Otevřít menu Zavřít menu

Ulice zasvěcená jenom sportu? Projděte se po Super Bowl Boulevardu

Broadway? Zapomeňte, neexistuje. V srdci New Yorku je teď totiž místo slavné ulice Super Bowl Boulevard - několik stovek metrů dlouhý úsek, na kterém nenajdete nic, co by nesouviselo s největší sportovní událostí roku.

Vše začíná na Herald’s Square, kde je přímo uvnitř slavného obchodního domu Macy’s dočasně vyhrazeno NFL skoro celé jedno patro. Už při vstupu vás uvítají figuríny oblečené do uniforem všech 32 týmů. Ve 4. patře pak uvidíte něco, co jste ještě neviděli. V gigantickém fanshopu najdete všechny možné produkty s charakteristickými římskými číslicemi, ale také několik vychytávek. Přímo v obchodě se třeba nacházejí i dílny, kde si můžete zakoupený textil personalizovat. Design vlastního potisku na tričko nebo výšivky na čepici si připravíte na dotykových televizích, oboje stojí kolem 25 dolarů. Dotykové zrcadlo se čtečkou čárových kódů vám zase prozradí, které další textilní doplňky se hodí k tomu, co jste si vybrali.

d

V megastoru si můžete pořídit i vstupenky na Super Bowl (nejlevnější byli v pátek za 1500 dolarů) nebo si každou celou hodinu počkat na speciální sběratelský odznáček, který se v Macy’s rozdává. Motiv amerického fotbalu je vždy spojen s jedním z partnerů (Wilson, New Era, WinCraft,…). V další části patra je výstava fotbalových relikvií, z nichž některé půjdou do dražby, ke které se můžete v obchodě také připojit. Prakticky neustále se tam také koná autogramiáda některé z fotbalových legend. Pokud chcete podpis, kupte si cokoliv alespoň za padesát dolarů, ukažte účet a šup do fronty. Fotku vám udělá erární fotograf.

Super Bowl Boulevard ale není jen o Macy’s. Na jeho začátku i na konci na Times Square ho ohraničují velkolepá studia ESPN a Fox Sports, která vysílají snad nonstop. Poskakující fanoušci za zády komentátorů pak na přilehlých televizích kontrolují, zdali stojí v záběru či nikoliv.

Studio FOX Sports

w

Na Boulevardu si dál můžete zkusit různé fotbalové disciplíny, vyfotit se s trofejí nebo na velkolepém pódiu, prohlédnout si výstavky nebo se sklouznout po obří skluzavce. Vstup na všechny atrakce, jež připomínají rozdováděnou pouť, je podmíněn se zaktivovaným badgem – visačku, kterou zdarma dostanete, je třeba online zaktivovat na webu. Součástí je samozřejmě i vyplnění kontaktních údajů.

Na celém bulváru jsou pak k dispozici dobrovolníci, kteří rozdávají brožurky s jakýmsi návodem, abyste se neztratili, a kteří vám s čímkoliv poradí. Celá paráda bude na Brodwayi postavená až do 4. února.

FOTOGALERIE

Hlavní atrakce – obří tobogán

k

Figuríny pro fotku v oblíbeném dresu všech účastníků NFL

e

Kapela  s roztleskávačkami v brandingu NFL a Pepsi prochází celý týden Manhattanem 

f

Obrandovaný autobus sváží fanoušky z Manhattanu do New Jersey

k

 32 strážců v Macy’s

er

Výstava relikvií NFL

df

 

 

SHARE
SHARE

Napsal
Radim Kadlec

Autor je velký sportovní fanoušek, který cestuje po světových stadionech a rád se nechává bavit, a to nejen sportovními výkony, ale i tím, jak kluby pracují s fanoušky.


Nejčtenější

Tagy

ESPNFOX SportsMacy'sNFLSuper Bowl

podobné články

Návrat kráľa a začiatok novej éry NBA

Stane se z Opening Day státní svátek? Budweiser posiluje svou...

Zprávy ze světa sportovního byznysu: NFL a MLB

Zprávy ze světa sportovního byznysu: ATP, Tiger Woods a ESPN


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.