Otevřít menu Zavřít menu

3 ukázky aplikací ligových soutěží v chytrých telefonech či TV

Rozšiřování komunikačních kanálů či jejich různorodé využití nezná hranic. Fanoušek sportovních lig, který je hladový po dostatku informací z jeho oblíbené soutěže si musí libovat. Světové, ale i české, ligové soutěže zaplavují jak chytré telefony, tak chytré televize.

Již standardem se staly webové prezentace sportovních soutěží, stejně tak jako jejich mobilní verze. Chytré telefony nyní zaplavují spíše mobilní aplikace elitních světových soutěží, mezi něž si nyní zařadila i česká Gambrinus liga.

Mobilní aplikace Gambrinus ligy2

Aplikace Gambrinus liga official nyní majitelům telefonů s operačními systémy iOs či Android přináší do jejich telefonů veškeré aktuální informace o české nejvyšší fotbalové soutěži nebo zajímavé detailní statistiky, čerstvě rozšířené o asistence.

Navíc si fanoušek každého z 16 týmů může vybrat v nastavení svůj oblíbený klub, aby mu neunikla žádná novinka z prostředí daného týmu. Mezi tyto novinky patří i notifikace, kdy je uživatel informován o aktuálním vývoji utkání svého oblíbeného klubu.

MLS v Apple TV

Zatímco Gambrinus liga tímto dohání ostatní evropské fotbalové soutěže, americká fotbalová soutěž Major League Soccer šla ještě dále. Fanoušci, kterým nestačí fotbal v televizi musejí nyní kvitovat vstup MLS do Apple TV.

Apple TV je digitální mediální přijímač, který umožňuje přehrávání obsahu iTunes, iCloud či streamování z ostatních přístrojů společnosti zakladatele Steven Jobse a Stephena Wozniaka. Mimo jiné však také nabízí sledování sportovního zpravodajství či přenosů.

3

K již dříve na Apple TV dostupné Major League Basseball se nyní připojila MLS a nabízí tak svým fanouškům zápasové sestřihy, analýzy, hráčské profily, fantasy ligu či pořady MLS 36 a Insider přímo do jejich televizorů ve chvíli, kdy má fanoušek čas a chuť.

Předplatitelům jsou navíc přístupné streamované i archivované přenosy ze zápasů.

MLS in-house tým vývojářů, tak přidal další platformu na svůj seznam komunikačních kanálů s fanoušky (k mobilní aplikaci Matchday app).

MLB At The Ballpark Appatb_13

Se zajímavou iniciativou přinést interaktivní zážitek fanouškům přímo na stadionech po celé zemi přišla americká baseballová soutěž, Major League Baseball. MLB chce využít nových technologií v operačních systémech chytrých telefonů, kdy aplikace může v reálném čase znát vaši přesnou polohu.

ATB_Journal_ip5

Aplikace At The Ballpark, která rozezná na kterém stadionu MLB se nacházíte, do budoucna chystá zajímavé funkce. Například se můžete dozvědět veškeré informace o daném stadionu pomocí interaktivního průvodce. Blížíte-li se ke vstupu na stadion, aplikace vám nabídne pomocí čárového kódu vaši vstupenku a ke vstupu již nic nebrání, tedy jen najít místo k sezení, které aplikace také zobrazí.

Stejně tak aplikace umožní její využití jako jakési věrnostní programy, kdy dle počtu návštěv se fanouškovi nabízejí různé slevové kupóny pro občerstvení na stadionu či produkty ve fanshopu.

Většina z nových funkcí aplikace byla testována na stadionu City Field New York Mets a její rozšíření a plné spuštění na ostatních stadionech je připravováno směrem k roku 2014.

Celý koncept aplikace tak fanouškovi nabídne individuální zážitek z každé návštěvy zápasu MLB a přinese nový rozměr sportovních utkání.

Zahraniční praxe ukazuje, jakým směrem budou v budoucnu směřovat ligové komunikační kanály a je jen dobře, že ani české soutěže nezůstávají příliš pozadu a snaží se svým příznivcům přinést maximum informací přímo „do ruky“.

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitelem agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

AppleGambrinus ligaMajor League BaseballMajor League Soccer

podobné články

Souboje v rámci odvětví. Ambush kolem MS v Brazílii


SportBiz newsletter

Odebírejte novinky plné sportovního marketingu
Děkujeme za Váš email.