Otevřít menu Zavřít menu

UFC chce pokračovat koronaviru navzdory. Překoná ale všechny překážky?

Sport je v těchto dnech kvůli pandemii koronaviru naprosto ochromen, většina soutěží po celém světě byla buď ukončena, nebo minimálně přerušena. V zámoří se to týká i hokejové NHL či basketbalové NBA, MLB odsunula start soutěže. Fanoušci bojových sportů ale měli jako jedni z mála uplynulý víkend o zábavu postaráno, turnaj UFC v Brazílii se konal, i když před prázdnou arenou. A prezident Ultimate Fighting Championship Dana White chce pokračovat za každou cenu!

Zatímco tuzemský sobotní galavečer Oktagon 16 byl kvůli vládním nařízením odsunut na nejbližší možný termín, v brazilském hlavním městě se konal turnaj UFC Fight Night Brasilia. Na tom si odbyl svoji vítěznou premiéru v nejlepší MMA organizaci světa Čech David Dvořák, který v neobvyklém tichu a komorní atmosféře vyhrál na body. „Absence diváků na mě vliv neměla. V zápase mám stejně vypnuto, potom to ale bylo smutný, nikdo nikde. Snad příště. Všechno bylo v Brazílii kvůli koronaviru dost jiné,“ komentoval situaci v rozhovoru pro iDnes.cz.

Organizace UFC je rozhodnutá pokračovat dál ve svém nabitém programu i bez diváků, a to jak z finančních, tak sportovních důvodů. Většinu jejich příjmů z jednotlivých galavečerů totiž netvoří částky ze vstupného, ale poplatky za celosvětové sledování buď v televizi (u nás vysílá hlavní karty turnajů stanice Nova Sport), nebo online přes UFC Fight Pass a Pay-per-view. Každý fighter navíc absolvuje několikaměsíční přípravu směřující k předem danému termínu zápasu, která by v případě přesunu na pozdější termín přišla vniveč.

Ve čtvrtek Dana White oznámil společně s úmyslem pokračovat v konání turnajů i bez diváků, že peníze za vstupenky bude lidem samozřejmě vracet, a některé eventy bude nutné přesunout z původního místa jejich konání do soukromého UFC APEX centra v Las Vegas. To ovšem nebude tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, Nevadská sportovní komise totiž kvůli pandemii způsobené koronavirem pozastavuje licence pořadatelům zápasů v bojových sportech minimálně do 25. března.

Zatím se navíc stále neví, zda a kde se uskuteční nejbližší galavečer, který měl o víkendu proběhnout v Londýně. Kvůli restrikcím ve Spojeném království hledá UFC náhradní prostory v USA. Přesun z Londýna do Spojených států současně znamená, že turnaj přišel o jednoho z aktérů hlavního zápasu, Brita Leona Edwarse. A dost možná i o další fightery, kteří se nestihnou nebo nebudou moci přesunout do zámoří.

Před všechny komplikace ale UFC chce pokračovat. „Pokud nedojde k úplnému zákazu pohybu, kdy lidé nebudou moci opustit své domovy, tak se zápasy uskuteční. Vyřešíme to, najdeme prostory pro jejich konání. Jedinou věcí, která by nás mohla zastavit, je kompletní vládní zákaz,“ trvá na svém Dana White. Jestli se mu opravdu podaří překonat všechny překážky a omezení, ukážou následující dny.

SHARE
SHARE

Napsal
Tereza Velikovská

Nejčtenější

Tagy

UFC

podobné články

Slavné UFC poprvé v Praze

Nová vizuální identita UFC: Umění jednoduchosti

NBA povyšuje sociální média na televizní galavečer

4 neprůstřelné šablony pro sportovní sponzory


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.