Většina ligových soutěží byla vinou koronavirové pandemie ukončena nebo přerušena a karanténa se samozřejmě týká i hráčů a hráček ze všech odvětví. Co to znamená pro sociální sítě sportovců, sportovních soutěží a organizací? Někdo se je využívá k osvětě a podpoře, další se snaží lidem zpříjemnit pobyt v domácí izolaci vtipem. Podívejte se na několik příkladů z českého sportovního prostředí.
Sport je v těchto dnech kvůli pandemii koronaviru naprosto ochromen, většina soutěží po celém světě byla buď ukončena, nebo minimálně přerušena. V zámoří se to týká i hokejové NHL či basketbalové NBA, MLB odsunula start soutěže. Fanoušci bojových sportů ale měli jako jedni z mála uplynulý víkend o zábavu postaráno, turnaj UFC v Brazílii se konal, i když před prázdnou arenou. A prezident Ultimate Fighting Championship Dana White chce pokračovat za každou cenu!
Do startu letních olympijských her v Tokiu už zbývá jen půl roku, japonská metropole se tak dostane do elitní společnosti měst, která hostila letní sportovní svátek dvakrát. Kromě tradičních sportovišť musejí pořadatelé připravit zázemí i pro čtyři nové sporty a také pro vracející se baseball a softball. Pojďme se na některá ze sportovišť pro Hry XXXII. olympiády podívat.
Během turnajů v bojových sportech sice nejsou v záři reflektorů, ale ani ti nejlepší fighteři by se bez nich neobešli. Řeč je samozřejmě o cutmanech, kteří se o zápasníky starají v zákulisí i přímo v oktagonu či ringu. Na česko-slovenské scéně působí už čtyři roky jako jediný profesionální tým Alpha Cutman Team, jehož zakladateli jsou Bohumil Vojkůvka s Jiřím Šigutem. „Držíme standard péče vysoko, vzděláváme se a jednou se třeba budeme moci jako cutmani opravdu živit,“ věří „Bobesh“ Vojkůvka, šéf party zdravotníků nadšených do bojových sportů a autor blogu "Cestou ranhojiče".
Někdy je třeba změnit identitu razantně a kompletně, občas stačí změnit několik nejdůležitějších prvků. Příkladem je červencová změna identity u globálního ultimátního brandu UFC. Ta staví na historických základech, ale přináší mnohem větší jednoduchost, přehlednost a celkovou lehkost.
Komerční partneři velkých boxerských duelů se standardně řeší s minimálním předstihem 6 měsíců. U největšího duelu sportovní historie měli promotéři na zajištění partnerů jen 8 týdnů, což je z pohledu velkých brandů docela problém - své marketingové rozpočty si tvoří dlouho dopředu, nejčastěji v listopadu předešlého roku. Navzdory šibeničnímu termínu se promotérům podařilo vygenerovat celkem 13,2 milionů dolarů (322 mil. korun) od celkem 6 značek. To je třikrát více, než se kdy povedlo u boxerského zápasu v minulosti. Minimální cena partnerství byla stanovena na 1 milión dolarů (24 milionů korun). Cílem promotérů bylo v tak krátkém termínu zajistit partnery, co potřebují odkomunikovat aktuální události či kampaně, a případně ty, co u boxu již jsou. Vzhledem k tomu, že se jedná o duel