Otevřít menu Zavřít menu

zprávy

RESET

Oficiálně či kreativně? To je oč tu běží v marketingu kolem...

Biz | Fotbal

Boj o účast na fotbalovém mistrovství světa v Brazílii je již minulosti. Známo není jen složení jednotlivých skupin, ale třeba také zastoupení jednotlivých značek výrobců sportovního vybavení u národních týmů, jež se finálové turnaje zúčastní. A jako vždy nejvíce pozornosti na sebe strhává trojice předních značek.

V hledišti: S Viktorkou na Etihad Stadium

Analýzy | Fotbal

S Viktorií Plzeň jsem v posledních letech procestoval několik zemí a navštívil necelou desítku různých stadionů. Do kolébky fotbalu Anglie jsem však s plzeňským klubem zavítal poprvé. A co víc by měl fotbalový fanoušek chtít zažít, než atmosféru zápasu v zemi, kde se fotbal zrodil.

Barcelona představila během své tour v Bangkoku všechny své...

Biz | Fotbal

Posledním velkoklubem, který toto léto zavítal do Thajska, byla španělská Barcelona. Ta navštívila thajskou metropoli poprvé po dlouhých 11 letech. Barcelona přicestovala do Thajska na pozvání svého regionálního partnera Thai Beverage (výrobce alkoholických i nealkoholických nápojů v Thajsku), respektive její pivní značky Chang.

V hledišti: Oslavy 150. výročí The FA ve Wembley

Analýzy | Fotbal

Může být lepší způsob jak zakončit rok 150. výročí založení anglické fotbalové asociace než utkání Albionu s odvěkým rivalem z Německa? Tým kolem Rooneyho a Gerrarda  v tomto speciálním roce pro The FA přivítal kromě zápasů úspěšné kvalifikace na World Cup 2014 již výběry Brazilie, Irska, Skotska či Chile. A utkání s historickým rivalem mělo být jakousi třešničkou na pomyslném dortu pro zemi, jež dala vzniknout sportovnímu fenoménu. A jaký byl „přátelák“ okem tradiční rubriky SportBizu „V hledišti"?

Liverpool na asijské tour pomáhal a představil nové partnery

Biz | Fotbal

Třetím klubem z anglické Premier League, který letos v létě navštívil hlavní thajskou metropoli, byl FC Liverpool. Historicky patří Liverpool společně s Manchesterem United k nejoblíbenějším klubům v Thajsku, v posledních letech však jejich popularita trochu poklesla, což je dáno především nedostatkem větších úspěchů v posledních sezónách.

Visegrádská finanční liga

Analýzy | Fotbal

Historické spojení zemí tzv. Visegrádské čtyřky se už se ve světle fungování Evropské unie jeví jako archaické, avšak toto spojení tady bylo, je a bude. Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko vždy budou bývalé sovětské satelity. Spojení navíc existuje i dále směrem do historie, ať už se jedná o Rakousko-Uherskou monarchii, zemi Slezskou, knížecí Litevské, nebo Království České Karla IV.

Sympatické působení Chelsea během asijské tour

Analýzy | Fotbal

Zatímco Manchester United moc dobrý dojem během svého thajského turné nezanechal, Chelsea již během své návštěvy působila na partnery a fanoušky sympatickým dojmem. V pořadí druhý klub z anglické Premier league zavítal do Thajska rovněž na pozvání Singha Corpration a nyní se podívejme jak vypadal pobyt londýnského celku v Bangkoku.

Asijská Tour Manchesteru United? Fanoušci se hvězd nedočkali!

Biz | Fotbal

Manchester United byl prvním klubem, který letos v létě zamířil do thajského Bangkoku na pozvání svého partnera společnosti Singha  (jeden ze dvou nejvýznamnějších pivovarů v Thajsku). O důvodech, proč se evropské velkokluby vydávají v rámci své letní přípravy na asijský kontinent, jste si již mohli přečíst ve článku dříve. Nyní se podívejme na to, jak konkrétně Manchesters United ke svému pobytu v Thajsku přistoupil.

Adidas našel nového Nedvěda

Biz | Fotbal

Výrobci sportovního vybavení, především ti fotbaloví, využívají obvykle pro propagaci svých produktů nejlepší střelce nebo nejrychlejší hráče. Adidas se rozhodl jít jinou cestou a podporuje hlavně dříče typu Pavla Nedvěda. Českou hvězdu zapojil i do své aktivace kopaček Nitrocharge v ČR, v rámci které fotbalista vybral svého potenciálního nástupce.

Strategické pronikání Carlsbergu do anglického fotbalového...

Analýzy | Fotbal

Když Carlsberg podepsal v lednu tohoto roku tříletou smlouvu s Premier League, fanoušci se mohli již těšit na start nové sezóny 2013/14. Právě od jejího výkopu se stal Carlsberg oficiálním pivem jedné z nejkvalitnější a nejoblíbenější fotbalové ligy na světě.

3 ukázky aplikací ligových soutěží v chytrých telefonech či TV

Analýzy | Baseball | Fotbal

Rozšiřování komunikačních kanálů či jejich různorodé využití nezná hranic. Fanoušek sportovních lig, který je hladový po dostatku informací z jeho oblíbené soutěže si musí libovat. Světové, ale i české, ligové soutěže zaplavují jak chytré telefony, tak chytré televize.

Dobývání asijského kontinentu evropskými velkokluby

Analýzy | Fotbal

Evropské ligové i pohárové soutěže jsou již v plném proudu, avšak vraťme se na chvilku zpět do období letní přípravy. Relativně novým fenoménem posledních let jsou tzv. předsezónní turné, kdy stále větší množství evropských klubů vyráží na přátelská utkání do často velmi vzdálených destinací – severní Ameriky, jihovýchodní Asie, dokonce i vybraných zemí v Africe (zde je velmi aktivní například anglický Arsenal).

UniCredit přináší fanouškům fotbalový klenot

Biz | Fotbal

V Evropě není jiný sport, který by vyvolal mezi fanoušky větší zájem a tolik emocí jako fotbal. UniCredit Bank, která stráží bohatství lidí napříč celou Evropou, se jako sponzor Ligy mistrů snaží sdílet s fanoušky to nejcennější, co v klubovém fotbale existuje. Fotbalisté o jeho výhře sní a někteří fanoušci ho mají nyní na dosah ruky. Představme si trofej pro vítěze Ligy mistrů a její evropskou tour. 

Paris Saint Germain hlásí příchod nových partnerů

Biz | Fotbal

Francouzský fotbalový klub Paris Saint Germain není aktivní jen na trhu, co se přesunů hráčů týká. Úřadující mistr French League 1 championship ukazuje své kvality i co se digitálního marketingu a v poslední době i příchodu nových partnerů do klubu.

V hledišti: Historický stadion Herthě pomáhá i škodí

Analýzy | Fotbal

Teoreticky je Hertha Berlín nováček letošního ročníku nejvyšší německé fotbalové soutěže. Prakticky ho tak ostatní týmy úplně nevnímají. V myslích fanoušků tým z hlavního města do Bundesligy zkrátka tak nějak patří.


Nejčtenější

Nejdůležitější je pustit správnou pasáž dobré písničky,...

5 kroků pro úspěšný sportovní sponzoring

2Score hledá posilu na pozici Social media specialist

Proč na Facebooku titulkovat videa a jak na to


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.