Otevřít menu Zavřít menu

Projekt Olympic Change oživuje všední životy ruských občanů

Biz

Olympijské hry v Sochi se již blíží mílovými kroky a je na čase z pohledu ruského olympijského výboru probudit v ruských občanech olympijského ducha. Vzrušení při závodech a radost z vítězství, právě tyto principy sportovního zápolení se snaží dostat do všedního života projekt ruského olympijského výboru „Olympic Change“.

Olympic Change je projekt, jenž si klade za cíle dostat prvky sportu do běžného života občanů. To vše za pomoci celostátní soutěže projektů, které právě zmíněný cíl mají plnit. Jak jinak by mohl být projekt spuštěn než právě několika „změnami“, které vnesli sport do každodenní rutiny.

Ve vstupní hale moskevského metra byl umístěn stroj, jež vás za sportovní výkon odmění jízdenkou na zdejší podzemní dráhu. Za třicet dřepů vás speciální automat, s moderní technologií počítání vašeho sportovního výkonu, odmění jízdenkou v hodnotě třiceti rublů.

Stimulovat sportovní a olympijskou náladu se mají snažit také další inspirativní příklady. Mezi nimi je například instalace gumové úchytu v autobusech, které mají lákat k posilování horních končetin či jsou po Moskvě rozmístěna stacionární kola za pomoci nichž, si můžete dobít váš mobilní telefon.

Tyto inspirace také mají podpořit další soutěžící v jejích nápadech, které bude na konci hodnotit porota složená například z Alexandra Žukova, prezidenta Ruského olympijského výboru, Jeleny Demeňtěvové, olympijská vítězka v tenise, či dalších ruských olympijských vítězů a představitelů partnera projektu, společnosti VISA.

Autor vítězného návrhu poté, kromě realizace samotného nápadu, získá výlet na dvaadvacáté Zimní olympijské hry v Soči 2014. Konkrétně se bude jednat o letenku z Moskvy do Soči a zpět, vstupenku na zahajovací ceremoniál olympijských her, hotelové ubytování a prohlídku olympijského parku, tedy jistě nezapomenutelný sportovní zážitek.

2

Jelikož pořadatelé chtějí navržené nápady skutečně realizovat, musí dané myšlenky splňovat především princip efektivního řešení na místní úrovni, nežli aby šlo o globální nápady. A jelikož lidská tvořivost nezná mezí, můžete se nápady pokochat na stránkách projektu sami.

Ruský olympijský výbor tak vsadil na správnou kartu probuzení sportovního ducha přes moderní technologie, kdy dřepový automat obletěl celý svět, a také na zmíněnou lidskou tvořivost, kdy samotní Rusové musejí sami přemýšlet jako sport zakomponovat do každodenního života. Navíc nabídl cenou to nejcennější, co se na ruském území v roce 2014 odehraje.

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitelem agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

Olympic Games

podobné články

Z návštěvníků se stanou tváře olympijských her v Sochi

Squash prohrál svůj olympijský zápas


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.