi tak vyzvala oficiálního sponzora a svého odvěkého konkurenta, značku Coca-Cola, na souboj o podíl na pozornosti zejména mladých fotbalových (a hudebních) fanoušků. Pro české fanoušky je atraktivní skutečnost, že globální kampaň Pepsi má kromě české lokalizace i takovou malou ryze českou odbočku. Jestli je zajímavá, posuďte sami.

Úvod do sportovního CRM včetně inspirace z FC Barcelona

Analýzy | Fotbal

Všechny dlouhodobě úspěšné značky mají společnou minimálně jednu věc. Je jí výborná znalost svých zákazníků. To platí samozřejmě i pro sportovní značky. Jak to například dělají v FC Barcelona, jež skutečně globální značkou a musí mít pod kontrolou rozsáhlá fanouškovská data? Přečtěte si shrnutí nejzajímavějších bodů hlavního řečníka z konference o sportovním CRM, která proběhla 22. května v Londýně.

Seznamte se s fotbalovým stadionem budoucnosti

Biz | Fotbal

Kansas City bylo až donedávna vyhlášeno zejména svými steaky a grilováním. Od roku 2011 však ve městě přibyla zbrusu nová atrakce. Je jím fotbalový stadion LIVESTRONG Sporting Park, který díky své technologické vyspělosti patří mezi světovou špičku. V čem je jeho jedinečnost? Jak zvyšuje zážitek fanoušků a naopak vytváří příležitosti pro sportovní marketing?

V hledišti – Anglická tradice na Stamford Bridge

Analýzy | Fotbal

Fotbal připutoval k nám všem z Anglie a každý fotbalový fanoušek při cestě na „ostrovy“ myslí určitě na jedno - na návštěvu některého z fotbalových chrámů. My jsme se vydali tentokrát na Stamford Bridge - stadion londýnské Chelsea. Vybrali jsme si souboj favorita na titul s nováčkem soutěže z Blackpoolu.

Play-off v Gambrinus lize? Inspirací je dost.

Analýzy | Fotbal

Nedávný článek o zavedení play-off do nejvyšší nizozemské fotbalové soutěže vzbudil docela nečekaný ohlas a ponechal nezodpovězenou jednu otázku. Je na play-off zralá také naše Gambrinus liga? Tady je další příspěvek do této debaty. Naleznete v něm příklady fungování systému play-off v osmi fotbalových a jedné nefotbalové lize.

Když McDonald’s hledá doprovod pro Petra Čecha

Biz | Fotbal

Fastfoodová značka McDonald’s je od roku 2010 oficiálním partnerem fotbalového mistrovství Evropy. Jedním z plnění, které má tato značka k dispozici je i možnost obsazení doprovodu hráčů na hrací plochu. A právě prostřednictvím tohoto lákadla se McDonald’s rozhodl své partnerství aktivovat. Hlavní tváří kampaně je Petr Čech. Jak kampaň vypadá a v čem je zajímavá?


Nejčtenější

Nejdůležitější je pustit správnou pasáž dobré písničky,...

5 kroků pro úspěšný sportovní sponzoring

Proč na Facebooku titulkovat videa a jak na to

2Score hledá posilu na pozici Social media specialist


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.