Otevřít menu Zavřít menu

zprávy

RESET

V hledišti – Fotbal v Rakousku? Budete se divit, jak vás to...

Analýzy | Fotbal

Jste ve Vídni. A chcete se dobře bavit. Tak vyrazíte na Austrii. Že to nezní moc lákavě? Chyba lávky, návštěva vídeňské Generali arény je příjemným zpestřením večera ve městě valčíků.

Twitterový křest aneb jak začít od nuly

Analýzy | Fotbal

Argentinský fotbalový útočník Juan Manuel Martínez se rozhodl neusnout na vavřínech a ještě přitom zajímavě aktivovat partnerství značky Nike a jeho týmu Boca Juniors, které je již dlouhodobě zárukou zajímavých kampaní. Burrito  Matinéz je známý především pro jeho brilatní dribling s míčem a jeho tržní hodnota se odhaduje kolem 3,5 mil Euro. Do týmu Boca Juniors přestoupil v lednu letošního roku a stal se hvězdou týmu, jehož potenciál využil Nike hned k několika aktivacím. 

Odstřižený fanoušek a pohotové PR

Analýzy | Fotbal

SportBiz se snažil vždy zdůrazňovat, že marketingové a PR aktivity by neměly podléhat momentálnímu rozpoložení, náladě a módě, ale měly by zapadat do nějaké dlouhodobé strategie. K tomu je však potřeba přidat jednu důležitou věc - mít otevřené oči a nastražené uši. Někdy se totiž naskytne moment, na který je třeba zareagovat ihned.

V hledišti – Na břehu fjordu na zápase Strømsgodset IF vs....

Analýzy | Fotbal

Dobýt drsný sever. Zabránit dalšímu rozmachu norských vikingů z města Drammen. Města, kterému vládne fotbalový klub Strømsgodset IF. To byly úkoly jednoho ze tří přeživších zástupců české kopané v kvalifikačních bojích evropských pohárů – FK Baumit Jablonec. Cílová destinace byla velkou neznámou nejen pro fotbalisty, fanoušky, ale také pro zvědavé oko „SportBizu“. Je Drammen fotbalovou baštou? Jakými fans se může pochlubit? Liší se tamní fotbal a jeho marketing, propagace, komunikace od tradičních fotbalových bašt?

Jak jsem dělal dobrovolníka na FIFA Confederations Cupu (2.díl)

Analýzy | Fotbal

V prvním díle jsme se seznámili s výběrovým procesem na místa dobrovolníků na FIFA Confederations Cup a samotnou organizací dobrovolníků. V tomto díle se spíše zaměříme na samotný průběh turnaje a na závěr připojíme několik rad a doporučení pro ty, kdo přemýšlí o cestě na Mistrovství světa v roce 2014.

Globální růst Manchesteru City

Analýzy | Fotbal

Již v minulosti se Manchester City rozhodl otevřít svým fanouškům více než je mezi ostatními konkurenty zvykem.  City tak po právu patři mezi absolutní špičku co se digitálního marketingu a komunikace s fanoušky týká. A Citizens rozhodně nehodlají usnout na vavřínech. Nyní se rozhodli rozšířit své hranice. Nikoliv snad, že by skupovali pozemky. Méně slavný ze dvou Manchesterských klubů se rozhodl změnit toto označení a chce se rozšířit a více se otevřít i fanouškům v ostatních zemích. A aby toho nebylo z prostředí tohoto bohatého klubu málo, zapomenout nechtějí ani na fanoušky přímo na Etihad Stadium, pro které se fotbal může stát kulinářským zážitkem.

Jak jsem dělal dobrovolníka na FIFA Confederations Cupu (1.díl)

Analýzy | Fotbal

    Jak vypadají velké sportovní akce pohledem fanouška, to z nás většina z nás - ať již z televize nebo z přímé účast v dějišti turnaje. Jak to však vypadá pohledem zevnitř? Daniel Blažek byl dobrovolníkem na nedávném Konfederačním poháru FIFA v Brazílií. Tady je první díl jeho vyprávění o tom, jak se tam dostal, co tam dělal a jak to probíhalo.

10 otázek pro Vladimíra Šmíra, správce sociálních médií v...

Fotbal | Interview

Tým z Julisky patřil k nejpříjemnějším překvapením minulého ročníku Gambrinus ligy. Dukla je mladý klub s velkou tradicí, lze-li to tak nazvat. Jak se na Dukle dnes věnují sociálním médiím? Zodpovědnost za ně má v klubu Vladimír Šmíro. Tady je deset otázek a deset odpovědí.

V hledišti – Na socceru v USA

Analýzy | Fotbal

Druhou zastávko v putování po amerických hledištích je fotbalový stadion s názvem Red Bull Arena, kde svoje domácí zápasy v Major League Soccer hrají newyorští Red Bulls. Aréna se nachází nedaleko stadionu hokejových Devils v New Jersey. Stadion je z New Yorku dobře dostupný jak autem po dálnici, tak i městskou dopravou. Moderní fotbalový stadion postavený v roce 2010 pojme celkem 25 000 lidí.

V hledišti – Oslava postupu do Scottish Premier League

Analýzy | Fotbal

Sobota 27.4.2013 byla dnem, na který se fanoušci Partick Thistle těšili 7 let, jejich klub slavil v posledním domácím utkání postup do Scottish Premier League (nejvyšší fotbalová soutěž ve Skotsku), který si zajistil výhrou 2:0 v předchozím kole na půde Falkirku. Postup se nerodil jednoduše, Partick totiž v lednu 2013 změnil trenéra. Dosavadní trenér Jamie McNamara využil nabídku vést prvoligový Dundee United, na jeho místo byl dosazen jeden z hráčů  Alan Archibald, který se mimochodem těší obrovské popularitě mezi místními fanoušky.

V hledišti – Divadlo snů na Old Trafford

Analýzy | Fotbal

Manchester United patří k tradičním anglickým klubům, jejichž značka už dávno přesáhla hranice Anglie a stala se celosvětovým sportovním fenoménem. Podle společnosti Deloitte má tento klub přibližně 75 milionů fanoušků po celém světě, zvláště pak na asijském trhu, kam United zavítají každý rok v rámci letní přípravy. Tento fakt  je zřejmý i při návštěvě domácího stadionu Old Trafford.

V hledišti – Vyprodané el Clásico na Camp Nou

Analýzy | Fotbal

Když jste v Barceloně, nemůžete jako správný sportovní fanoušek vynechat prohlídku místního fotbalového chrámu, Nou Camp. Otřepané klišé z turistických průvodců dostane jiný rozměr, když se vám podaří získat vstupenky na nejslavnější fotbalový duel ve Španělsku – El Clásico.

3 zprávy ze světa sportovního byznysu: Arsenal, FIFA vs. fotbaloví...

Biz | Fotbal

Schizofrenie v Arsenalu Arsenal vyhrál svou poslední trofej v roce 2005. Od té doby nic. Dlouholetý kouče klubu Arséne Wenger je pod velkým tlakem, aby do klubu přivedl nějaké velké hvězdy. Ne, že by si to Gunners nemohli dovolit. V jejich pokladně je aktuálně volná hotovost ve výši přesahující 4,6 miliardy korun. Proč tedy klub sedí na penězích a neuvolní část z nich na posílení svého kádru?

Jak zvýšit návštěvnost Gambrinus ligy: lepší prezentace fotbalu...

Analýzy | Fotbal

V předchozích dílech jsem se zabývali tím, jak kluby marketingově využívají své hráče a známé tváře, dnes se posuneme směrem k médiím. Fotbal se už dávno neodehrává jen na trávnicích a stadionech. Ruku v ruce s nástupem moderních technologií se média začala fotbalem zabývat více a více. Televizní stanice nám z každého kola přinášejí čtyři přímé přenosy, všechny další zápasy je možné sledovat jako živé streamy i s komentářem. Noviny a internetové servery nás prakticky nepřetržitě informují o dění ve fotbale. Můžeme se zúčastnit různých soutěží a anket. Fotbal k nám prostupuje z více stran.

Zprávy ze světa sportovního byznysu: Euro 2020, Liga mistrů a...

Biz | Fotbal

UEFA se vyslovila proto, aby Euro 2020 neproběhlo jak je tradicí v jedné či dvou zemích, ale rovnou po celé Evropě. Hovoří se dokonce až o 12 až 13 zemích, kde by se evropský šampionát mohl odehrát. Původním adeptem na pořadatelství Eura 2020 bylo Turecko. To si ale dělá ve stejném roce zálusk i na letní olympiádu. K tíži jdou Turecku i korupční problémy v domácí lize. Proč UEFA a její šéf Platini vůbec přistoupili k tomuto kroku?


Nejčtenější

Nejdůležitější je pustit správnou pasáž dobré písničky,...

5 kroků pro úspěšný sportovní sponzoring

Tomáš Křivda: Podařilo se nám spoustu dříve nemyslitelných...

Stáž v 2Score. Načerpejte nové zkušenosti


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.