Otevřít menu Zavřít menu

V hledišti: Ak Bars Kazaň – za málo peněz hodně muziky

Ruská KHL se sice neustále mění, týmy přibývají a ubývají, přesunují se, přesto se ale najdou tradiční kluby, kde si hráči ani fanoušci nemůžou na podmínky stěžovat. Jedním takovým je Ak Bars (v překladu "sněžný levhart"), klub z Kazaně, hlavního města Tatarstánu, který jako by snad do Ruska patřil jen napůl. Přestože v Tatarstánu najdeme ještě jeden klub, Něftěchimik Nižněkamsk, Tataři berou jako reprezentanta svého státu právě slavnější Ak Bars.

Tomu odpovídá i podpora partnerů. Kazaňský klub se spoléhá na finance Tatněftu, místní olejářské firmy, která ropu přímo v Tatarstánu těží i zpracovává.

Tatněft dal jméno i domácí aréně Ak Barsu. Ta je moderní, dostavěna byla v roce 2005 a tak nějak připomíná multifunkční arénu v Liberci. Ta v Kazani má kapacitu 8774 diváků a nachází se v centru města, je dobře dostupná městskou hromadnou dopravou i auty. Přímo u haly se nachází parkoviště pro cca 800 aut, dalších více než 400 míst nabízí parkhaus přes ulici.

IMG_9374

Už venku najdete první větší fanshop, který nabízí relativně pestrou škálu produktů, v samotné aréně pak najdete hned několik dalších stánků, kde lze koupit stejné produkty. Nouze není ani o občerstvení. Bufetů a kaváren je zde dost a sortiment je opravdu široký, takže si vyberete, ať už máte chuť na tradiční klobásu, nebo třeba kávu se sladkým zákuskem. Jídlo a pití si můžete vzít do útrob stadionu, ovšem kromě piva.

[sws_blue_box box_size=“630″]
Zápas:
Ak Bars Kazaň – Lada Togliatti 5. 1. 2015, 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Stadion:
Tatneft Arena
Počet diváků:
8 460 (96% kapacity stadionu)
Poměr cena/zážitek:
8/10
[/sws_blue_box]

Zápasu předchází slušný úvod, potemnělou halou září pouze projekce na ledě, po které přichází nástup hráčů. Ti domácí vchází na led otevřenou tlamou sněžného levharta s ohnivými a světelnými efekty. Z Čech asi moc nejsme zvyklí na to, že by zápasem provázel ženský hlas, domácí s tímto faktem ale evidentně problémy nemají. Těsně před začátkem pak fanoušci vyslechnou hymnu Ruské federace i Tatarstánu.

IMG_9393

Jako nedostatek bych určitě zmínil zastaralou multifunkční kostku a chybějící světelný pás, který je v podobných halách normou. Informační kostka nad ledem podle mého nepatřila mezi nejmodernější ani v roce 2005 – rozměry i funkcemi tak nyní výrazně zaostává. Na zápasech se navíc neprodávají informační bulletiny, takže kolikrát je problém zjistit i to, kdo je právě na ledě.

O atmosféru se při zápase stará hlavně domácí „kotel“, který však nepatří mezi ty největší a nejhlučnější. Díky termínu zápasu v průběhu svátků však střetnutí sleduje i početná ekipa hostujících fanoušků z Togliatti. Na vše dohlíží všudypřítomná policie. Trošku otravné je, že nikdo u vchodu nekontroluje, aby fanoušci vcházeli na tribuny jen při přerušení, takže se vám může stát, že vám často bude ve výhledu někdo překážet.

IMG_9402

Slušná je práce roztleskávaček, které mají pódium za jednou z branek, kromě toho stojí jedna slečna v každém vchodu do útrob stadionu. Každou přestávku se navíc všechny tanečnice převlékají do jiného oblečení, uvnitř je pak často doprovází jeden ze dvou maskotů, kteří vypadají každý trošku jinak.

Přestávkový program zajišťuje obligátní soutěž pro fanoušky, při které je však využito projekce přímo na ledovou plochu, což určitě upoutá větší pozornost a trochu ozvláštní jinak nepříliš nápaditý program. Po celou dobu přestávky stadionem poletuje obří sněžný levhart.

IMG_9457

Co se týká samotného zápasu, ten má velice slušnou úroveň. Na střídačce domácích stojí Zinetula Biljaletdinov, žijící legenda ruského a sovětského hokeje, v kádru Ak Barsu působí hráči jako Möller, Nilsson, Burmistrov, Kosticyn, Nikulin nebo Vrána.

Velkým pozitivem je cena vstupenek. Na velice kvalitní hokejovou ligu se v metropoli Tatarstánu podívate doslova za pár korun. Vstupné na většinu zápasů stojí od 200 rublů (cca 80 Kč) do sektorů za brankou do 800 rublů (320 Kč) na ta nejlepší místa na středu hřiště. A za takové peníze určitě zápas KHL v Kazani stojí.

scoreboard kazan

SHARE
SHARE

Napsal
Lukáš Kratochvíl

Lukáš je studentem řízení projektů na ZČU v Plzni, čím dál víc jej to ale táhne k marketingu, hlavně tomu sportovnímu. Sportu se totiž věnuje aktivně i pasivně - hraje florbal za FBC Plzeň, kterému se stará i o PR, je členem redakce webu hcskoda.cz, se společností eSports.cz spolupracuje i na dalších projektech, zároveň pracuje v agentuře Premier Sports, která je marketingovým zástupcem Českého paralympijského výboru. Jako píšící novinář se zúčastnil paralympiády v Londýně.


Nejčtenější

Tagy

Ak BarsKHL

SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.