Otevřít menu Zavřít menu

Cyklistika, fotbal a báječní muži na létajících strojích. Takový je červenec ve světě sportu

Biz

O létě se z hlediska sportovních událostí často hovoří jako o okurkové sezoně. Opak je však pravdou. Letní měsíce naopak často dávají připomenout sportovním odvětvím, která jsou v dalším průběhu roku tak trochu odstrčená. Nejen jim, ale i tradičnějším disciplínám se budeme věnovat v pravidelném měsíčním přehledu.

Tour de France

Schéma červencových sportovních událostí ani snad nejde začít něčím jiným než cyklistikou. Nejslavnější etapový závod světa, který se poprvé jel již v roce 1903 odstartuje tentokrát 4. července individuální časovkou v nizozemském Utrechtu a skončí tradičně po 21 etapách v hlavním městě Francie 26. července. Závodu se letos účastní 22 týmů, přičemž každý bude zastupovat 9 jezdců. Celkem se jich tedy představí 198. Obhájcem výhry z loňského roku je Ital Vincenzo Nibali.

Letní univerziáda

Opět po dvou letech se v roce 2015 uskuteční také letní univerziáda, která se tentokrát uskuteční v jihokorejském Kwangdžu. Největší mezinárodní sportovní vysokoškolská událost má v kalendáři rezerovaný termín od 3. do 14. července.

Red Bull Air Race

Milovníci létání budou mít první červencový víkend možnost opět okusit krásy nejprestižnější letecké série na světě. Red Bull Air Race tentokrát zavítá do maďarského hlavního města Budapešti a dobrou možnost sledovat tento unikátní „městský“ závod, tak budou mít také tuzemští fanoušci báječných mužů na létajících strojích. Těšit se mohou i na Čecha Martina Šonku, jenž si v posledním závodě v chorvatské Rovinji doletěl druhým místem pro životní umístění.

Red_Bull_Air_Race_2006_Kirby_Chambliss

F1 v Maďarsku a Velké Británii

V Maďarsku dojde poslední červencový víkend také na piloty Formule 1, ještě před tím se však Hamilton, Rosberg sejdou na britských ostrovech na okruhu v Silverstone. A právě tito dva borci stáje Mercedes zatím jednoznačně vládnou průběžnému hodnocení. Britský jezdec vede před závodem na své domácí půdě před svým německým týmovým kolegou o deset bodů.

Fotbalové ME hráčů do 19 let

Po českém Euru hráčů do 21 let se v červenci sejdou také nejlepší evropští hráči do 19 let. Na trunaji, který českým barvám před čtyřmi lety přinesl senzační stříbrné medaile, se tentokrát jejich nástupci nepředstaví, když neprošli sítem kvalifikace. V řeckých městech Larissa, Veria a Katerini se osm nejlepších týmů – hostující Řecko, Španělsko, Německo, Rusko, Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko a Francie – utká o titul mista Evropy od 6. do 19. července. Titul obhajují Němci.

Gold Cup

Po asijském, africkém a jihoamerickém fotbalovém kontinentálním šampionátu přichází na řadu také mistrovství Severní a Střední Ameriky, které se již tradičně hraje pod názvem Gold Cup. Hostit jej tentokrát budou obě největší země zóny CONCACAF, Spojené státy americké a Kanada. Šampionát dvanácti nejlepších týmů kontinentu začne 7. července a nový mistr bude znám o tři týdny později. O turnaj se postará 14 hostitelských měst, finále se uskuteční poslední hrací den ve Philadelphii. Posledním vítězem Gold Cupu byli v roce 2013 hráči USA.

MS v plážovém fotbale

A fotbal do třetice. Tentokrát však ve své netradiční plážové podobě. Světový šampionát v této „brazilské“ disciplíně bude hostit portugalské přímořské město Espinho. 16 týmů z 6 fotbalových asociací zabojuje o světový titul od 9. do 19. července, titul budou překvapivě obhajovat beach-fotbalisté Ruska.

phleps

MS v plavání

A protože léto je neodmyslitelně spjato s vodou, nelze opomenout největší „vodní“ událost měsíce července, mistrovství světa v plavání. To bude tentokrát hostit ruská Kazaň. Kromě plaveckých disciplín v padesátimetrovém bazénu se závodníci poměří také v dálkovém a synchronizovaném plavání, skocích do vody a vodním pólu. Šampionát využije celá řada závodníků především k možnosti získání limitu pro účast na letních olympijských hrách v Riu 2016. MS odstartuje 24. července.

Ostatní

V neposlední řadě pak nelze v závěru měsíce opomenout start domácí fotbalové SYNOT ligy, Mladá Boleslav, Liberec, Jablonec, Sparta a Plzeň pak zahájí cestu fotbalovou Evropou v Lize mistrů a Evropské lize. V americkém Cincinnati se  uskuteční baseballový All Star Game mezi výběry American League a National League a Moskva bude hostit MS v šermu.

SHARE
SHARE

Napsal
Robin Mana

Robin se aktivně věnuje několika sportům, mezi kterými vede především florbal. Žádný z nich ale nikdy nehrál na vrcholové úrovni. Je fanouškem hokejové Sparty, kde dříve působil jako klubový redaktor. Pracoval v Seznam.cz, sportovní redakci ČTK a nyní hrdě obléká dres agentury 2Score.


Nejčtenější

Tagy


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.